Emg Hz Set Manyetiklere Güvenilir Mi?

Ne Kadar doğru bilmiyorum ama EMG manyetikler çok sağlam manyetikler konu müzik olunca o iyi bu kötü diyemiyoruz tarz ve zevk açısından ama bildiğim kadarıyla emg lerin tatmin edici bir sesi olduğu peki bu emg hz (h4) ler için geçerli mi kullanan arkadaşlar varsa clean dist tonları nasıl Metallica nın tonunu yakalar mı Sustain i iyimi bide şöyle bişey sormak istiyorum ibanez gitarların çoğunda inf ler var bazı üst modellerde de görüyorum peki infler emg ler kadar iyi mi

Genelde emg manyetikler aktif yani pil desteği ile daha yüksek daha hassas hale gelen modelleri ile ön plandadır, EMG Hz serisi pasif ve daha standart çıkışları vardır.
İbanezin üst seviye gitarlarında genelde dimarzio ile ortak ürettiği manyetikler var ve ibaneze kendi karekterini sağlıyan faktörlerden olduğunu söyliyebilirim. başarılı buluyorum.

Gayet de işini yapan manyetiklerdir. Özellikle H2 bir çok metal gitaristinin kullandığı bir modeldir. Ne var ki ülkemizde pek tutulmuyorlar. En nihayetinde USA üretimi manyetikler.

Ne Kadar doğru bilmiyorum ama EMG manyetikler çok sağlam manyetikler konu müzik olunca o iyi bu kötü diyemiyoruz tarz ve zevk açısından ama bildiğim kadarıyla emg lerin tatmin edici bir sesi olduğu peki bu emg hz (h4) ler için geçerli mi kullanan arkadaşlar varsa clean dist tonları nasıl Metallica nın tonunu yakalar mı Sustain i iyimi bide şöyle bişey sormak istiyorum ibanez gitarların çoğunda inf ler var bazı üst modellerde de görüyorum peki infler emg ler kadar iyi mi
iş görür ama dışarıdan alınıp upgrade için düşünülebilecek kalitede de görmemek gerekir...12 yıldır ltd kh-202 gitarımla kullanıyorum...gitarla geliyorsa edinilebilir ama hz ler için yanıp tutuşan ben pek görmedim :)

Ben de, şimdi @ozangenc 'de olan eski Gain gitarımda kullandım o manyetikleri. Hem yüksek çıkışlı olup, hem sesin boğulmadığı, işini çok iyi yapan manyetiklerdi. Hele hele Thrash Metal gibi yüksek gain sever tonlar için biçilmiş kaftandı. Harmonik anlamında da çok başarılıydı. Tüm bunlara ek olarak, split edildiğinde clean sesleri muazzamdı. Single manyetikli gitar kullanan biri olarak, çok lezzetli sesler aldım ben.

Doğru çalım*, doğru ekipman seçimi ve tonlamayla elbette Metallica'ya yaklaşabilirsin :) Yani diyeceğim o ki, beklentiyi çok yüksek tutma :)

Son olarak, aktif Emg 81'e falan sonuna kadar tercih edeceğim manyetiklerdi. Bir başka gitarımda olan 81 seti kısa zaman sonra değiştirmiştim hemen, gitara nefes aldırmıyordu. Emg Hz > Emg 81 benim için.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de, şimdi @ozangenc 'de olan eski Gain gitarımda kullandım o manyetikleri. Hem yüksek çıkışlı olup, hem sesin boğulmadığı, işini çok iyi yapan manyetiklerdi. Hele hele Thrash Metal gibi yüksek gain sever tonlar için biçilmiş kaftandı. Harmonik anlamında da çok başarılıydı. Tüm bunlara ek olarak, split edildiğinde clean sesleri muazzamdı. Single manyetikli gitar kullanan biri olarak, çok lezzetli sesler aldım ben.

Doğru çalım*, doğru ekipman seçimi ve tonlamayla elbette Metallica'ya yaklaşabilirsin :) Yani diyeceğim o ki, beklentiyi çok yüksek tutma :)

Son olarak, aktif Emg 81'e falan sonuna kadar tercih edeceğim manyetiklerdi. Bir başka gitarımda olan 81 seti kısa zaman sonra değiştirmiştim hemen, gitara nefes aldırmıyordu. Emg Hz > Emg 81 benim için.
Teşekkür ederim hocam

Teşekkür ederim hocam

Üzerinden 2 seneden fazla geçmiş bir solo videosu atıyorum zamanında kaydettiğim. Girişinde az biraz riff çalıyorum, biraz fikir verir belki.

Bir de yine çok eski bir pedalboard demosu çekmiştim, burada yine aynı gitar var. Uzuun uzuun her türde sesini dinleyebilirsiniz :)

Ana Setup Demo.wmv

(Distortion sesleri 4. dk'dan sonra)

Gayet ,güzel manyetiklerdir,o tonu bu tonu yakalayamazsın,kısaca git manyetikleri değiştir diyenleri sallama ,manyetikle kimse kimsenin tonunu zaten yakalayamaz..

milyon tane etken var...anfisi gitarı eq su vs vs...yakın tonlarda çalarsın ,manyetik vs kafa yormayıp çalmaya çalışmak daha mantıklıdır..

Ses burda çok iyi çıkıyor emg 81 ile farkı yok denilebilir gitar a yeni başlayanlar için
Gerçekte çok fark var ama...yeni başlayan biri bile fark edebilir videolara inanmayın...birebir aynı ayarlarda duran blackstar idcore 10 a her ikisini de bağlayarak denedim bizzat...clean ya da orta düzeyde drive tonlarda sorun yaratmaz ama hi gainde 81 in yanına yaklaşmaz...

Gerçekte çok fark var ama...yeni başlayan biri bile fark edebilir videolara inanmayın...birebir aynı ayarlarda duran blackstar idcore 10 a her ikisini de bağlayarak denedim bizzat...clean ya da orta düzeyde drive tonlarda sorun yaratmaz ama hi gainde 81 in yanına yaklaşmaz...
Bildiğim kadarıyla gürler 81 Sustain i De çok iyi hz biraz daha yumuşak kaçıyor sakin tonlar

Hz ler fena değildir. Children of bodom'un gitaristi Alexi laiho h4 manyetiği yine emg yapımı bir preamp devresiyle beraber kullanıyor. (push/pull potans ile aktif ve pasif hale getirilebiliyor preamp devresi) Sahnede de çoğu zaman preampsız sadece h4 ile çalıyor diye biliyorum.

Son düzenleme:
Geri