Ikilem! Lambalı Amfi Mi? Prosesör Mü?

Konu basit ama cevap sıkıntılı.

Elimde Tech 21 TM30 var. Prosesör olarak da Korg AX 1500G var. Acaba bu amfi ve/veya prosesör + nakit ile ENGL Thunder, Sceramer veya benzer bir amfi mi alayım?

Yoksa elimdeki Korg AX 1500G ve/veya analog pedallarım* + nakit ile Line 6 HD500 (X) alıp TM30 ile mi kullanayım?

Karar veremedim. Fikirlerinizi alabilir miyim?

*Analog pedallar: Seymour Duncan Twin Tube Mayhem, Joyo Vintage Overdrive, Digitech Digidelay, Dunlop Dime Wah, Digitech Grunge.

Son düzenleme:
Konu basit ama cevap sıkıntılı.

Elimde Tech 21 TM30 var. Prosesör olarak da Korg AX 1500G var. Acaba bu amfi ve/veya prosesör + nakit ile ENGL Thunder, Sceramer veya benzer bir amfi mi alayım?

Yoksa elimdeki Korg AX 1500G ve/veya analog pedallarım* + nakit ile Line 6 HD500 (X) alıp TM30 ile mi kullanayım?

Karar veremedim. Fikirlerinizi alabilir miyim?

*Analog pedallar: Seymour Duncan Twin Tube Mayhem, Joyo Vintage Overdrive, Digitech Digidelay, Dunlop Dime Wah, Digitech Grunge.
Aslında sizin sorduğunuz şey pek de amfi/prosesör ikilemi değil.
Ben sizin yerinizde olsam TM30'u elden çıkarmamaya bakarım. Şu ara piyasa berbat, yazık olur o amfiye.
Aynı nedenl elinizdekileri de hemen satmanız ve bütçe oluşturmanız kolay değil. Ayrıca, ne yazık ki elinizdekiler arasında şöyle çatır çatır hi-gain alacağınız bir pedal da yok gibi. Twin Tube kullanmıştım bir süre, EQ karakteri çok garipti ve hiç verim alamadım:(
Bu şartlarda ben olsam TM 30 tabanlı bir sound üzerinden giderdim. Joyo ile de tonu boost edebilirsiniz gerektiğinde. Digitech Delay de iş görür. Ev için bu set up ile gayet iyi iş çıkar. Daha iyi bir zamanda ve daha geniş bir bütçe ile de diğer seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
Not: Normalde benim size vereceğim cevap TM30'u elde tutun, üzerinde bir Atomic Amplifire alın olurdu:) Ama gelin görün ki Türkiye'de yok meret.

Gönlün prosesörden yanaysa: full lambalı ama ekstra özellikleri olmayan bir amfi. Mesela sadece volüm potu olan bişey, fiyatı aşağı çekmek için.. Low gain dersek Champion600 gibi..

Not: Normalde benim size vereceğim cevap TM30'u elde tutun, üzerinde bir Atomic Amplifire alın olurdu:) Ama gelin görün ki Türkiye'de yok meret.

Kesinlikle katılıyorum. Amplifire olmasa bile TM30'u elde tutun. POD HD 500 tarzı bir şey de bayağı iş görecektir. Amplifire bende var ve çok memnunum. Çok efekt kullanmıyorsanız TM30'u Sansamp RK5 flyrig ile de kullanabilirsiniz. Gayet yeterli bir gain var üzerinde.

Evde çalınacaksa bence ses kartı + bias fx tarzı bir alternatifi de eklemeni tavsiye ederim abi. TH30'u da kabin olrak kullanabilirsin böylece. 400TL ses kartı +315 lira yazılım desek prosesörle kafa kafa gelir fiyat olarak.

Ama eğer para ayırabilirsen lambalı amfi yerini bence doldurmak zor. Binlerce preset yerine tonunu beğendiğin ne ses alacağını bildiğin bir amfin olması daha basit ve pratik.

Para sorun değilse elbette tüplü amfi daha iyi bir seçenek ancak tm30 bu ekonomide satılmasa daha iyi olur.Forumda danelectro fish n chips vardı bir iki gün önce gördüm 100 lira bi alıp deneyin derim.Hem fx loopda hemde inputta biraz kurcalayın eq pedalları bana göre tonda cidda fark yaratabiliyor.

bence evde çalacaksan o çeşit bir amfiye gerek yok. TM30 fazlasıyla yeterli ve güzel bir amfi. Zaten aralarında muazzam bir fark olacağını da sanmıyorum. Onun yerinizde paranızı elinizde tutun böylece çok güzel drive,eq pedalları alabilirsiniz :)

Aslında sizin sorduğunuz şey pek de amfi/prosesör ikilemi değil.
Ben sizin yerinizde olsam TM30'u elden çıkarmamaya bakarım. Şu ara piyasa berbat, yazık olur o amfiye.
Aynı nedenl elinizdekileri de hemen satmanız ve bütçe oluşturmanız kolay değil. Ayrıca, ne yazık ki elinizdekiler arasında şöyle çatır çatır hi-gain alacağınız bir pedal da yok gibi. Twin Tube kullanmıştım bir süre, EQ karakteri çok garipti ve hiç verim alamadım:(
Bu şartlarda ben olsam TM 30 tabanlı bir sound üzerinden giderdim. Joyo ile de tonu boost edebilirsiniz gerektiğinde. Digitech Delay de iş görür. Ev için bu set up ile gayet iyi iş çıkar. Daha iyi bir zamanda ve daha geniş bir bütçe ile de diğer seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
Twin tube guzel bir pedal ince ayar ister. Baya ugrasmak lazim kendisi ile.. Cok amfi secer .. Ozelliklede lambali amfilerde.. Tm 30u elde tutma konusunda bende sevgli @barrios ile ayni fikirdeyim Selcuk abi.

Bugün gönülden geçenleri önerme günü sanırım. :D

Mesela benim gönlümden geçen Mesa Boogie Express 5:25 plus almak, istediğim her şeye hitap ediyor. Ama mantıken bakınca yukarıda arkadaşın önerdiği ses kartı + biasfx çok makul duruyor.

Geri