Kıraç

bence tam bir halk ozanı gibi.anadolu türküleri söylüyor.anadolu rock motifleri kullanıyor.tabi bunlşarı sözlere de yansıtıyor.ben çok beğeniyorum.
ama eğer müziği beğenilmiyorsa bile sanat a,rock a olan emekleri nedeniyle saygı duyulması gereken bir insan.
sonuçta Cem Karaca ile aynı sahneyi paylaşmış ve ondan birçok övgü almış gerçek bir müzisyen ve sanat adamıdır.
kıraç a yapılacak en son suçlama ise maddiyatçılıktır.

En son şarkısı var bu adamın klibi gösteriliyor adını hatırlamıyorum şarkının sözlerinde senden başka bana canım diyemmi var diyodu.İşte bu şarkı dehşet bir şarkı adam atonel akorlarla tonel bir şarkı yapmış.Atonel şarkılar genelde duygu yönünden biraz yetersizdir yani insan içine tam olarak işlemez tam olarak şarkı bir şey anlatmaz sadece kurgusu ve akorların uyumsuzlugu göze çarpar ama kıraçın şarkısı tam atonel ama şarkı kulaga duyglu ve tonel geliyor.
Helal olsun adama yigidi öldür ama hakkını yeme demişler.İster deli olsun ister mal olsun ben bu adamın hakkını veriyorum...

sarkılar iyi hos ses de guzel ama adam cok agresif ya devamlı birilerine bok atıyo bi de bu sene izmirde fuara geldiginde izledim sarkılarda fazla gırtlak nagmesi yapıyo bi de bisure soora sarkılar birbirine cok benziyor kendini tekrarlıyor gibi geliyor
pop veya rock yapması ne kadar onemli bu arada kategorize edip ona goremi dinliceksiniz iyi işte adam saglam parcalar var

kırac dinlemem fakat bi iki programda canlı seyrettim..

konuşma ve roportajlarını dinledim..

hakkını vermek gerekir eleman müzikten çok iyi anlıyor ve sesi bi çok tarza yatkın..ayrıca kaliteli bir karakter..

Queen_of_Metal demiş ki:
kırac dinlemem fakat bi iki programda canlı seyrettim..

konuşma ve roportajlarını dinledim..

hakkını vermek gerekir eleman müzikten çok iyi anlıyor ve sesi bi çok tarza yatkın..ayrıca kaliteli bir karakter..
söylediklerine aynen katılıyorum..sahne duruşunu falan çok iyi biliyor..ayrıca iyi konuşuyor, iki kelimeyi bir araya getiremeyen yeniyetme tiplerden değil. ayrıca müzikten da hakikaten anlıyor..bütün albümleri birbirinden güzel..

valla adamda duygu var. melodi ve nağmeleri çok güzel yoğuruyo. rockccımı , popcumu bilmem ama iyi müzisyen ve şarkıcı. yiğidi öldür, hakkını yeme.

kıraça bayılıyorum
harika şarkı söylüyor
şarkının içine duygu katıyor
yani söylemek için söylemiyor zevk aldığı için içten söylüyor ne diyebilirim ki..

çok itici bişr adam sesine sinir oluyorum.. görüntü desen o hiç yok zaten.... garip bir insan..

sadece hayat hikayesini okumuştum o biraz etkilemişti beni..

h.levent ten iyidir gene...

ruya demiş ki:
kıraça bayılıyorum
harika şarkı söylüyor
şarkının içine duygu katıyor
yani söylemek için söylemiyor zevk aldığı için içten söylüyor ne diyebilirim ki..

o kadar duygu katıyorki şarkılarda öyle gereksiz iğrenç iğrenç uzatmalar yapıyor.. vaaaaa ıııııı bööööööö gibi...[/url]

kıraçın son olarak klip çektiği parçayı nasıl buldunuz benim bayaa bi hoşuma gitti aslında.kıraçtan hiç beklemediğim parça albümü almadığım içinde haberim yoktu.

Geri