Nova System

Dogrudan amfiye girebiliyorsunuz evet, ama birkac kez sisteme girip icindeki kabin simulasyonunu aktif edip kullanmistim. Aman aman bir sey beklemezseniz o şekilde de tatmin ediyor bence. Genel olarak icinde preamp olmadigi soylense de, Tc Electronic preamp olarak kullanabileceğini soyluyor. Sizin tam olarak beklentiniz nedir?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim amfimdeki fx loop farkli tubescreamer ile pream arasina giriyor. Oyuzden preamsiz sadece efectler lazim.Yani sadece pedal gibi kullanmak istiyorum.

Nova System namı kötü olan bir prosesör. İlk üretimlerde çip hatası var. Bu da donma ve durduk yere resetleme şeklinde meydana geliyor. Mutlaka en az 20 dakika deneyerek almanızı tavsiye ederim.

Sorunsuz olana denk gelirseniz kesinlikle enfes bir cihaz. Üzerinde analog drive ve distortion var. Looptan girişte drive, yani preamp katını iptal etmek mümkün çünkü 2 ayrı giriş var. Bir drive katı dahil giriş, bir de drive katı olmadan sadece efektler için giriş.

Tonları çok güzel. Analog tadında. Kullanımı gayet basit. Çok kullanışlı bir prosesör.

Donma olayi kotu dijital aletlerden yana sansimda tutmadi bugune kadar. Seriyi nasil anlariz hangi yila kadar sorunlu mesela?

Kesinlikle denenerek alinmasi gerektigine katilmakla birlikte, internet aleminde de meshur bir sorun olan tap tempo sorunu var bazilarinda. Tap tempo bildiginiz algilamiyor sizin ritminizi. Mili saniyelerle kaciriyor daha dogrusu. bu sorunların olmadigi bi tane bulup da Send Returnden girip sadece efektleri kullanmak gerçekten en mantikli kullanim sekli bence.

Kesinlikle denenerek alinmasi gerektigine katilmakla birlikte, internet aleminde de meshur bir sorun olan tap tempo sorunu var bazilarinda. Tap tempo bildiginiz algilamiyor sizin ritminizi. Mili saniyelerle kaciriyor daha dogrusu. bu sorunların olmadigi bi tane bulup da Send Returnden girip sadece efektleri kullanmak gerçekten en mantikli kullanim sekli bence.
Milisaniyelerle kaciyorsa sorun yok. Zaten oyle uber tap algilayan bir pedal yok. Strymon Eventide dahil.

Send return derken amfinin loopu kastetmiyorsun dimi? Aletin uzerindemi send return var?

Tuner konusundaki hassasiyetsizliğini de eklemeden geçmeyelim. Uzun süre wah-tuner-nova şeklinde kullandım. Ancak arkadaşların dediği gibi, sorunsuz bir adet edinebilirseniz memnun kalırsınız.

Eyvallah :) Sorunsuzunu bulmak sıkıntı olacak sanırım :D Bunun alternatifi var mıdır? Yine içinde reverb delay ve modulasyon efectleri olan ama preampı iptal edilebilen?

Line 6 M9 olabilir alternatif. Daha hafifi ve portatif olanı diyelim.

Bu arada 2 sene Nova kullandım, gayet güzel soundları var. Efektlerde zaten TC Electronic kalitesi 10 numara bence. Bahsedilen sorunlara rast gelmemiştim. Tank gibi alet. Bana ağır gelmeye başladığından ve ihtiyacım kalmadığından sattım.

M9 m13 m5 bunların olayı nedir? m5 fiyat olarakta daha uygun. Bana zaten içindeki drive tonları lazım değil. Delay reverb ve modulasyon efectlerini kullanacam. Yabancı forumlarda yine herkes nova system demiş ses kalitesi olarak. Ama burda bahsedildiği gibi sorun yaşayan çok insan da var. Denemeden almamak lazım belli. Soul mate ise modulasyon efektleri yok. Teşekkürler bilgiler için. Ama başka alternatif aklına gelen olursa paylaşmasını bekliyorum.

valla uzun zamandır kullanıyorum işimi görüyor eğer çok ekstrem olaylar aramıyorsanız ( aynı anda hem chorus , hem flanger , hem phaser vs vs ;) işinizi görebilecek bir alet.
efektleri gayet başarılı
Direk amfiye girmek için üretilmiş ama amfisiz kullanacaksanız da mutlaka bir kabin simülatörü vs önüne eklemeniz gerekiyor , şahsen ben önüne sansamp gt2 ekliyorum beklediğimden daha tatminkar sonuç alıyorum , tabi zevk meselesi.
Ha birde yukarıda ç,p hatası donma , reset gibi sorunlardan bahsetmişler benim başıma hiç gelmedi

Geri