Gitar Için Ses Kartına Monitör Tavsiyesi

Arkadaşlar; ben de müzik dinlemek, ve ufak çaplı demo parçalar hazırlamak için bir monitör arıyorum. Ses kartım yok. Bilgisayarım macbook air. Özellikle bas frekansları güçlü olan bir monitör istiyorum. Dore müzikde "Monkey Banana" marka alman malı monitörler var. Mesela şu model : " Monkey Banana Gibbon 5 Yellow Aktif Stüdyo Monitörü " isteklerimi karşılayabilir mi? Bütçem maksimum 700 lira bu arada.

Ekleme: Attığım linkteki monitör çift halinde mi satılıyor yoksa tek mi emin değilim...
Ekleme 2: Fiyat tek monitör için geçerliymiş. Bunun yerine Mackie mr4 isteklerimi karşılayabilir mi diye sorayım o zaman...

Son düzenleme:
Bu model hakkında düşünceleriniz neler? Bas frekansları yeterince kuvvetli mi? Yukarıda belirtmiş olduğum isteklerimi bir nebze karşılayabilir mi?
stüdyo monitörleri ile kayıt seviyesinde dinleme yapılır. yaygın kullanımın aksine gitar performansına uygun değillerdir, 5" monitörle gitar çalınmaz, amfi mantığında kullanacaksanız, Bias , amplitube benzeri programlardan gerçek verim almayı hedefliyorsanız full range aktif 10-12" stage monitör kullanmanızı tavsiye ederim.

stüdyo monitörleri ile kayıt seviyesinde dinleme yapılır. yaygın kullanımın aksine gitar performansına uygun değillerdir, 5" monitörle gitar çalınmaz, amfi mantığında kullanacaksanız full range aktif 10-12" stage monitör kullanmanızı tavsiye ederim.
Full range 10-12" stage monitorlerin piyasasi nasil acaba? F/p orani yuksek, en dusuk fiyata uzmeyecek bir alet almak istesek hangi araliga bulabiliriz?

stüdyo monitörleri ile kayıt seviyesinde dinleme yapılır. yaygın kullanımın aksine gitar performansına uygun değillerdir, 5" monitörle gitar çalınmaz, amfi mantığında kullanacaksanız, Bias , amplitube benzeri programlardan gerçek verim almayı hedefliyorsanız full range aktif 10-12" stage monitör kullanmanızı tavsiye ederim.
Monitörleri gitar çalmak için değil, müzik dinlemek amaçlı istiyorum. Arada da amfi mikrofonlayarak aldığım kayıtları düzenlerim en fazla.

Bu model hakkında düşünceleriniz neler? Bas frekansları yeterince kuvvetli mi? Yukarıda belirtmiş olduğum isteklerimi bir nebze karşılayabilir mi?

Ben 2-3 aydır kullanıyorum.guitar rig 5 +line 6 pod ux1 seskartıyla kullanıyorum.700 tl bandında alabileceğin en iyi monitör diyebilirim.Basları biraz yüksek geldi bana flat bir monitör değil.baslar biraz yüksek. .mix işine girersen seni yanıltır ancak guitar rig ve benzeri programlarla amfi olarak gayet iş gören bir monitör diyebilirim.700 tl fiyat aralığında rakibi yok diyebilirim.

Ben 2-3 aydır kullanıyorum.guitar rig 5 +line 6 pod ux1 seskartıyla kullanıyorum.700 tl bandında alabileceğin en iyi monitör diyebilirim.Basları biraz yüksek geldi bana flat bir monitör değil.baslar biraz yüksek. .mix işine girersen seni yanıltır ancak guitar rig ve benzeri programlarla amfi olarak gayet iş gören bir monitör diyebilirim.700 tl fiyat aralığında rakibi yok diyebilirim.
İkinci el düşürebilirsem bir tane alayım bu setten o zaman. Ses yüksekliği nasıl peki? Yeterli seviyede mi? Boyutları biraz ufak geldi de...

İkinci el düşürebilirsem bir tane alayım bu setten o zaman. Ses yüksekliği nasıl peki? Yeterli seviyede mi? Boyutları biraz ufak geldi de...
ben gitar çalarken veya müzük dinlerken yüzde en fazla 20sinde falan kullanabildim daha fazla açamadım.Ses yüksekliği gayet iyi.boyutlara 4 inch gayet yeterli ortalama genişlikteki bir oda için.

Ben de daha çok kayıt kalitesinden ziyade ton kalitesi için istiyorum bu monitörü siz tonlardan memnun kalınca hs5 le arasında kaldım şimdi.Siz ne tarz müzik yapıyorsunuz da hoşunuza gitti mesela hangi tonları yakaladınız, hangi grubun vs ?

bütçen yeterliyse kesinlikle hs5 almalısın ben 600-700 tl ayırmıştım bu fiyat bandındaki alınavilecek en uygun monitörleri aldım.

Ben daha çok ambient-blues.funk tarzı muzik yapıyorum.
daha çok guitar rigdeki looper üzerine birşeyler yapıyprum.dolayısıyla clean ve biraz driveli tonlarda dolaşıyorum.monitiörün tizleri iyi midleri biraz az geldi bana basslrı da biraz fazla.
Elimde audio technica ath-m50x onunla kıyaslıyorum.

ben mennunum mix işine girmeyeceksen sadece gitar çalmak için yeterli.

bütçen yeterliyse kesinlikle hs5 almalısın ben 600-700 tl ayırmıştım bu fiyat bandındaki alınavilecek en uygun monitörleri aldım.

Ben daha çok ambient-blues.funk tarzı muzik yapıyorum.
daha çok guitar rigdeki looper üzerine birşeyler yapıyprum.dolayısıyla clean ve biraz driveli tonlarda dolaşıyorum.monitiörün tizleri iyi midleri biraz az geldi bana basslrı da biraz fazla.
Elimde audio technica ath-m50x onunla kıyaslıyorum.

ben mennunum mix işine girmeyeceksen sadece gitar çalmak için yeterli.

HS5 miks işine başlamak isteyen birisi için gayet idealdir hatta yapılma amaçlarından birisi de budur. Gitar çalmak için de güzel bence ama kimisi bass response'larını beğenmemekte, ben beğenerek kullanmaktayım.

Geri