Ikilem! Lambalı Amfi Mi? Prosesör Mü?

Kemper, Axe Fx gibi ileri düzey bir şey olmayacaksa lambalı ampli her zaman öncelikli olmalı. Bunlar olduğu zaman bile ampli olmalı. Ama 5-10 kısmı biraz sallantıda. Bazı küçük wattlı ampliler çöp iken bazı büyük wattlı ampliler kısık seste de idare edebiliyor (kötünün iyisi).

Kemper, Axe Fx gibi ileri düzey bir şey olmayacaksa lambalı ampli her zaman öncelikli olmalı. Bunlar olduğu zaman bile ampli olmalı. Ama 5-10 kısmı biraz sallantıda. Bazı küçük wattlı ampliler çöp iken bazı büyük wattlı ampliler kısık seste de idare edebiliyor (kötünün iyisi).
Aynen katılıyorum. Modelleme konusunda en uygun çözüm de HD500 olduğu için onu örnek vermiştim. Fakat HD500den de en iyi verimi lambalı amfide almak mümkün (tabi fx returnden girmek şartıyla).

O yüzden lambalı bir amfi alacağım öncelikle. Sağlam bir clean ve drive/distortion'a sahip olmalı. Gerisi modülasyon efektleriyle looptan kullanmaya bakıyor, diye düşünmekteyim.

Bende ibanez tsa15h var. Drive kanali yok tek kanal. Ben sahsen cok sevuyorum amfimin tonunu. Pedallarin hakkini veriyor. Cleanler sicacik tertemiz. Bu tarz hem dusuk wattli hemde kaliteli tonu olan biseyler bulmaya bak haji.

Aynen katılıyorum. Modelleme konusunda en uygun çözüm de HD500 olduğu için onu örnek vermiştim. Fakat HD500den de en iyi verimi lambalı amfide almak mümkün (tabi fx returnden girmek şartıyla).

O yüzden lambalı bir amfi alacağım öncelikle. Sağlam bir clean ve drive/distortion'a sahip olmalı. Gerisi modülasyon efektleriyle looptan kullanmaya bakıyor, diye düşünmekteyim.
bence mutlaka amfi alınacaksa , hd500 tarzı zaten modelleme içeren cihazlar yerine ki bence bunlar doğrudan sisteme girilerek yada atomic clr wedge tarzı cihazlarla çok daha iyi sonuçlar veriyor, en iyisi nova system,line 6 m13 yada fractal amfi modellemesi içermeyen fx8 (ki muhtemelen bende bunu almayı düşünüyorum) tarzı cihazlar çok daha iyi diye düşünüyorum.
bende şu aralar iyi bir amfi ve fx8 peşindeyim, daha doğrusu peşindeydim ama dolar ayı gibi artınca fx8 olayı yattı gibi.ama forumda ikinci el amfi ve m13 yada nova bulmak mümkün

Screamer yerineThunder tercihinin tek nedeni daha ucuz olmasıdır bence Thunder kötü demiyorum ama bence kıyaslanamaz.
Iki amfiyi alacak butcem vardi. Hatta ayni anda Mesa F30'da vardi. Ucuz diye bu amfiyi almadim. Thunder'in eq tepkimesi, clean kanalda daha net olmasi ve drive kanalinin da daha gainli olmasi nedeniyle seve seve bu amfiyi aldim. F30'un clean kanali arasinda en iyisiydi fakat drive'lari fizzy geldigi icin almadim. Screamer daha fazla parametre iceriyor fakat daha iyi degil. Daha pahali olmasi amfiyi daha iyi cikarmadi maalesef.

Iki amfiyi alacak butcem vardi. Hatta ayni anda Mesa F30'da vardi. Ucuz diye bu amfiyi almadim. Thunder'in eq tepkimesi, clean kanalda daha net olmasi ve drive kanalinin da daha gainli olmasi nedeniyle seve seve bu amfiyi aldim. F30'un clean kanali arasinda en iyisiydi fakat drive'lari fizzy geldigi icin almadim. Screamer daha fazla parametre iceriyor fakat daha iyi degil. Daha pahali olmasi amfiyi daha iyi cikarmadi maalesef.

Açıkçası kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor lezzetler, Zaten kendi yorumumda sizin maddi durumunuzu öne sürerek seçim yaptığınızı dile getirmedim ve yaptığım yorumda (Bence) ibaresini kullandım yani kötü seçim yaptığınızı düşünmüyorum sonuçta firma Thunder ürününüde üretiyor herkes screamer sevemez.
Ben screamer sahibiyim yalnız almadan önce deneme şansım olmadı arkadaşımda Thunder var yıllardır kullanıyor ve memnun ama gain seviyesi herzaman düşük gelmiştir o yüzden pedal takviyesi ile kullanıyor, Screamer aldım ve pedalların hepsini sattım bence gain seviyesi Thunder 'e göre daha yüksek ve clean tonlarıda fazlasıyla tatmin edici, eq tepkilemesine gelince o ayrıntıyı hiç farketmedimo yüzden yorumum yok, Parametre fazlalığı ise ince ayar konusunda kolaylık sağladığını düşünüyorum. benim işime yarıyor :)

50 watt amfinin sesini açmayacaksanız, hiç gerekli değil.
Ben 1w, 5w veya 15w full lambalı amfilerden yanayım.
Bunu alıp ses düğmesini 1'de bırakınca bie zevki çıkmıyor.
Temiz clean lambalı bir amfide çok işe yarayabiliyor.
Ben olsam Marshall JMP-1 alırdım.
Amfinizle de çok iyi anlaşırdı.

Power soak olayı biraz yalan bir olay. Benim amfide var 1 Watt'da tam performansını vermiyor. High gain'de sound güçlü gelmiyor. Full power yani 20 Watt'da daha iyi. Kabin faktörü çok önemli lambalı amfinin tadında. 2x12 ev kullanımında güzel seçenek.
Kesinlikle lambalı amfi alırdım ben bu arada. Processor almazdım.

Power soak olayı biraz yalan bir olay. Benim amfide var 1 Watt'da tam performansını vermiyor. High gain'de sound güçlü gelmiyor. Full power yani 20 Watt'da daha iyi. Kabin faktörü çok önemli lambalı amfinin tadında. 2x12 ev kullanımında güzel seçenek.
Kesinlikle lambalı amfi alırdım ben bu arada. Processor almazdım.
Katılıyorum. ENGL Gigmaster 15'ti son amfim. 1 watt nedense zayıf geliyordu bana da. 15 watt kullandım hep. Master volüm olduğu sürece evde sıkıntı değil işin doğrusu.

Geri