Ibanez Szr520 Hakkında Fikirleriniz

Merhabalar. Ibanez szr520 almayı düşünüyorum. Maalesef gitar deneme imkanım yok küçük bir yerdeyim. Gitarın sz serileri kore üretimiydi çok kaliteli gitarlar olduklarını biliyorum ancak bu szr serisi Çin üretimi. Gitar ya da seri hakkında bana yardımcı olacak arkadaş varsa çok sevinirim özellikle kullanan ya da denemiş olanlar. Gitarın klavyesi bana biraz kalın geldi bir de manyetik switch yerini çok beğenmedim. Ama sabit köprü olması ve maun+flame maple kaplama olması da hoşuma gitti.

Eğer çin üretiminden en ufak bir rahatsızlık varsa gidip neden Cort Kx Custom, Shecter C1 sabit köprü yada LTD M serisinin kore sabit köprülerini neden almayasın ki ?

Sz320 kullandım uzun bir sürer. Duncan design manyetikliydi. Hala keşke elimde tutsaydım diyorum. Çok ağır bir gitardı. Baya etli bir sapı vardı ama alışılmayacak gibi değil tabi. Potanslar les paul mantığında çalışıyor vs aklıma gelen özellikleri bu.
Sanırım baya uygun bir fiyata inen siyah szr520 den bahsediyorsunuz. Denemekte fayda var. O fiyata aynı gövde tipinde cort kx ltd ya da schecter bulmak zor. Çin ile kore arasında da sanmıyorum ağaç kalitesi olarak muazzam bir fark olsun. Modifiyeye çok açık bir gitar zaten. Ufak ufak hardware ve manyetik değişiklikleriyle güzel sonuçlar elde edilir.
* Bu arada takip ettiğim bir youtuber var. Jared Dines belki biliyorsunuzdur. Kendisinde de Szr520 var.

Sz320 kullandım uzun bir sürer. Duncan design manyetikliydi. Hala keşke elimde tutsaydım diyorum. Çok ağır bir gitardı. Baya etli bir sapı vardı ama alışılmayacak gibi değil tabi. Potanslar les paul mantığında çalışıyor vs aklıma gelen özellikleri bu.
Sanırım baya uygun bir fiyata inen siyah szr520 den bahsediyorsunuz. Denemekte fayda var. O fiyata aynı gövde tipinde cort kx ltd ya da schecter bulmak zor. Çin ile kore arasında da sanmıyorum ağaç kalitesi olarak muazzam bir fark olsun. Modifiyeye çok açık bir gitar zaten. Ufak ufak hardware ve manyetik değişiklikleriyle güzel sonuçlar elde edilir.
* Bu arada takip ettiğim bir youtuber var. Jared Dines belki biliyorsunuzdur. Kendisinde de Szr520 var.
Kendisinde ki sz520 var. Szr ile arasında üretim yeri, kalite farkı, boyut ve scale olarak farklılıklar var.
Sz 520 seymour duncanın ibanez manyetiklerini kullanırken.
Szr 520 ibanezin altsürüm manyetiklerinden birini kullanıyor. Kaldı ki jared dines 81-85 emg ile modlattı gitarını.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
@Single_FACTOR hocam sap diyecektim yanlış demişim :D Gitarın fiyatı çok uygun 400 lira diyor satan arkadaş. Yani uygun mu tam da bilmiyorum ama o fiyata bundan iyi gitar bulamam sanırım. @songlessbird hocam bahsettiğiniz gitarlardan bu fiyata varsa tabiki onlara yönelirim. Schecterin sgr c1 serisini düşündüm aslında ama szr520 daha iyidir diye düşünüyorum.

Merhabalar. Ibanez szr520 almayı düşünüyorum. Maalesef gitar deneme imkanım yok küçük bir yerdeyim. Gitarın sz serileri kore üretimiydi çok kaliteli gitarlar olduklarını biliyorum ancak bu szr serisi Çin üretimi. Gitar ya da seri hakkında bana yardımcı olacak arkadaş varsa çok sevinirim özellikle kullanan ya da denemiş olanlar. Gitarın klavyesi bana biraz kalın geldi bir de manyetik switch yerini çok beğenmedim. Ama sabit köprü olması ve maun+flame maple kaplama olması da hoşuma gitti.
kalın saplı bir bir custom gibson ı almak üzere olsaydın, yine bunlardan şikayetçi olucak mıydın?
lütfen manasız detaylarda kendinizi boğmayın, gitara baktığında gitar 'beni çal' diyorsa al gitsin. istediğin tonu da alırsın, yeter ki 'cubase pluginlerin' zengin olsun. amfiye falan da para vermeye kalkma sakın, hiçbirimiz slash değiliz.

Konuyu biraz canlandırıcam, bilgisi olan varsa fikir verebilir. Elimde trans grey burst renginde szr 520 var. Farklı bir gitar alma düşüncesindeyim. Sizce kaç liradan piyasası vardır? Sahibinden de ya da başka sitelerde pek denk gelmedim.

Geri