Gitar Boyası Kazıma Ve Yeniden Boyama

@uvidinli abi postane caddesinde(perşembe pazarı caddesinin bir altı, haliçe yakın olan taraf) ege bant var. Bahsettiğin yer orası sanırım tabelasında sadece ege yazar, 3000'e kadar zımpara bulunur her zaman oradan alırım su zımparalarını. Ayrıca bir de no name maskeleme bandı da ucuz ve kalitelidir. Mavi m3 bandı da orada bulabilmiştim.
Aynen kardeşim. :)
Sanırım ellerinde bitmişti...;)

Blindeath Deneysel Çalışmalar Şurada benim 2 gitara yaptığım denemelerin entryleri var. @Zengin Muhendis ve @dingdongdaddy 'nin de kendi çalışmaları mevcut( Bununla ilgili başlık açarlarsa onların da prosesini izlemek zevkli olur :) ). Sonunda ortaya çıkan sonuç kesinlikle kalitesi ne olursa olsun senin açından tatmin edici oluyor :D
Hocam siz boyama işlemlerini nasıl yaptınız birde hiç cila yaptınız mı? Fotolarda gördüğüm gitarları parlatmak için bişey yaptınız mı ? Net bir iki foto atar mısınız? Üst zemin nasıl görünüyor merak ettim :)

Hocam siz boyama işlemlerini nasıl yaptınız birde hiç cila yaptınız mı? Fotolarda gördüğüm gitarları parlatmak için bişey yaptınız mı ? Net bir iki foto atar mısınız? Üst zemin nasıl görünüyor merak ettim :)

Ben tru-oil denen bir silah finish i kullandım. Doğal olduğu için gitarı reçine gibi kaplayıp sertleşiyor. Sıradan bir cilaya göre çok daha ince oluyor ve altındaki ağacın dokusu hissedilebiliniyor. Youtube de ilgili birçok video var. En rahat uygulanabilen ve çoğu luthier tarafından kullanıldığı için bu yolu seçtim ben. Yoksa ev ortamında sprey boya falan daha sıkıntılı.. :)

Boya olarak ta bunda mavi kumaş boyası kullanmıştım. Toz olan değil de hazır tüpte ıslak olan bir şeydi. :D
IMG_5127.JPG

IMG_5128.JPG

Ben tru-oil denen bir silah finish i kullandım. Doğal olduğu için gitarı reçine gibi kaplayıp sertleşiyor. Sıradan bir cilaya göre çok daha ince oluyor ve altındaki ağacın dokusu hissedilebiliniyor. Youtube de ilgili birçok video var. En rahat uygulanabilen ve çoğu luthier tarafından kullanıldığı için bu yolu seçtim ben. Yoksa ev ortamında sprey boya falan daha sıkıntılı.. :)

Boya olarak ta bunda mavi kumaş boyası kullanmıştım. Toz olan değil de hazır tüpte ıslak olan bir şeydi. :D
89402 eklentisini görüntüle
89403 eklentisini görüntüle
Ağacın dokusu girintili çıkıntılı mı yoksa fotoğrafta mı öyle çıkıyor?

Boya sökmek için kimyasallar var. Boyaya sürttükten sonra kurumasını bekliyorsunuz. Boya kolayca kalkıyor.
Mobilyada kullandım ama gitarda nasıl olur ahşaba zarar verir mi bilemiyorum.
Kullanan var mı acaba gitar üzerinde

Geri