Zoom G7.1ut Yardım

Arkadaşlar merhabalar,
Elimde Zoom G7.1ut var yaklaşık bi 3 aydır. Gelin görün ki 3 kere anca kullandım daha doğrusu kullanabildim.
Büyük bir hevesle aldım fakat aleti hala çözemedim özellikle de menüsünü. Bilgisayara bağlayamıyorum,aleti görmüyor ya da arayüz yazılımı yok bilgisayara kurulmuyor. Bu aletten anlayan,kullanmış olan,derinlemesine bilen bana yardım edebilecek birisinin çıkmasını umuyorum. Her geçen gün boşa para harcamışım gibi hissediyorum ve aleti çözememişkende elimden çıkarmak istemiyorum. Ton yaratamıyorum internette olanlar falan nedense uymuyor ya da gösterdiği ayar,tuş dışında değerler bilgiler veriliyor. Bazı yerlerde patch atılamıyor diyor bazıları atılıyor diyor (gerçi ben daha bilgisayara algılatamadım aleti). Bir de şöyle bir sıkıntı var, amfim Blackstar ID core stereo 10, inputtan girince tam olarak ses gelmiyor bu neye bağlı olabilir?
Kafamda o kadar şey birikti ki bu aleti cidden derinlemesine bilen lütfen buraya yazsın bir türlü iletişim kuralım kafayı yemek üzereyim gerekiyorsa bir gün için konuşup kararlaştıralım oturup bana aleti anlatın nedir ne değildir diye-bu konuda İstanbul içi Anadolu yakası daha uygun olur-.

Şimdi kardeşim öncelikle benim bildiğim ıd core zaten modelleme içeren ,üzerinde efektler olan bir amfi zaten yani , ikisi beraber olmaz ya zoom g7 yada id core.
g7 ye gelince zoom sitesinden güncel driverları indirdin mi ? önce bunları yapman lazım ki bilgisayar cihazı görsün.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi kardeşim öncelikle benim bildiğim ıd core zaten modelleme içeren ,üzerinde efektler olan bir amfi zaten yani , ikisi beraber olmaz ya zoom g7 yada id core.
g7 ye gelince zoom sitesinden güncel driverları indirdin mi ? önce bunları yapman lazım ki bilgisayar cihazı görsün.
Öncelikle ilgin için teşekkür ederim. Bilgisayarın bu aleti görmesi için ne yapmam gerek hiçbir fikrim yok aleti alırken de tanıtan olmadı o yüzden bu dediğin driver muhabbetine dair en ufak bir fikrim yok...

Merhaba öncelikle asio driver sonrasında editor programını kurun gormesi lazım.Ondeki usb yerine arkadakilere takın eğer masaüstü kullanıyorsanız.
G7.1ut Guitar Effects Console
Laptop kullanıyorum şöyle ki, ikisinide kurdum USB ile laptopa girince sadece bir ses geliyor "bağlı" anlamına bir ses onun haricinde ekrana gelen ne bir arayüz var ne de başka bir şey.

Bir de şöyle bir sıkıntı var, amfim Blackstar ID core stereo 10, inputtan girince tam olarak ses gelmiyor bu neye bağlı olabilir?
Tam açık yazmamışsın ama gitar>kablo>pedal>kablo>amfi üçlüsünden bağladığında amfiden hiç ses gelmiyorsa sorun zaten burada. Bypass olarak dene, yani g7.1.ut üzerinden [HOLD]Bypass/Tuner düğmesine basarak amfiden ses alıp alamadığına bak.
Prosesörü 2. el mi aldın?

Arayüz gelmeyebilir peki edit programını açınca aleti görebiliyormusunuz yada daw programında asio driverı seçtiğinizde ses geliyormu ?

