Cüretkar Duruşu Ile Beyzade...

Yapılan çalışma -tarzım olmamakla beraber- fena değil, dinlenebilir.
Parçayı dinlerken vokalin diksiyonunun -genel anlamda- konsantrasyonumu bozduğunu söyleyebilirim.
Klipin yaratıcılıktan uzak ve fazlaca popülist olduğunu düşünüyorum.
Daha az iddialı cümleleri ; daha çok iddialı çalışmaları görmeyi bekliyorum.:)

OE6NQz.jpg

Parça tam alternatif rock tarzı olmuş gayet başarılı, tebrik ederim. Prodüksiyon bence çok iyi. Tarz ve sound olarak Nickelback'i hatırlattı.
Yanlız vokal biraz yüzeysel geliyor gibi sanki..
Parça isimlerinde de sanki Osmanlı'ya dönüş var :)

Spotify'dan diğer parçaları da dinlemek lazım. Bence bu şarkı gayet güzel.

Klip yüzünden ağzım sulandı içim bir tuhaf oldu onu da söyleyeyim; limonu severim ama karşımda yalanmasından hoşlanmam :)

basçı ara ara koşuyo. edite girmedi mi kayıtlar?
en sık rastladığım şey; "kendi" kelimesi "açık e" ile okunmaz.
t harfinin, çoğu erkek rock vokalisti tarafından "ts" şeklinde seslendirilmesi de beni acayip rahatsız ediyor. kadınlarda da ş harfini s olarak ve ezerek söyleme hastalığı var.
yine vokalistin finalde ciddi entonasyon sıkıntıları var. bazen bilinçli olarak, doğal duyulması adına öylece bırakanlar da var...
ayrıca, kim bu müzik eleştirmenleri? albüm hakkında ağız birliği mi etmişler?
bi de şu cem adrian mevzuu var. çocuk iyi paketlenmiş, yeteneksiz bir pr balonu. üzgünüm ama sizi bi yerden bi yere götürmez.

ben davulları çok beğendim. mainstream yazılmış davulları çok seviyorum.
her şey şıkır şıkır duyuluyor, mix ve mastering yapanların eline sağlık.
sound, 2000'lerin başında bi dönem çok sevilmiş eski bi sound olsa da hala dar bi kitlede seveni var.
her ne kadar hi-gain duyumlar olsa da, pop-rock bi şarkı.
20-25 senede şunu öğrendim; şarkıyı tek gitarla ilk yaptığında neyse, -ne yaparsan yap- sonunda da o oluyo parça. çok uzaklaşamıyorsun oralardan.

yolunuz açık olsun.

Son düzenleme:
"BMIprteam" :)

Bir yanda "madcap" gibi grupların emekleri ve yapmaya çalıştıkları şeyler, bir yanda da bu tür gruplar. :banghead:
Bu grup "sonuna kadar rock" ve cüretkar ise "madcap" ne? Bu tür şeyleri görünce "madcap" gibi gruplara saygım daha da artıyor.
"Müzikalitesi çok yüksek, zaman zaman agresif, zaman zaman naif ve duygusal ama en önemlisi hiç olmadığı kadar rock" diyen müzik eleştirmenleri kim? Bu cümleyi internette aratınca, bu başlıktaki yazanların kopyalanıp yapıştırıldığı siteler çıkıyor. Başka da birşey çıkmıyor.
"Sonuna kadar rock", "cüretkar" vb. laflar, ben ettim oldu diyince olmuyor...

Not: Ağlamaklı erkek vokal tonları bana hep aşırı itici gelmiştir (tabi zevk meselesi)... Hele ki bu şarkıya hiç gitmemiş...

Sevgili TürkRock ailesi ve tüm forum kullanıcıları,

Öncelikle herkese merhaba, ben Onur Emek, 2008 yılından beri buralardayım. Sabah uyanır uyanmaz, ilk işim her zaman kendime bir kahve yapmak ve mail-mesaj kutularımı kontrol etmek olmuştur. Bu sabah yine BMI Medya’dan Sevgili İlker Bey ve Öznur Hanım’dan aldığım bilgilendirme e-postaları ile yapılan tanıtımların linklerini kontrol ederken, TürkRock’ta dün geceden beri neler olmuş çok şaşırdım :) ama TürkRock her zaman başkadır. Ufak bir telefon trafiği sonrasında, kendilerinden rica ettim, şahsen yazmak istedim.

Şunu belirtmek isterim ki;

Olumlu ya da olumsuz, yazdığınız her yorum, her eleştiri bizim için çok kıymetlidir. Tüm kalbimle ve samimiyetimle söylüyorum; Ayırdığınız zaman için, ilginiz için gerçekten çok teşekkür ederiz. Kulağınıza, elinize (klavyenize), emeğinize sağlık.

Beğenilir-beğenilmez, sevilir-eleştirilir, hitap eder-etmez ayrı, neticede bu bir sanat dalı... Fikir ayrılıkları mutlaka olacaktır. Şahsi fikrim: Olmadığı noktada zaten bir hata yapıyoruz demektir. Bu kısmı hızlıca geçiyorum ama her şeyden önce çok haklı olduğunuz bir konu var, ona değinmek istiyorum. Tabii ki ‘’Rock mı, değil mi?’’ konusu değil :) Beyzade’nin ilk albümü, ilk göz ağrımız... Ne zorluklarla, nerelerden bu noktalara geldiği ile ilgili anlatabileceğimiz çok uzun bir hikayemiz var, her grubun olduğu gibi... Bizler kendini beğenmiş, bizden önceki müzisyen abilerimize-ablalarımıza, dostlarımıza, kardeşlerimize ve onların emeklerine saygısız insanlar değiliz. Bizler sadece daha fazla dinleyiciye ulaşarak, sesini duyurmak isteyen müzisyenleriz. Bizler sadece müzisyeniz, marketing/reklam/pr uzmanları değiliz. Altını çizmek istiyorum, bizler sadece müzisyeniz!

Okumuş olduğunuz tanıtım yazısı, resmi bir basın bültenidir. Bu işi profesyonel anlamda yapan insanların, marketing kapsamında belirli kurallar ve gereksinimler çerçevesinde hazırlamış ve sunmuş oldukları bir yazıdır. İşler, resmiyete dökülerek sözleşmeler imzalandığı noktada biraz farklılaşıyor. Maalesef ağırlaşıyor. Maalesef her süreçte yer alamıyorsunuz, takip etmeniz de mümkün olmuyor.

Abartı, iticilik, ukalalık ve kendini beğenmişlik kapsamında yorum yazan tüm kardeşlerimin haklı olduğu nokta ise tam olarak bu;

(Çok ince) Forumlarda, ki özellikle TürkRock gibi forumlarda yaklaşım tarzı çok önemli, popüler kültürden ve kurallarından uzak, daha ‘’Biz’’ olmalı... Dünyaları biz yaratmadık elbette :) İnandığımız şeyleri, elimizden geldiği kadarıyla, gücümüzün ve imkanlarımızın yettiği kadarıyla yapmaya çalıştık ve sunumunun da bu doğrultuda yapılması gerekiyor, çok haklısınız.

Daha yolun çok başındayız, yeni paylaşımlarımızla, canlı performans videolarımızla, konser anonslarımızla, yine sizlerle olacağız... Beyzade olarak, BMI Medya’dan çok sevgili dostlarımızla birlikte her zaman desteğinize ihtiyacımız var.

Albümün tamamını edinmek/dinlemek isteyen arkadaşlar, aşağıdaki download linkini kullanabilirler;

(7 gün için geçerlidir)

https://we.tl/r3Y3XwKLFK

Son olarak, dikkate aldığınız, zaman ayırdığınız, ilgilendiğiniz, hiç fark etmez olumlu ya da olumsuz yorumlarda, eleştirilerde bulunduğunuz için tüm forum kullanıcılarına ve TürkRock ailesine sonsuz teşekkürlerimizi sunmak isteriz.

