Bir Acayip Volume Sorunsalı...

'Bas Gitar ve Ekipmanları' forumunda Not_Yet tarafından 13 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

 1. Merhabalar
  Bir kaç haftadır stüdyoda kullandığım ekipmanımdan çok düşük ses alıyorum. Bir senedir kullandığım ve sorun yaşamadığım ekipmanımda anlamsız bir ses kaybı oldu. 100w lambalı ve 30w combo amfi, fender j ve ibanez active kullanıyorum. Her iki gitarım da her iki amfimde düşük ses veriyor. Tüm çapraz ve sarmal varyasyonları denedim. Tüm piller kablolar elektrik prizleri vs denendi sonuç aynı. Gitarlarımı elektro amfilerinde deniyorum ses var, elektroları kendi amfilerime bağlıyorum ses düşüyor. Aynı gün aynı saatlerde iki amfimi de bozmuş olamam sanırım. Bir fikri olan varsa yazsın, ekipmanı yakmak üzereyim.
   
 2. Merhabalar,prizler denedi derken voltaj ölçtünüz mü acaba . Düşük voltaj sorunu olabilir.
   
 3. üstad voltaj ölçtürmedik ancak, 2 elektro gitar ve bir mikser bağlı bass gitar haricinde ve sadece bass gitarda ses düşmesi var, prizdeki bağlanma sıralamalarıda değiştirdik ancak sonuç aynı bass amfilerinde ses düşüşü var.
   
 4. 2 amfi aynı zamanda arızalanır mı diğer faktörlerde sorun yoksa olabilir demekten başka bir şey gelmedi aklıma.
   
 5. yok çözüm öneriniz bizimde aklımıza gelen hatta verdiğiniz tepkinizinde aynısını verdik aynı anda iki amfininde içine vermesi ilginç
   
 6. iki amfi de aynı anda arızalandı ise elektrik hattında genel bir problem vardır diyeceğim ama, diğer ekipmanlar da aynı hat düzleminde. Bu iki amfiden hariç yeni bir amfi getirip mekanda denemek gerek. bir de bu nasıl bir bozulma şeklidir, ses kaybı... ya çızlama yaparsın ya kesik kesik çalışırsın yada tamamen içe verirsin. Pısmak nedir arkadaş.
   
 7. Teki lambalıydı dimi diğeri solid-state.ikisi lambalı falansa lambalar vadesini doldurmuştur derim ama oda değil heralde
   
  hard-bira bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş