Gitar Için Ses Kartına Monitör Tavsiyesi

Arkadaşlar Line 6 POD Studio UX1 seskartım var.guitar rig programını kullanıyorum.gitarım epipphone les paul 100.bu güne kadar kulaklıkla idare ediyordum.ama kulaklık harici ses alabilmek için kaliteli hoparlor tavsiye edermisiniz.referans monitor mü kullanmam lazım yoksa herhangi bir kaliteli hoparlör işimi görür mü?
Daha doğrusu kulanmam gereken ses sisteminin ne oldugu blilmiyorum.Mix işine çok gireceğimi zannatmiyorum.

700-800 tl verebilirim en fazla

Arkadaşlar Line 6 POD Studio UX1 seskartım var.guitar rig programını kullanıyorum.gitarım epipphone les paul 100.bu güne kadar kulaklıkla idare ediyordum.ama kulaklık harici ses alabilmek için kaliteli hoparlor tavsiye edermisiniz.referans monitor mü kullanmam lazım yoksa herhangi bir kaliteli hoparlör işimi görür mü?
Daha doğrusu kulanmam gereken ses sisteminin ne oldugu blilmiyorum.Mix işine çok gireceğimi zannatmiyorum.

700-800 tl verebilirim en fazla
Hoparlör kullanırsan soğuyabilirsin guitsr rigden :) ref. monitörü şart. tavsiyem 4-5 inç aralığında çiftli monitör almandır

ses kartı çıkışlarını müzik setine bağlarsak nasıl bir sonuç alırız?deneyen arkadaş varmı acaba?
Hi-fi sistemleri sesi efektli olarak verirler referans monitörler flat olarak verirler.Yani referans monitörü haricindeki bir sistemle kayıt yapamazsınız ama referans moniterle müzik dinleyebilirsiniz.Ha ben evdeki pioneer dan refere alıp kayıtlarımı yapıyorum diyen vardır bende derim Allah yolunu açık etsin.

Hi-fi sistemleri sesi efektli olarak verirler referans monitörler flat olarak verirler.Yani referans monitörü haricindeki bir sistemle kayıt yapamazsınız ama referans moniterle müzik dinleyebilirsiniz.Ha ben evdeki pioneer dan refere alıp kayıtlarımı yapıyorum diyen vardır bende derim Allah yolunu açık etsin.

ben evde kayıt işine ilk kez gireceğim hiç bir bilgim yok hatta bilgi sıfır backing track üstüne gitar kayıt vs cubase kullanacağım.Daha önce kayıt için Zoom H6 kullanıyordum .pioneer vintage sx980 ve hpm 60 kabinler var arkada da bolca referans monitörü gibi aux audio girişler.bir laptop,ses kartı ve hifi ile kurtarabilirmiyiz olayı diye merak ettim referans monitörlerini odada koyacak yer yok :)komik ma gerçekten yok ...

ben evde kayıt işine ilk kez gireceğim hiç bir bilgim yok hatta bilgi sıfır backing track üstüne gitar kayıt vs cubase kullanacağım.Daha önce kayıt için Zoom H6 kullanıyordum .pioneer vintage sx980 ve hpm 60 kabinler var arkada da bolca referans monitörü gibi aux audio girişler.bir laptop,ses kartı ve hifi ile kurtarabilirmiyiz olayı diye merak ettim referans monitörlerini odada koyacak yer yok :)komik ma gerçekten yok ...
Odayı yeniden dekore et.Benim odamda 3lü koltuk vardı sonra tekli koltuk kaldı şu anda sadece bilgisayar koltuğu var gelene tabure veriyorum :DMisal Keith Merrow'un odasında ki kadar metre kare vardır çoğumuzda.Allah imkandan kısmasın metre kare ayarlanır:D

Son düzenleme:
kafam karıştı şimdi tek yamaha hs5 düşünyodum ama şunaları da düşünmeye başladım.
Mackie CR4 Multimedia Monitör ,M Audio AV42 .Kullanan var mı bu mönitörleri.

Son düzenleme:
Odayı yeniden dekore et.Benim odamda 3lü koltuk vardı sonra tekli koltuk kaldı şu anda sadece bilgisayar koltuğu var gelene tabure veriyorum :DMisal Keith Merrow'un odasında ki kadar metre kare vardır çoğumuzda.Allah imkandan kısmasın metre kare ayarlanır:D

cevabın için teşekkürler fakat ben nasihat değil ses kartı ile hifi set arasında bağlantı yapılabilirmi ile ilgili bir yardım istedim.

kafam karıştı şimdi tek yamaha hs5 düşünyodum ama şunaları da düşünmeye başladım.
Mackie CR4 Multimedia Monitör ,M Audio AV42 .Kullanan var mı bu mönitörleri.

AV serisi için çöp diyebilirim, hs7 kullanmaktayım ben, ancak Dore'de pek muhabbetim olan çalışan abilerle sohbetimde Mackie için de evde kullanılabilecek, o fiyat adına sağlam monitörler olduklarını öğrendim. Deneme şansım olmamakla beraber 2. elde Av30 fiyatına bunları almak daha mantıklı geldi, hatta hs7leri %25 seviyesinden yukarıya çok çekemiyorum, düşük ses seviyesinde mixleri kontrol edebilmek adına ben de böyle birşey almaya niyetliyim.

Yabancı forumları kurcalamak faydalı olacaktır.

Mackie'ler daha ziyade elektronik müzik yapanlar için uygun diye biliyorum. Ben geçtiğimiz ay Yamaha aldım S-Gear ve Bias ile kullanıyorum, sonuç gayet güzel. Eğer vstler ile kullanılacaksa flat response monitörler şart bence. Diğer türlü vstnin orijinal tonlarını alamazsınız.

@ozibozi katılıyorum ancak yanlış anlamadıysam arkadaş mix işleri için pek kullanmayacakmış, durum böyle olunca sinyale bir miktar müdahale etmesi daha rahat bir kullanım sağlayabilir diye düşündüm. Zaten ürünü de "multimedia monitör" olarak satışa sunmuşlar, "referans" değil. Ancak daha bilinçli birisi kesinlikle daha etkili cevap verecektir. Ben birkaç ay evvel monitör konusuna merak salıp, elimdeki az parayla ne alınır diye piyasayı araştırıp en sonunda "herkes hs7 alıyor, alayım da başım ağrımasın" düşüncesiyle tercih edebileceğim kadar donanımlıyım. Yanıltıcı olmak istemem.

Mackie'ler daha ziyade elektronik müzik yapanlar için uygun diye biliyorum. Ben geçtiğimiz ay Yamaha aldım S-Gear ve Bias ile kullanıyorum, sonuç gayet güzel. Eğer vstler ile kullanılacaksa flat response monitörler şart bence. Diğer türlü vstnin orijinal tonlarını alamazsınız.
peki tek yamaha hs5 yeterlimi yoksa çif mönitör mü almalıyım eğer çift olması gerekiyorsa Mackie ye daha yakınım.işin içinde piştikçe ilerde ufak tefek kayıtlar yaparım belki.benim için önemli olan tonların kalitesi ilk etapta.

Geri