Rode K2 Mikrofon Hk. Acil Yardiminiza Ihtiyacim Var Dostlar !!!!

O

oguzsari

Sevgili dostlar,

Rode K2 mikrofonum sesi oldukça tiz ve kalitesiz veriyor. Hani o k2'nin alışılagelmiş ses tokluğu dolgunluğundan eser yok. Tüpünün bittiğini düşünüyorum. Eğer öyleyse tüpü nasıl alabilirim link atarsanız çok memnun olurum çok araştırdım ama hangisinin uyumlu olduğunu bulamadım.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
6922 JJ Tesla lamba uygundur, daha da bütçe çıkar diyorsanız Mullard ya da telefunken mükemmel sonuçlar verir, 12ax7 vs desteklemiyor, lamba devre yapısı 6922 ya da diğer adıyla e88cc olmak durumunda, dikkatli ve titizlikle yapılması gereken bir işlemdir, uygun liste:

www.thetubestore.com - 6922 / E88CC Tube Types
Teşekkürler hocam, peki sizce kalitenin şuan vasat olmasının sebebi tüp mü ? yenilersem düzelir mi ?

Teşekkürler hocam, peki sizce kalitenin şuan vasat olmasının sebebi tüp mü ? yenilersem düzelir mi ?

Normalde tüpler ev kullanıcısının kolaylıkla ömrünü bitirebileceği yapıda değil, ortalama 1000 saat kullanılabildiği belirtiliyor ancak üretimsel sorunlar nedeniyle, ya da montaj yaparken oynatarak oturtulduysa iğnelerin dip kısımlarından hava alabiliyor, bu da yapısal bozulmalara yol açabilir. önce bi lambayı jj tesla ile yenile bence, hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bir lambadır, eğer sorun devam ediyorsa bütü sinyal zincirini kontrol etmek lazım, preamp'ında da sorun olabilir, k2'yi bir süre kullandım sesi hiç de öyle tiz ve cılız bir mikrofon değildir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Normalde tüpler ev kullanıcısının kolaylıkla ömrünü bitirebileceği yapıda değil, ortalama 1000 saat kullanılabildiği belirtiliyor ancak üretimsel sorunlar nedeniyle, ya da montaj yaparken oynatarak oturtulduysa iğnelerin dip kısımlarından hava alabiliyor, bu da yapısal bozulmalara yol açabilir. önce bi lambayı jj tesla ile yenile bence, hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bir lambadır, eğer sorun devam ediyorsa bütü sinyal zincirini kontrol etmek lazım, preamp'ında da sorun olabilir, k2'yi bir süre kullandım sesi hiç de öyle tiz ve cılız bir mikrofon değildir.
Türkiye'den alabileceğim bir yer yok mu ? tüpü alınca kendimiz takamaz mıyız ? takamıyorsak nerede bu işlemi yaptırabiliriz ?

Türkiye'den alabileceğim bir yer yok mu ? tüpü alınca kendimiz takamaz mıyız ? takamıyorsak nerede bu işlemi yaptırabiliriz ?
Compel ile görüşebilirsiniz, lamba'lar bir ara mydukkan'da satılıyordu, ama 6922 bulmak biraz zor olabilir, kendiniz takabilirsiniz ama dikkatli bir şekilde tek hamlede sağ-sol yaptırmadan yuvasına oturtmanız lazım, yoksa iğnelerin dibinden kılcal çatlamalar yapar ve hava alır.

Yanlış anlamazsanız ufak birkaç düzeltme yapmak istiyorum. 6922 gibi küçük sinyal lambaların ömrü çoğu zaman 5000 saat üzeridir. Bunun yanında lambaları takıp çıkarırken vakumun kaçması çok istisnai bir durumdur, eğer böyle birşey yaşanırsa çok belirgin bir şekilde anlaşılır şöyle ki; lambanın üst kısmındaki sır tabakası beyaz bir renk alır. Diğer bir konu JJ Tesla olayı ki aslında böyle bir marka yok. Bir dönem JJ firması sahte Tesla üretti, burdan kendine biraz itibar sağladı ve sonra üstüne yapıştı JJ' nin. Yoksa Tesla Dünya'nın en iyi ECC83 lerinden birini E83CC ismiyle üretmiş firma, bulursanız kapın ama çokça sahtesi var dikkat edin. ECC803S TESLA FAKE TUBES

Yanlış anlamazsanız ufak birkaç düzeltme yapmak istiyorum. 6922 gibi küçük sinyal lambaların ömrü çoğu zaman 5000 saat üzeridir. Bunun yanında lambaları takıp çıkarırken vakumun kaçması çok istisnai bir durumdur, eğer böyle birşey yaşanırsa çok belirgin bir şekilde anlaşılır şöyle ki; lambanın üst kısmındaki sır tabakası beyaz bir renk alır. Diğer bir konu JJ Tesla olayı ki aslında böyle bir marka yok. Bir dönem JJ firması sahte Tesla üretti, burdan kendine biraz itibar sağladı ve sonra üstüne yapıştı JJ' nin. Yoksa Tesla Dünya'nın en iyi ECC83 lerinden birini E83CC ismiyle üretmiş firma, bulursanız kapın ama çokça sahtesi var dikkat edin. ECC803S TESLA FAKE TUBES

Üstad konu çok dağılmasın diye detaya girmedim, sadece takıp çıkarma işlemlerinin hassas olduğunu belirtip kaba davranılmamasına dikkat çekmek istedim, lambalar zaten zor bulunuyor montajda heba olsun istemez kimse. JJ Tesla bizzat SPL Goldmike preamp'ımda kullandığım bir lamba, bundan önce farklı cihazlarda electro harmonix, sovtek ve tung sol gibi lambaları da denedim. tung sol çok steril ve temiz ses veriyor, herhangi bir bölgede abartısı yok, solid gibi oluyor cihaz, sovtek karanlık ve sert geldi bana, mullard çok iyi mesela, istediğim warm -yumuşak karakteri ondan alabildim, kenarda duruyor elde tutuyorum onları :) jj tesla da goldmike'ın üzerinde geldi, karakteri hoşuma gittiği için değiştirmedim, fiyat/performans açısından bence halen en tercih edilebilecek konumda, 150-200 dolarınız varsa bir tüpe verecek o zaman zaten NOS'lar, telefunken'ler vs. başlıyor. işlevsel-kullanışlı değil yani, k2 alan biri 200 dolar'a tüp alır takar mı bilemem :) üzerinde electro harmonix geliyor k2'nin de, muhtemelen sovtek üretimi o da, jj tesla warm bir karakter katacaktır, üstelik daha gürültüsüz bir lamba.

Geri