Cem Yılmazın Müzik Odası

Yaşamı daha anlamlı ve zengin hale getirenin sanat ; daha çekilebilir kılan şeyin ise hobiler olduğunu düşünüyorum.
"Mutlu insanlar pul koleksiyonu biriktirebilenlerdir." derken A. Huxley (sanırım ?) bu gerçeği vurgulamıştı, neredeyse yarım asır önce...
Ne mutlu hobilerini işe dönüştürebilen, ya da işini hobi haline getirebilen insanlara!..:)

Yaşamı daha anlamlı ve zengin hale getirenin sanat ; daha çekilebilir kılan şeyin ise hobiler olduğunu düşünüyorum.
"Mutlu insanlar pul koleksiyonu biriktirebilenlerdir." derken A. Huxley (sanırım ?) bu gerçeği vurgulamıştı, neredeyse yarım asır önce...
Ne mutlu hobilerini işe dönüştürebilen, ya da işini hobi haline getirebilen insanlara!..:)
Her zamanki gibi. Büyüksün abim.

bence kazandığı para ve yeteneği düşünülürse az bile almış, mütevazi bir ekipman. Kullanmasını biliyor belli. Güzel iş.
Bu forumda beşli akor saydırıp engl amfi alanlara kızarım ama şaka lan şaka alın ama hep beşli çalmayın :D

İnanılmaz sığ buldum açıkçası, para yetenek mevzusunu. Beğenmek veya beğenmemek zorunda değil kimse, ki soundcloud üzerinden paylaşımlari fena da değil bana gore , saygı duyup geçmek lazım.
Adam araba alır laf edilir, sevgilisi olur laf edilir, müzik ekipmanı alır laf edilir. Bu nedir yahu, yeminle iyi dayanıyor sağlam psikolojisi varmış Cem Yılmaz'ın.
Ekipmana o resimdekilerden çok daha büyük paralar harcamış insanlar var bu forumda. Onlar neden tartışılmıyor ? Ayrıca sanki buradaki herkes profesyonel müzisyenmiş gibi bir hava da yaratmış bazı yorumlar. Gereksiz.
Hepimizin bildiği gibi müzik işleri emek ve zaman isteyen bir uğraş. Cem Yılmaz'da bunları harcıyorsa kendi adıma takdir eder saygıyla eğilirim.

Sevgili Fıratçım ve Tunç abicim, sanırım benim yaptığım bir yoruma cevap olmuş bu yazdıklarınız :)
Yazdığım şey tamamiyle ufak ve basiretsiz bir şakadan ibarettir, şahsen benim de o kadar param olsa hiç gitar çalmayı bilmesem bile Fender, Gibson vs. Koleksiyonu yaparım :) Ki şahsen çok çok çok berbat bir gitaristim, yaptığım yorum sanırım birazcık yanlış anlaşılmış, özür dilerim bu yanlış anlaşılma için :)

Sevgili Fıratçım ve Tunç abicim, sanırım benim yaptığım bir yoruma cevap olmuş bu yazdıklarınız :)
Yazdığım şey tamamiyle ufak ve basiretsiz bir şakadan ibarettir, şahsen benim de o kadar param olsa hiç gitar çalmayı bilmesem bile Fender, Gibson vs. Koleksiyonu yaparım :) Ki şahsen çok çok çok berbat bir gitaristim, yaptığım yorum sanırım birazcık yanlış anlaşılmış, özür dilerim bu yanlış anlaşılma için :)
Kardeş seninle uzaktan yakından alakası yoktu benim yazdıklarımın :) (şaka değil gerçekten)

Üstelik sen mesajının altına şaka olduğunu belli eden bir notta yazdın :) ("fakir tesellisi" şeklinde) Yani tekrar söyleyeyim seninle hiç alakası yok.

Bu kadar ciddi bir eleştiri değildi benimki de, sizinkinin mizahi yönü oldugunu farketmistim aslında da ozellikle belirtmemisim sizi dışta bırakmak adına :) siz de kusura bakmayın :)

Geri