Gitar Teorisi Geliştirme ?

merhaba arkadaşlar benim sorum basit acemiliğime verin sormaya da utanıyorum. Hammer on ve (veya) pull of yaparken pena vuruşlarını nasıl yapmamız gerekiyor. Mesela ben öyle yaparken hep pena vuruşuna aşağıya doğru yapıyorum yanlış mı yapıyorum acil cevaplarınızı bekliyorum. Misal :
(mi)----------5-7h8---------5-7h8---------5-7h8-------5-7h8 pena vuruşlarını hep aynı yöne mi yapmamız gerekiyor.
Nota değerinin denk geldiği vuruş yapılır diye biliyorum.
1476294628584609271017.jpg

Emin olarak cevap verebilecek varmı? Bu arada cevabınız için teşekkür ederim
Pena vuruşlarını ben hep nasıl rahatsam öyle yaparım hammer on veya pull off kullanacağım zaman ki bu üst vuruş oluyor ama attığında alt vuruştan sonra hammer on yapman gerekiyor. @erengun2002 arkadaşımızın attığı selim ışık kitabında hep üstten olduğu gözüküyor pena vuruşunun bence elini iki türlüde dene yani
Üst üst hammer on
Üst alt hammer on tarzında
Hangisine daha yatkınlığın varsa onu yap ben senin attığını 2 dakika önce denedim onu çalarken üst alt vuruşla daha düzgün yaptım üst üst vuruşla rahatsız oldum biraz yaparken

Buna hız katmak istediğimizde zaten mecburen üst alt vurmak zorundayız elini her iki türlüde alıştır her koşula hazır ol

hocam sana iki taktik söyleyeyim. duyduğun şeyleri kulaktan çalmaya çalış. tab nota olmaksızın. inanılmaz güçlendiriyor müzik bilgisini insanın. ikinci olarakta virtüöz albümlerini dinle bol bol, joe satriani falan dinle. gitar teorin bayağı gelişecektir ufkunu açacaktır.

Geri