Metallica

Albümü pre-order etmiştim, 18 kasımı bekliyorum dinlemek için. Ondan evvel de birkaç gün önce Kill Em All dan başlayarak tüm albümleri sırayla tekrar dinlemeye koyuldum ( Hala dinliyorum, 10larca kez her albümü tek tek). Load'a kadar çok keyifliydi demekten kendimi alamıyorum ama, ''abi metalika öldü yaaa''cılardan değilim, load ve sonrasındaki işler de bence gayet güzel sadece beklentiye göre düşük ve ilk verilene göre farklı işler gibi geliyor bana.

Thrashin dibine vurup sonra biraz progresifleşiyorlar, fanların da büyük bir kısmı oluru veriyor hatta, sonra biz hard rock gibi takılalım diyorlar, fanlar buna hmm derken bluesumsu şeylere girmiş bulunuyorlar, garip bir dönem geçiyor sonra biz biraz cover yapalım esinleniriz belki tekrar falan diyorlar heralde, ama St. Anger gibi garip olmadık birşey ortaya çıkıyor. Sonra bi 5 sene bekledikten sonra Death Magnetic geliyor, ki kişisel olarak çok beğendiğim bir albüm, bence çok sağlam melodiler ve müzik içeriyor. Bir önce Death Magnetic gibi birşey çıkmış olması beni umutlandırmıştı sıradaki albüm için, Hardwired'da neler oldu çok merak ediyorum. Singlelar bana kesinlikle umut vermiş ve güzel birşeyler geleceğini düşündürmüştü, bazı olumsuz yorumları görmek beni korkuttu :( Bakalım, kaldı 3-5 gün.
Şahsen st anger ve load dışında bütün albümleri harika. Hatta damage inc. efffffffsane ötesi. ama bu albümde büyük bir hayal kırıklığına uğradım. inşallah müzik zevkimiz pek uyuşmuyordur da beğenirsiniz :)

"Metallica - Hardwired to Self Destruct" albümünde sadece "Dream No More" ve ""Spit out the Bone" iyi gerisi traş...(Ayrıca Larsın özensiziliğinden alışkanlık olarak" trampet nasıl bu kadar iyi?" olabilir derken sample olduğunu farkettim
1f603.png
:D )

Lars TAMA yı bırakıp emsan set ile anlaşmış diyorlar...

Gerçekten bir tek davulları beğenmedim gibi. Bir de Kirk sololarının çoğunda sanki aynı soloyu farklı pozisyondan wah ile çalıyor gibi bir algı oluştu bende. Onun dışında bass gitar partisyonlarını çok sevdim bir bassist olarak, pek sıkıcı değil çalarken. Hatta baya uğraştırıcı yerler mevcut.

Ama nedense Metallica olsun, Megadeth olsun, Judas Priest olsun, "abi burası kötü olmuş" diye yargılayamıyorum bu grupları. Bana heavy metali sevdiren insanlar sonuçta. Dün @koray7 ile de mevzusu geçti bunun Facebookta. Garip bir bağ var :D

Olay şu bence. Milyar doları olsun. Git havuzdaki köpekbalığına altın göz taktir. Antarktika da konser ver. Ama adam gibi ton yapama. Zorlama riffler. Solo özürlü bir albüm yap. Robert adamsın grubu adam etmeye çalıştı ama net abi yemedi. Yemezde. 6/10 u çok vermişim.

Bütün gün bu albümü dinledim. Cidden etrafta Death Magnetic'den daha iyi yorumları görüyorum, gözlerim kanıyor. Tamam sound olarak daha iyi ama şarkı kalitesi olarak asla. Şu albümdeki herhangi bir şarkı All Nightmare Long'dan daha iyi değil. James'de ergen gibi daha en iyi albümümüzü yapmadık diyor. Görelim bakalım en iyi albümleri ne zaman gelecek.

edit işini güzel yapmışlar bu sefer. dinlerken kulakları rahatsız eden tatatata davullar yok. riffler gayet olması gerektiği gibi. ama şarkılar boş dümdüz şarkılar çoğu. dinledikce güzellesirler belki bilmiyorum ama dinlerken of gene yapmış adamlar diyebileceğim bi şarkıya raslamadım. bitek 3. şarkının giriş enter sandman benziyo diye aklimda kaldi o kadar.

