Kıraç

Eline bir gitar alıp iki akor basıp rockçı oldum sanan bir yığın insanın arasında kalitesiyle kale gibi sağlam duran ve durmaya da devam edecek olan bir müzisyendir bence. Severek dinliyorum.

pirate_ demiş ki:
Eline bir gitar alıp iki akor basıp rockçı oldum sanan bir yığın insanın arasında kalitesiyle kale gibi sağlam duran ve durmaya da devam edecek olan bir müzisyendir bence. Severek dinliyorum.

Katılıyorum 8)

Ayırca birileri buralardan bir bir silinirken o yükselmeye devam edecek, çünkü kıraç ismi artık bir kalitedir bana göre...

Bir de son albümü benim yolum hakkında konuşalım..

Türk Rock Müziği’nin başarılı ismi Kıraç’ın 5. solo albümü

“Benim Yolum”

TÜM MÜZİK MARKETLERDE…

İlk baharın neşesi, coşkusu ve bereketi müzik marketlere yepyeni bir albüm getiriyor. Üç yıllık bir aradan sonra uzun süren bir repertuar ve stüdyo çalışmalarının ardından 15 MAYIS 2007 tarihi itibari ile tüm müzik marketlerde…

“ Benim Yolum” Kıraç ruhunun, tarzının, yorumunun bir ürünü .

“Benim Yolum” albümünde 5 şarkının söz ve müziği Kıraç’a ait . Batı kökenli Rock Müziği ile Türk Halk Müziği’nin renklerini ustalıkla birleştiren Kıraç’ın yolu bu albümle batı ile doğuyu birbirine bağlıyor. Albüme adını veren “Benim Yolum” adlı parça yıllar önce Kanada’da yaşayan dünyaca ünlü İranlı şarkıcı Googoosh tarafından seslendirilmişti . Zaland Farid ‘in bestesi olan “Talagh” Kıraç’ın yazdığı sözler ve yorumuyla doğunun büyüsünü albüme taşıyor. Yıllar öncesinden iki şarkı “ Hayalimdeki Resim” ve “Ya Seninle Ya Sensiz” farklı düzenlemeleri ve Kıraç yorumuyla yine bu albümde . Namık Nagdaliev, Barış Bölükbaşı, Cavidan Kaya, Tevfik Yalçın, Ömer Faruk Güney’inde söz ve müzikleriyle katkıda bulundukları repertuarda yer alan özel şarkılardan biri de Ümit Yaşar Oğuzcan’ın şiirinin Kıraç tarafından bestelenmesiyle ortaya çıkan “Yıkık”…

Albümün ilk klibi sözleri Ömer Faruk Güney bestesi Namık Nagdaliev’e ait “ Sana Mecburum” adlı şarkıya Hakan Yonat yönetiminde 16 mm film formatında çekildi . Özel efektlerin kullanıldığı klip kısa bir süre sonra TV kanallarında izlenebilecek.
kayipsehir.jpg

Tabii albüm çıkalı baya bi süre geçmiş ama burda hiç konuşulmamış sanırım...

bu ilk klibi http://www.youtube.com/watch?v=0NlpWcPPoLE
şarkı fena diil ama klip fena sanırım :D

Albümün ikinci klibide geçtiğimiz günlerde albüme ismini veren şarkıya çekildi

bu da benim yolum klibi http://www.youtube.com/watch?v=rENb0aeEflc

işte bu mükemmel olmuş ;)

Kıraç'ın ilk 2 albümü Anadolu Rock tarzındaydı ; fakat Makaram Sarı Bağlar, Mahkeme, Kara Yılan gibi şarkıları bu iki albümden sonra okumadı veya şöyle diyebilirim . Bi bağlama sesi zurna , ney sesi duyamadık.

Duymucaksın ıs tabii abi.Rock müzik anadolu rock değildir.Ok tamam anadolu rock sert müziğin türk ezgileriyle karışımıdır ok ama duymamak en iyisi.Ney olabilirde zurna nın işi ne abi rock müzikte.Rock müziğin felsefesi sert olmasıdır.( Gerçi bu türkiye de bayaa değişti ama nese... )

Çok ciddiyim kıraç taki ses in türkiyede eşi benzeri yok.Ama kulanamıo kullanıo fakat yanlış kulanıo sesini.İşine harcamıoo.Fenerbahçe ye marş yapıp yeniden şahlanıcağına adam gibi bir live performansın best of unu yapıp ! daha iyi ilişkilerde bulunabilirdi.

Fikirlerinize saygısızlık etmek istemem ama bu adama sinir oluyorum...Yani böyle kesin yargılar kullanmam genelde kullandıysam kesinlikle hissediyorumdur..Açık ve net bir şekilde nefret ediyorum...

Nefret olmasada benımkı bende pek sevmıyorum.Türkü soyleyerek anadolu rock sıfatına sokulan tek ınsandır herhalde kendısı.Bilmiyorum daha oncede boyle seyler yasandı mı.Bı kulube mars yaparak gundemdemı kalıyo,Yada hıc gundemden dusmemek mı istiyo orasını bilemem artık.Yada fb taraftarıyla bı olusturmak.Burda bunu takım boyutuna kazandırmamak ıstıyorum konuyu fakat cogu gsli hayranını kaybettıgını bılıyorum.
Sonuc olarak sesı gayet guzel ama kullanırsa.Kendini rock muzıge vermeli cunku sesını en iyi kullanabılecegı tarz rocktır.

Son zamanlardaki rockdan kaymasıyla zaten uzak durduğum kıraç bide amigoluk mu yapıyo.Yazık dogrusu.Ama o marşı yaptıktan sonra hayranlarının bi kısmını kaybetti bence.

Kıraç biteli çoook oldu , son albümde farklı atraksiyonlar yapsa da sadece dizi müziği sanatçısı olarak kalacak o.
artık delid üş albümünü dinler dinler hüzünleniriz... :):):)

Geri