Sevgiler,

Onur EMEK

Son düzenleme:

Öncelikle herkese merhaba, ben Onur Emek, 2008 yılından beri buralardayım. Sabah uyanır uyanmaz, ilk işim her zaman kendime bir kahve yapmak ve mail-mesaj kutularımı kontrol etmek olmuştur. Bu sabah yine BMI Medya’dan Sevgili İlker Bey ve Öznur Hanım’dan aldığım bilgilendirme e-postaları ile yapılan tanıtımların linklerini kontrol ederken, TürkRock’ta dün geceden beri neler olmuş çok şaşırdım :) ama TürkRock her zaman başkadır. Ufak bir telefon trafiği sonrasında, kendilerinden rica ettim, şahsen yazmak istedim.

Olumlu ya da olumsuz, yazdığınız her yorum, her eleştiri bizim için çok kıymetlidir. Tüm kalbimle ve samimiyetimle söylüyorum; Ayırdığınız zaman için, ilginiz için gerçekten çok teşekkür ederiz. Kulağınıza, elinize (klavyenize), emeğinize sağlık.

Beğenilir-beğenilmez, sevilir-eleştirilir, hitap eder-etmez ayrı, neticede bu bir sanat dalı... Fikir ayrılıkları mutlaka olacaktır. Şahsi fikrim: Olmadığı noktada zaten bir hata yapıyoruz demektir. Bu kısmı hızlıca geçiyorum ama her şeyden önce çok haklı olduğunuz bir konu var, ona değinmek istiyorum. Tabii ki ‘’Rock mı, değil mi?’’ konusu değil :) Beyzade’nin ilk albümü, ilk göz ağrımız... Ne zorluklarla, nerelerden bu noktalara geldiği ile ilgili anlatabileceğimiz çok uzun bir hikayemiz var, her grubun olduğu gibi... Bizler kendini beğenmiş, bizden önceki müzisyen abilerimize-ablalarımıza, dostlarımıza, kardeşlerimize ve onların emeklerine saygısız insanlar değiliz. Bizler sadece daha fazla dinleyiciye ulaşarak, sesini duyurmak isteyen müzisyenleriz. Bizler sadece müzisyeniz, marketing/reklam/pr uzmanları değiliz. Altını çizmek istiyorum, bizler sadece müzisyeniz!

Okumuş olduğunuz tanıtım yazısı, resmi bir basın bültenidir. Bu işi profesyonel anlamda yapan insanların, marketing kapsamında belirli kurallar ve gereksinimler çerçevesinde hazırlamış ve sunmuş oldukları bir yazıdır. İşler, resmiyete dökülerek sözleşmeler imzalandığı noktada biraz farklılaşıyor. Maalesef ağırlaşıyor. Maalesef her süreçte yer alamıyorsunuz, takip etmeniz de mümkün olmuyor.

Abartı, iticilik, ukalalık ve kendini beğenmişlik kapsamında yorum yazan tüm kardeşlerimin haklı olduğu nokta ise tam olarak bu;

(Çok ince) Forumlarda, ki özellikle TürkRock gibi forumlarda yaklaşım tarzı çok önemli, popüler kültürden ve kurallarından uzak, daha ‘’Biz’’ olmalı... Dünyaları biz yaratmadık elbette :) İnandığımız şeyleri, elimizden geldiği kadarıyla, gücümüzün ve imkanlarımızın yettiği kadarıyla yapmaya çalıştık ve sunumunun da bu doğrultuda yapılması gerekiyor, çok haklısınız.

Daha yolun çok başındayız, yeni paylaşımlarımızla, canlı performans videolarımızla, konser anonslarımızla, yine sizlerle olacağız... Beyzade olarak, BMI Medya’dan çok sevgili dostlarımızla birlikte her zaman desteğinize ihtiyacımız var.

Albümün tamamını edinmek/dinlemek isteyen arkadaşlar, aşağıdaki download linkini kullanabilirler;

(7 gün için geçerlidir)

Son olarak, dikkate aldığınız, zaman ayırdığınız, ilgilendiğiniz, hiç fark etmez olumlu ya da olumsuz yorumlarda, eleştirilerde bulunduğunuz için tüm forum kullanıcılarına ve TürkRock ailesine sonsuz teşekkürlerimizi sunmak isteriz.

