Joker Aletler

Mooer Black Secret , Ninty Orange . f/p olarak tavan urunler.

Joyo Vintage OD de gayet iyiydi.

Daha verimli kullanmayi beceremesem de , Behringer Ultra G icin de benzer seylerin soylendigini sıkça duydum.

Bir de Marshall Bb2 vardi ki... Sattigima bin pismanim. Tona boyle low end ekleyen bi booster daha gormedim hayatimda.

Benim icin sansamp urunleri kesinlikle joker aletler.. Hele ki gt2 ve triac.. Her sahnede hayat kurtarmistir. Bir sekilde ele avuca gelir bir ton cikmistir. Ve tabi ki bad monkey.. Gerek tonu , gerekse islevselligi acisindan , ts turevi pedallar arasinda benim icin hep bir adim onde olmustir..

Amfi konusunda naçizane fikrim, Orange Micro Terror serisidir. 1x12 kabinle beraber davul eşliğinde prova da yaptırdı, ufak mekanlarda performans dahi sergiletti. Bu kadar ufak bir aletten bu kadar yüksek ve kaliteli ses çıkması oldukça şaşırtıcı.

O kadar fazla ekipman değişimi yaşamadım, pek çeşit tanımam ama idcore 10w'ın fiyatı dolara rağmen şaşırtıyor. Cort amfi alacağına id core gibi birşey sahibi oluyorsun, şaşılacak şey.

Amfi konusunda naçizane fikrim, Orange Micro Terror serisidir. 1x12 kabinle beraber davul eşliğinde prova da yaptırdı, ufak mekanlarda performans dahi sergiletti. Bu kadar ufak bir aletten bu kadar yüksek ve kaliteli ses çıkması oldukça şaşırtıcı.
Ulas abi bu modeli denedigimde ben de cok begenmistim. Ev icin falan bence ideal aletler.

En çok işime yarayan pedal Nova Drive olmuştu. Kendi distorsiyonu kulağa her ayarında çok doğal gelmeyebilir. Ama farklı amplilerle iyi sonuç verebilen, clean boost'tan bol distorsiyonlu tonlara kadar inanılmaz esnek bir pedal. Muhtemelen dijital görüntüsü sebebiyle pek popüler olamadı.

Kendi yaptığım ampliler arasında , yaptığım son değişikliklerden sonra (Preamplisini 3 kez tamamen değiştirdim) en esneği 6V6'lı (cathode biased) Bad Wolf oldu. 1W altından 20W civarına kadar çıkış gücü ayarı, çift master, üç ana kullanım modu (Jubilee tipi, JCM800 benzeri veya iki triodun paralel olduğu clean preamp), ayarlı negative feedback, üç kademeli tone stack ve işini gayet de göre lambalı bir FX buffer. Evde, kayıtta tek başına her işi yeterince görmesi mümkün, ancak kompresyonu modern bir high gain ampliye göre biraz fazla tabii.

En çok işime yarayan pedal Nova Drive olmuştu. Kendi distorsiyonu kulağa her ayarında çok doğal gelmeyebilir. Ama farklı amplilerle iyi sonuç verebilen, clean boost'tan bol distorsiyonlu tonlara kadar inanılmaz esnek bir pedal. Muhtemelen dijital görüntüsü sebebiyle pek popüler olamadı.

Kendi yaptığım ampliler arasında , yaptığım son değişikliklerden sonra (Preamplisini 3 kez tamamen değiştirdim) en esneği 6V6'lı (cathode biased) Bad Wolf oldu. 1W altından 20W civarına kadar çıkış gücü ayarı, çift master, üç ana kullanım modu (Jubilee tipi, JCM800 benzeri veya iki triodun paralel olduğu clean preamp), ayarlı negative feedback, üç kademeli tone stack ve işini gayet de göre lambalı bir FX buffer. Evde, kayıtta tek başına her işi yeterince görmesi mümkün, ancak kompresyonu modern bir high gain ampliye göre biraz fazla tabii.
Yeminle kıskanıyorum elektronik bilen, kendi isteklerine göre amfi yapanları :D

Pek müzik aleti sayılmasa da, Sennheiser RS180. Mükemmel bir wireless kulaklık. Evde gitar çalışırken, film izlerken, oyun oynarken, herşeyde hayat kurtarıyor. Fiyatı biraz tuzlu fakat dijital olduğu için diğer wireless kulaklıklardaki cızırtı vb. sıfır ve ses kalitesi mükemmel (kulaklık Hi-Fi bir kulaklık) Ben paypal Türkiye'den çıkmamışken Amerika'dan 2.el almıştım. Hayatım boyunca yaptığım en iyi alışverişlerden biriydi :)

Pek müzik aleti sayılmasa da, Sennheiser RS180. Mükemmel bir wireless kulaklık. Evde gitar çalışırken, film izlerken, oyun oynarken, herşeyde hayat kurtarıyor. Fiyatı biraz tuzlu fakat dijital olduğu için diğer wireless kulaklıklardaki cızırtı vb. sıfır ve ses kalitesi mükemmel (kulaklık Hi-Fi bir kulaklık) Ben paypal Türkiye'den çıkmamışken Amerika'dan 2.el almıştım. Hayatım boyunca yaptığım en iyi alışverişlerden biriydi :)
Henuz almadim ama ben de wireless bir Sennheiser istemekteyim. Radara aldim bunu:)

Boss Fender '59 Bassman, Blues Junior'umu tam bir minik 59 Bassman'a çevirdi :D
Kesinlikle! Gelmiş geçmiş en iyi pedallardan biri. Lambalı bir amfide inanılmaz bir tadı var. Hem preamp hem booster. Preamp olarak kullanırsanız, hele ki pedallarla anlaşan 6l6 p.amp lambalı bir amfi de. Bassman'ın karakteristik sesini neredeyse bire bir yansıtıyor. Inputtan girince de Amfinin sesini screamer gibi kırçıllaştırıyor. Cep Fenderi :)

Ek olarak Laney Cube amfileri değerlendirmek ve bu listeye sokmak lazım. Kesinlikle harika amfiler. Ayrıca performanslarına göre epey ucuzlar.

Son olarak. Bizzat kullanmış değilim fakat MXR M300 Reverb de harika bir pedal. Her aralıktan güzel reverbleri duyuyorsunuz. Octave Reverbine hastayım zaten. Gitara bildiğiniz; hani youtube da olur ya 10 saat meditasyon müziği, çakra müziği vs. o havayı katmakta.

Geri