Abi herkes papağan gibi "50 yaşında hala böyle şarkı yapabiliyorlar" kafasında deliricem. Ne alakası var yaşla abi görüyoruz yaşıt grupları. Taş gibi albümler çıkartıyorlar. Metallica o kadar imkan ve müzik bilgisiyle daha iyisini yapmalıydı. Yapabileceğini biliyorum. İlk beş albüm haricinde bile çok çok güzel şarkılar yaptılar. Bu gruptan No leaf clover geldi, o beğenilmeyen albümde Unnamed Feeling gibi muhteşem bir depresyon şarkı geldi. Death Magnetic de bile çok güzel şarkılar vardı. Ama bu albüm çok kasıntı ya.

Albümü pre-order etmiştim, 18 kasımı bekliyorum dinlemek için. Ondan evvel de birkaç gün önce Kill Em All dan başlayarak tüm albümleri sırayla tekrar dinlemeye koyuldum ( Hala dinliyorum, 10larca kez her albümü tek tek). Load'a kadar çok keyifliydi demekten kendimi alamıyorum ama, ''abi metalika öldü yaaa''cılardan değilim, load ve sonrasındaki işler de bence gayet güzel sadece beklentiye göre düşük ve ilk verilene göre farklı işler gibi geliyor bana.

Thrashin dibine vurup sonra biraz progresifleşiyorlar, fanların da büyük bir kısmı oluru veriyor hatta, sonra biz hard rock gibi takılalım diyorlar, fanlar buna hmm derken bluesumsu şeylere girmiş bulunuyorlar, garip bir dönem geçiyor sonra biz biraz cover yapalım esinleniriz belki tekrar falan diyorlar heralde, ama St. Anger gibi garip olmadık birşey ortaya çıkıyor. Sonra bi 5 sene bekledikten sonra Death Magnetic geliyor, ki kişisel olarak çok beğendiğim bir albüm, bence çok sağlam melodiler ve müzik içeriyor. Bir önce Death Magnetic gibi birşey çıkmış olması beni umutlandırmıştı sıradaki albüm için, Hardwired'da neler oldu çok merak ediyorum. Singlelar bana kesinlikle umut vermiş ve güzel birşeyler geleceğini düşündürmüştü, bazı olumsuz yorumları görmek beni korkuttu :( Bakalım, kaldı 3-5 gün.
Umarım müzik zevklerimiz benziyordur,ben albümü çok beğendim önceki albümlere pek benzemiyor farklı bir hissiyatı var.

Bence konuyu görüp, gidip şarkıları şimdiden indirip dinlemeyin. Her şey orjinaliyle güzel. 4 gün daha bekleyeceğim ve o albümü alacağım, güzel şeyler de varmış albümde abi hepsi kötü olamaz ya şarkıların.
Ki şöyle diyeyim herkes hardwired kötü diyor ama çok akılda kalıcı ve net bir riffi var. Oldukça basit ama gerçekten o introdaki riffler hissiyatı veriyor dinleyene.
Ha bir de Load muhteşem bir albümdür bence. "Obaa ben thrash dinleyecem kafa sallayacam" modunda dinlenirse tabii ki kötü gelmesi normal. Hafif uykulu modda otobüste, dolmuşta dinleyin. Eliniz gerçekten ileri tuşuna gitmiyor şarkı değiştirmek için bir kaç dinleyişten sonra.

Bence konuyu görüp, gidip şarkıları şimdiden indirip dinlemeyin. Her şey orjinaliyle güzel. 4 gün daha bekleyeceğim ve o albümü alacağım, güzel şeyler de varmış albümde abi hepsi kötü olamaz ya şarkıların.
Ki şöyle diyeyim herkes hardwired kötü diyor ama çok akılda kalıcı ve net bir riffi var. Oldukça basit ama gerçekten o introdaki riffler hissiyatı veriyor dinleyene.
Ha bir de Load muhteşem bir albümdür bence. "Obaa ben thrash dinleyecem kafa sallayacam" modunda dinlenirse tabii ki kötü gelmesi normal. Hafif uykulu modda otobüste, dolmuşta dinleyin. Eliniz gerçekten ileri tuşuna gitmiyor şarkı değiştirmek için bir kaç dinleyişten sonra.
Hocam Bleeding Me, Outlaw Torn, Mama Said feci depresyon şarkılar. Otobüste de dinlenmemeli...

Geri