Sevgiler,

Onur EMEK
Olumlu yaklaşımınız beni çok etkiledi. Öncelikle teşekkür etmek isterim. Umarım arzulariniz doğrultusunda muvaffak olursunuz.
Sevgiler, saygılar...

(7 gün için geçerlidir)

Sevgiler,

Onur EMEK

Kendi konuştuklarımızı duymaya ve ayırdına varmaya başladığımızda müzik de dahil her şey susar ve insani kalite konuşmaya başlar!..
Aslında en güzel müzik de budur, öyle değil mi?
Kalitenizden dolayı sizi kutluyor ve teşekkür ediyorum.:)

Grubun adını "Cüretkar duruşu ile Beyzade" sanıp konuya girdim, İzmir Marşı ile geri çıkıyorum. İyi akşamlar sevgili forum üyeleri.

Son düzenleme:
son derece yapay ve tepeden bi dil var. keşke hiç yazmasaydınız.
Eleştirinde haklı olduğun yanlar var Çağlar : Doğru noktalardan hareket ediyorsun ve senin neyi kastettiğini şüphesiz anlıyorum.:)
Yine de, bu yazının yazılması-hangi nedenlerle olursa olsun- örnek bir üslup ve adap göstergesi değil mi?
Yoksa, bu seviyede uzlaşmacı ve mütevazi tavırlara hasret kaldığımız için-eski kafa romantizmden kurtulamayan benim gibiler- olayı yanlış tarafından mı (yemiş-yutmuş gibi) değerlendiriyoruz acaba? :eek:

Öncelikle vokalin üslubunu beğendim bunca eleştiriye rağmen son derece kibar.
Hepinize tavsiyem albümü bi indirip dinleyin. Bence klip çekilen parça albümü dinlediğim kadarıyla en beğenmediğim parça.
Vokalin performansını beğendim. Piyasada dinlenilen bir çok rock vokalistinden iyi.
Gitarlarda özellikle narsist in girişi güzel. Bence gitar biraz daha öne çıksa daha da güzel olurdu. Çünkü ben gitarı ayırt etmek için uğraşıyorum sesi biraz geriden geliyor.
Bateriler güzel. Kulağa hoş geliyor.
Sözler de fena değil. Ama daha iyi olabilirmiş. Çünkü nakarat benim aklımda kalmadi. Sözler çok uzun duruyor. Daha az kelimeyle daha çok şey ifade etseydiniz daha güzel olurmuş.
Albümü sıkılmadan dinledim. Müziğiniz guzel. İnşallah daha ileriye gitmeyi başarırsınız.
Başarılar dilerim.
En beğendiğim parça ise (albümden 4 parçayı dinledim) Narsist .

Eleştirinde haklı olduğun yanlar var Çağlar : Doğru noktalardan hareket ediyorsun ve senin neyi kastettiğini şüphesiz anlıyorum.:)
Yine de, bu yazının yazılması-hangi nedenlerle olursa olsun- örnek bir üslup ve adap göstergesi değil mi?
Yoksa, bu seviyede uzlaşmacı ve mütevazi tavırlara hasret kaldığımız için-eski kafa romantizmden kurtulamayan benim gibiler- olayı yanlış tarafından mı (yemiş-yutmuş gibi) değerlendiriyoruz acaba? :eek:
taklit bir dille yazılmış. samimiyetsizliği de buradan geliyor.
içtenlikle istendiği için değil, öyle olması gerektiği için yazılmış bir yazı.
ilk kez karşılaşmadığım, çok tanıdık bi üslup olduğu için gerçeklerinden ayırmak zor değil.

taklit bir dille yazılmış. samimiyetsizliği de buradan geliyor.
içtenlikle istendiği için değil, öyle olması gerektiği için yazılmış bir yazı.
ilk kez karşılaşmadığım, çok tanıdık bi üslup olduğu için gerçeklerinden ayırmak zor değil.
-hangi nedenlerle olursa olsun- dan kastım maalesef buydu zaten... Ama sen o dünyanın az-çok içinde olduğun için sistemin -zorunluluklar- içinde nasıl işlediğini herkesten daha iyi bilirsin şüphesiz!..:)

Geri