Kıraç

Sinan Çetin'in yaptığı yegane film ÇİÇEK ABBAS dır,bu konuda Kıraç'a katılıyorum...Ayrıca Sinan Çetin'e feci uyuz olurum,özellikle milleti stüdyo'da barıştırmaya yönelik yaptığı ucuz ve reyting amaçlı saçma programından sonra...Kıraç az bile söylemiş...

Bu arada "Bir istanbul masalı" nın müziklerini aldım,gerçekten çok başarılı...Tavsiye ederim...

Kıraç çok iyi bir müzisyen...Ve çok güçlü bir sese sahip...Bazıları elenirken,o hep burada olacak göreceksiniz...

bu adamın sarkılarını severim ama eski olanları son albumunden hiç bi şarkı hoşuma gitmedi daha :) en sevdiğim sarkıları dağların kadını,neler neler(en cokta bunu),demirci,bir garip aşk bestesi,düş yakamızdan.yalan denen sarkıda sesini cok cirkinlestiriyo yalaaaaaaaaaaaaaan filan derken

kıraç ın son albümü çok değişik kendisinin ve diğer şarkıcıların albümünden; çünkü hücum kayıt yapıldı türkiyede ilk defa kıraç tarafından son albümünd, bütün enstürümanlar aynı anda çalındı... gözle görülür bir değişiklik çok ta güzel olmuş yalnız şarkılarındaki tat eskileri gibi değil tabi ama bu genel birşey zaten... yalan şarkısı muhteşem...

son albümü iyi ama sadece iyi :) .

" Bir garip aşk bestesi " muhteşem bir şarkıydı e tabi yavuz usta çalınca iyice blues havası almış parça ama muhteşem bir parça gerisi yalan!

BLUES01 demiş ki:

" Bir garip aşk bestesi " muhteşem bir şarkıydı e tabi yavuz usta çalınca iyice blues havası almış parça ama muhteşem bir parça gerisi yalan!
sarkının klibinde varmıydı yavuz cetin ?
bide sadece o albumde mi gitaristlik yapmıs kırac a ?

senden başka isimli parçayı murat gogebakan beğenmemiş kıraç yorumlamış bence süper bi parça kıraçın sesine daha çok uyuyor

KochaK demiş ki:
BLUES01 demiş ki:

sarkının klibinde varmıydı yavuz cetin ?
bide sadece o albumde mi gitaristlik yapmıs kırac a ?

Klibinde varmıydı bilmiyorum ama albüm kayıtlarında elektro ve akustik gitarları Yavuz <çetin çalmıştı..

arkadaslar aranızda Kırac ın yeni albumu cıktıgı sıralar
elektronik muzik yapanlar hakkında yaptıgı acıklamaları
dinleyen oldumu.sanırım once gazete ya da dergilere bi guzel dokturmustur sonra da cnnturk frekans programında icindeki herseyi kusmustur.
"electronic muzik diye bisey yok.bunlar gercek muzik degil olamaz.
zaten bu muzik bile demedigim seyi yapanlarin hepsi bunu bilgisayarda
yapiyo bilgisayarda muzikmi yapilirmis.bu muzigi nasil yapiolar aliyo hepsi
uyusturucuyu iyi kafayla bilgisayarda basit seyler yapip yapip duruyolar
zaten bunlarin hepsi hacker macker tipler"
kırac ın cumleleri birebir boyle olmasa da onun agzından dokulenleri ayırmak icin "" icine alma geregi duydum o cumleleri.
evet yorumu once size bırakıyorum.
acaba kırac nedenyeni albumu cıktıgı sıralar boyle bi acıklama yapma geregi duydu!?
eletronik muzik yapan insanlar Kırac a ne yaptı!?
hacker macker tipler de kimler olaki!?

Ben bu röportajı dinlemiştim kıraç baya bi kekeliyodu :D ..

Kıraç a kesinlikle hak veriyorum.Bilgisayardan çıkan hiçbir sanatsal değeri olmayan bu cazırtı cuzurtular müzik olamaz.Enstürmancılık denen olgu bu insanlar yüzünden bitiyor ölüyor!Techno elektronik bilmemneler insana ne gibi duygular yaşatıyor ne emek harcanıyor?Saçmalıktan başka birşey değil.Zaten bu cazırtıyı yapanlarıda dinleyenleride sevmiyorum!

Kırac a hangi konuda hak veriyosun?
yani sence elektronik muzik yapanların hepsi uyusturucu mu kullanıyo!?ya da bilgisayarda muzik yapmakla hackerlıgın ne ilgisi var?ayrıca kırac neden bu konusmaları yeni albumu cıkınca yapma geregi duydu?
ayrıca burada sunu da belirteyim kırac kacıncı albumu bilemiyorum(eski cover parcaların oldugu albumdu sanırım) iste o album cıktıgında da hangi konuda oldugunu hatırlamadıgım ama beni gercekten sinir edip
ne diyon lan sen dememe neden olan acıklamalar yapmıstı!
neden oldugu bence gayet acık.sansasyonel acıklamalarla gundemi mesgul edip reklamını yapmıs olmak.
eletronik muzik konusuna gelince ben kırac ya da senin gibi dusunmuyorum.
bilgisayarda ya da enstrumanda yapılsın emek verilip
guzel seyler ortaya konuluyorsa sanatsal degeri olacagını dusunuyorum.eletronik muzigi bende fazla sevmem ve dinlemem ama sonucta benimde sevdigim
eletronik tarzda sarkılar sanatcılar var ki buna en iyi ornek gokhan kırdardır.kırac da senin gibi bu muzigi sevmeyebilir kimse sevmek ya da dinlemek zorunda degil ama neden bilmeden ,insanları tanımadan o muzigi icra edenler hakkında boyle acıklamalar da bulunuyoki!?ustelik bu acıklamaların zamanları neden hep albumlerinin ilk cıktıgı zamanlara denk geliyo!?
kırac kendini neden bu kadar ustun goruyoki o insanlardan!
eger benim kıracın yaptıgı muzik hakkındaki goruslerim sorulursa cevabım o insanın sesinin gercekten benden uzak olması yonunde olacaktır.sesini sevmiyorum.bende sivrisinek vızıltısı etkisi yapıp 2 dakika dinlemeye kalksam kafayı yedirtiyo.
karakter olaraksa kırac tan nefret ediyorum.
her haliyle benden uzak olmasını ve kimseyi reklam icin kullanmamasını diliyorum

