Gitar Amfimden Arabesk Radyo Sesi Geliyor!!! :d :d :d

Arkadaşlar, tek kanallı Orange Crush 12 model gitar amfim var. Gerçekten çok ilginç gelen bir olayı bu akşam farkettim. Drive'ı sona, gain'i de saat 3 yönüne getirdiğim ve gitarın volume potansını yarı yarıya kıstığım zaman amfiden arabesk çalan bir radyo kanalının sesi gelmeye başlıyor. Çok ciddiyim :D :D Bu olay cidden çok ilginç geldi bana. Teknik olarak bunun nasıl gerçekleştiğini çok merak ettim. Açıklayabilecek birileri var mı aramızda? :D
IMG-20161016-WA0027.jpg

Benimde başıma gelmişti bu olay. Amfiden ziyade manyetiklerle ilgili bir olay sanırım. Televizyon kumandası bile ses yapabiliyor eğer yakınsa gitara :D

İstanbul'da 1985 senesiydi sanırım .Kadiköy de Cahide Sonku tiyatrosunda deliler boşandı diye bir müzikalde 5 kişilik gurup çalıyoruz tam oyunun ortalarında benim marshall amfi den polis telsizi konuşmaları devreye girdi :) mikrofonlanmış bir de amfi şok olduk sonra gain ve drive kapatarak clean tona alınca durdu .Sanırım amfiler bir çeşit radyo alıcısı gibi hareket edebiliyor bazı frekanslar için .

Aynı olayı bende başka bir mekanda yaşıyorum xotic ac plus pedalının boost tuşuna basınca türküler başlıyor çünkü evin dibinde çok kuvvetli radyo vericisi mevcut

yanlış bilmiyorsam bobinler bu sinyalleri yakalamaya muktedir.. rahat dinlemek için tek ihtiyacınız sinyali yönlendireceğiniz bir hoparlör.. o backtracki kapatıp tadını çıkarın :)

Geri