Suntadan ilk gitar tecrübem

ornapsen demiş ki:
evet güzel olmuş ama sunta o tel gerilimine ne kadar dayanır acaba ?. gene de gayet başarılı

bu gitarı yapalı 2 sene kadar oldu fakat hiç doğru düzgün kullanamadım :D ama ilk gün taktığım teller hala gitarın üzerinde. arada bir akord etmeme rağmen gitarım katlanmadı :D

Anti_aaaa demiş ki:
Çok güzel olmuş gerçekten acaba normal gitarda sprey boya kullanabilirmiyiz...
Kullanmak pek akıllıca olmaz.Çünkü zaten boyalı olan gitarın üstüne birde sprey atarsan altındaki boya deforme olur hemde attığın sprey bir süre sonra altta boya nedenıyle kavlar.Gitar boyamak etmek öyle kolay bir iş değildir öncelikle alttaki boyayı kalkdırmak gerekir ki bu iyi bir zımpara işçiliği gerektirir.Onun üzerine vernikti boyaydı şuydu buydu atılır.Sprey kullanılmasını pek önermem.

NomAmor demiş ki:
Anti_aaaa demiş ki:
Çok güzel olmuş gerçekten acaba normal gitarda sprey boya kullanabilirmiyiz...
Kullanmak pek akıllıca olmaz.Çünkü zaten boyalı olan gitarın üstüne birde sprey atarsan altındaki boya deforme olur hemde attığın sprey bir süre sonra altta boya nedenıyle kavlar.Gitar boyamak etmek öyle kolay bir iş değildir öncelikle alttaki boyayı kalkdırmak gerekir ki bu iyi bir zımpara işçiliği gerektirir.Onun üzerine vernikti boyaydı şuydu buydu atılır.Sprey kullanılmasını pek önermem.
strat gitara uyguladık direk boya üzerine sprey boyayı ve sonuç güzel oldu. tabi toz gibi şeyler yüzünden biraz pürüzlü oldu ama yinede iyi. pickguard tutmuyor boyayı pena vurdukça dağılıyo boya.

hocam bir kaç sorum olacak sap ın son durumu nedir sap olarak ne kullandın nerden buldun bunun dısında manyetik olarak ne kullandın he bi de birleştirirken bi sıkıntı çektinmi

Tebrik ediyorum arkadaşım gerçekten hoş gözüküyor böyle bir şeyi bu imkanlarla başarabilmen bile güzel. Umarım ilerletirsin bu işi...

arkadaşlar size birkaç bilgi vermek için bu siteye üye oldum. elektro gitar yapımında . bildiğim kadarıyla .dünyanın hiç bir yerinde suntadan gitar yapılmaz.
bu amatör bir deneyden ileri gitmez.sadece el pratiğini geliş tire bilir sin.electro gitar için kullanılan çeşitli ağaçlar vardır .maun,dişbudak ,akça ağaç,padouk,venge.amerikan kavağı,gül ağacı,acacia,zebrano,kızıl ağaç,ceviz,limba,abanoz,ıhlamur,ve bazı exotic ağaçlar kullanılır.çam, gürgen,meşe.gibi ağaçlardan yapılmaz.hele suntadan hiç,bu ğaçların kullanılma sebepleride.manyetik yuvalarının ,yani manyetiklerin alt seslerininasıl bir tonda hissetmek istiyorsan ona göre sert lik ve yumuşaklıklarına göre ağaç seçimi yapılır.melela maun ağacından tok ses alınır
akça ağaçtan orta yumuşaklıkta.ıhlamurdan da yumuşak bir ses tonu elde edilir

(şöylede diyebiliriz ağaç yumuşak bir yapıdaysa yumuşak ton sert biryapıya sahip ise sert bir ton alınır.)

koach demiş ki:
arkadaşlar size birkaç bilgi vermek için bu siteye üye oldum. elektro gitar yapımında . bildiğim kadarıyla .dünyanın hiç bir yerinde suntadan gitar yapılmaz.
bu amatör bir deneyden ileri gitmez.sadece el pratiğini geliş tire bilir sin.electro gitar için kullanılan çeşitli ağaçlar vardır .maun,dişbudak ,akça ağaç,padouk,venge.amerikan kavağı,gül ağacı,acacia,zebrano,kızıl ağaç,ceviz,limba,abanoz,ıhlamur,ve bazı exotic ağaçlar kullanılır.çam, gürgen,meşe.gibi ağaçlardan yapılmaz.hele suntadan hiç,bu ğaçların kullanılma sebepleride.manyetik yuvalarının ,yani manyetiklerin alt seslerininasıl bir tonda hissetmek istiyorsan ona göre sert lik ve yumuşaklıklarına göre ağaç seçimi yapılır.melela maun ağacından tok ses alınır
akça ağaçtan orta yumuşaklıkta.ıhlamurdan da yumuşak bir ses tonu elde edilir

(şöylede diyebiliriz ağaç yumuşak bir yapıdaysa yumuşak ton sert biryapıya sahip ise sert bir ton alınır.)

Tamam şimdi ışınlanabiliriz.

koach demiş ki:
akça ağaçtan orta yumuşaklıkta.ıhlamurdan da yumuşak b ses tonu elde edilir

litrim
dostum ilk gitar tecrübemdi ne yapabilirim yapacağım ya da yapamayacağım en kötü ağacı bulup seneler önce tecrübemi paylaştım olay bu tabi ki mdf den gitar olmAZ

Geri