kimse Kıraç ı sevmek zorunda değil sotum.Ayrıca Kıraç a her konuda hak veriyorum :) .

Kıraç o röportajında Fransız elektronikçilerin uyuşturucu kullandığından bahsetmişti genelleme yapmamıştı değilmi ;)

Elektronik cazırtı (müzik değil onun için müzik demicem) enstürmancılık denen şeyi öldürdü.Kesinlikle müzik değildir hele sanat hiç değildir adı neolusa olsun.

Zengin çocuklarının kafayı çekip uyuşturucuyu alıp ne yaptıkları belirsiz dans ettikleri bir gürültü.Tabi hepsi uyuşturucu kullanmıyor ama bu gürültüyle hangi kesimin meşgul olduğu oratadadır ve sugötürmez bir gerçektir.

Tekrarlıyorum kavram karmaşası olmasın bu sanat filan değil sadece bir gürültüdür.Ayrıca kımse Kıraç ı sevmek zorunda değil eğer reklam peşinde olsa meraketmeyin bu kadar t.v. ye film müziği yapıyor orada reklam yaptırırdı..

frekans programında hatırladıgım kadarıyla fransa konusu gecmemisti kaldi ki fransa bile olsa kırac hepsini
tanıyomu fransız eletronik muzik yapanların hepsini!?
ayrıca o frekans roportajında yine hatırladıgım kadarıyla
spiker boyle bi genelleme yapmak yanlıs bence gibi biseyler soylemisti kırac a.kırac ta sanırım "ben hemen hepsinin oyle oldugunu dusunuyorum.baska turlu nasıl
yaparlar o muzik bile demedigim seyi..." boyle biseyler soylemisti.
kimsenin boyle bi ahkam kesmeye hakkı yoktur hele ki muzik sektorunun icinde az veya cok bulunan kimsenin.kırac kimin ne kullandıgını bilemez.electronic muzigi boyle abuk bi sekilde yargılayamaz.eletronik muzik sevmemekle birlikte kırac ın yaptıgı muzikten nefret ederim.nefret etmemde kırac ın kisiliginin herhangi bi etkisi yoktur.sesi ve besteleri hic hosuma gitmiyo.ozellikle sesini duydugum an tuylerim diken diken oluyo.
ben de elektronik cazzırtı diyemeyecegim ebnce oldukca onyargılı konusuyosun.1-2 sarkı dinlemissin ve electronik muzigi o dinledigin ve hosuna gitmemis olan o 1-2 sarkıdan ibaret sanıyosun.tabi bunlar benim dusuncelerim.ben sadece onyargılı olmamak
elektronik muzik diye tanımlanan bu muzik turunu
nedir ne degildir diye arastırmadan acımasızca elestirmemek gerektigini savunuyorum.

electronik muzik bi gurultu degildir bi kere boyle bi tanımlamaya katılmıyorum.gokhan kırdar ın oldukca guzel parcaları vardır.uyusturucu kısmına ise su anlamda katılmıyorum.uyusturucu ciddi bi konudur kimseyi ispatlamadan yargılayamazsın.insanların tipine bakarak uyusturucu kullandıgını anlayamazsın.
belirtileri vardır belki yoktur ama dedigim gibi kimseyi tanımadan uzaktan iste onların hepsi uyusturucu kullanır gibi abukca bi yorum yapamazsın sen de kırac ta.
tekrarlıyorum lutfen dinledigin az sayıdaki sarkı ya da parcadan ibaret sanma elektronik muzigi ve lutfen bundan yola cıkarak kırac gibi komik yorumlar yapma.
"eğer reklam peşinde olsa meraketmeyin bu kadar t.v. ye film müziği yapıyor orada reklam yaptırırdı.."
burada ne demek istedin ayrıca anlamadım.

kirac guzel sarkilar yazar ama kendini o kadar sisiriyor ki cogu zaman aslinda dogru seylerden yola cikarak sacmalayan bir insan. bir kere insan bir seyi elestirirken kendisine nasil elestirilmesini isterse oyle elestirmeli yani baskalarinin yaptigini kucumsemesin . elektronik muzigini dinlemem aslinda soylediklerinde dogruluk payi var ama genellestirilmesi yanlis. diger konularda bence abartiyor ve seviyesiz oluyor( sadece teknoloji ve televizyonun insanlar uzerindeki etkisinde katiliyorum).

Şuna kanaat getirdim artık birmüzisyenin sevilmesi için ya suni bir marjinalliğinin olması lazım ya çok yakışıklı olması lazım yada ölmüş olması lazım :)

Kıraç'ın dili uzundur, herkese laf atar, katılmıyor olabilirsin, illa ki Kıraç'ın her söylediği doğrudur diye birşey yok.Daha önce de "artık arabesk müzik yapan yok, fantezi diye de bir tür olamaz, fantezi yapıyorum diyenler sadece para için müzik yapanlardır" demişti. Zaten olay nesnel birşey değil ki tartışasın. Zevk meselesi.

Geri