Sx Eh3d Ds Mi Epiphone Special 2 Mi

İkisi de başlangıç seviyesi ucuz gitar. En azından SX Special'e oranla bir iki tık daha iyi kağıt üzerinde. Tabii imkanın varsa deneyerek al. Sap yapısını bilmiyoruz. Kazık mıdır, ince midir belli değil. Yeni de gelmiş bir seri. Kullanmış birini bulamayabilirsin.

Çok ilginç. Türkiye'de 300 tlye sıfır hemde maun gitar görmek te varmış bu döviz kuruyla. Fender kopyalarının ne derece başarılı olduğu düşünüldüğü zaman. Bi şans verilmeli diye düşünüyorum.

İşte bu kısım beni düşündürmüyor değil! Maun tamam da, nasıl bir maun? Huş da mauna benzer görünüşte mesela. Acaba diyorum.
Mümkün değil zaten 1. kalite ağaç kullanmaları. Fakat bu sefer de benim anlamadığım noktaya geliyor. Şayet kaliteli bir maun ise (ki fender kopyalarında kullandıkları ash ve alder first class olmasa da kaliteli) elektronikleriyle şuyuyla buyuyla falan nasıl bu fiyata satılıyor. Resmen beleş yahu. İşçilere ödemeyi bozuk parayla mı yapıyorlar? Shipping + Vergi + Kur toplamı 300 tl.

Mümkün değil zaten 1. kalite ağaç kullanmaları. Fakat bu sefer de benim anlamadığım noktaya geliyor. Şayet kaliteli bir maun ise (ki fender kopyalarında kullandıkları ash ve alder first class olmasa da kaliteli) elektronikleriyle şuyuyla buyuyla falan nasıl bu fiyata satılıyor. Resmen beleş yahu. İşçilere ödemeyi bozuk parayla mı yapıyorlar? Shipping + Vergi + Kur toplamı 300 tl.

Gitarlarda maliyetler aslında çok ucuz. Büyük firmaların o binlerce dolara sattığı gitarları kaça mal ettiğini duysanız aklınız şaşar. SX de üretimlerini Çin'de yapıyor zaten. Bu yüzden ucuz.

Sx lp nin diğer renklerinin 700 tl olup sadece bu rengin 250 tl olması sıkıntılı. Dorenin sitesinde amatör bile diyemeyeceğim, tamamen enstruman bilgisi ve online alışveriş mantalitesinden uzak kişilerin çalıştığı aşikar. Ya fiyat yanlıştır, ya ürün yanlıştır, ya fotoları yanlıştır, ya açıklaması yanlıştır. Dikkatli olun....

Sx lp nin diğer renklerinin 700 tl olup sadece bu rengin 250 tl olması sıkıntılı. Dorenin sitesinde amatör bile diyemeyeceğim, tamamen enstruman bilgisi ve online alışveriş mantalitesinden uzak kişilerin çalıştığı aşikar. Ya fiyat yanlıştır, ya ürün yanlıştır, ya fotoları yanlıştır, ya açıklaması yanlıştır. Dikkatli olun....

Bir de ucuz olanın maple kapağının aslında orjinal sitesinde veneer diye geçmesi var. Maple top değil büyük ihtimal:

SX Guitars Official Website

İşte Sx'i bu yüzden seviyorum. Adamın yüzüne tokat gibi çarpıp, bu kadara da satılabilir diyorlar. Gibson Custom filan almıyorsanız, amatör seviyede müthiş iş görür.

O rengin döviz fiyatı kısmını yanlışlıkla TL cinsinden girmişler. O yüzden sistem kuru otomatik çeviremiyor, direk TL olarak gösteriyor fiyatı. Düzeltirler heralde...
NkMXJ5.png

aXkvR5.png

Geri