Tam açık yazmamışsın ama gitar>kablo>pedal>kablo>amfi üçlüsünden bağladığında amfiden hiç ses gelmiyorsa sorun zaten burada. Bypass olarak dene, yani g7.1.ut üzerinden [HOLD]Bypass/Tuner düğmesine basarak amfiden ses alıp alamadığına bak.
Prosesörü 2. el mi aldın?
Hayır prosesörü sıfır aldım. Amfiden ses alma olayını çözdüm iki üç kablo değiştirme sonucu...

Arayüz gelmeyebilir peki edit programını açınca aleti görebiliyormusunuz yada daw programında asio driverı seçtiğinizde ses geliyormu ?
ZOOM G Series Audio Driver Control Panel'den bahsediyorsun sanırım. ASIO Setting diye bir şey çıkıyor onun dışında da prosesör usb ile bağlıyken de gözüküyor ama ses gelmiyor laptoptan falan.

Yok kontrol panel başka.Direk ses vermez prosesörler bilgisayara daw programı indirmen gerek.Ben fl studio demo kullanıyorum,cubesa reaper yada herhangi biri olur.Daw programında asio seçtiğin kısımda zoom g series asio seçip input outputu ayarlaman gerek veya guitar rig falan varsa onlarda da aynı şekilde zoom g series asio kullanabilirsin.Ama asio kullanan bir program açmadığın sürece ses vermez bu tür aletler.Yada en iyi çözüm hoparlör varsa zoomun kulaklık çıkışını direk hoparlöre gir bilgisayardan ses aygıtı olarak da zoomu seç bu şekilde zoom ses kartı olarak kullanılabilir.Editörünü inceledim biraz ama sanırım midi in out kullanman gerek bunu için usb midi dönüştürücü kablolar var bir incele istersen org çalanlar da kullanır ama çok bilgim yok bu konuda aparatlı pahalı üniteleri de var ucuzları da.
Usb Midi Kablo - n11.com
Adsız.jpg

Hayır prosesörü sıfır aldım. Amfiden ses alma olayını çözdüm iki üç kablo değiştirme sonucu...
Tamam. O zaman bilgisayarın da prosesörü görüyorsa sorun yok demektir. Pedalın arkasındaki output kısmından amfine çıkış yapacaksın veya kulaklık kullanacaksın.

Direkt olarak bilgisayarından ses çıkışı bekleme. Pedalı bilgisayarına yeni bir ses kartı gibi tanıtmış oldun, gerçek zamanlı ses alabilmen için pedalın outputuna bir hoparlör girmen gerekiyor.

Yok kontrol panel başka.Direk ses vermez prosesörler bilgisayara daw programı indirmen gerek.Ben fl studio demo kullanıyorum,cubesa reaper yada herhangi biri olur.Daw programında asio seçtiğin kısımda zoom g series asio seçip input outputu ayarlaman gerek veya guitar rig falan varsa onlarda da aynı şekilde zoom g series asio kullanabilirsin.Ama asio kullanan bir program açmadığın sürece ses vermez bu tür aletler.Yada en iyi çözüm hoparlör varsa zoomun kulaklık çıkışını direk hoparlöre gir bilgisayardan ses aygıtı olarak da zoomu seç bu şekilde zoom ses kartı olarak kullanılabilir.Editörünü inceledim biraz ama sanırım midi in out kullanman gerek bunu için usb midi dönüştürücü kablolar var bir incele istersen org çalanlar da kullanır ama çok bilgim yok bu konuda aparatlı pahalı üniteleri de var ucuzları da.
Usb Midi Kablo - n11.com91129 eklentisini görüntüle
Kutunun içinden Cubase LE 5 çıktı ancak benim laptopta dvd room olmadığı için yükleyemiyorum... Onu yükledikten sonra MIDI in-out'u yaparsam ya da kendi usb bağlantısını kullanırsam bilgisayar üzerinden ton ayarlaması vs yapıp alete kaydedebilecek miyim? Ya da ton atma gibi bir olayı yapabilecek miyim? Aletin menüsüde çok karışık onuda çözemedim.

Tamam. O zaman bilgisayarın da prosesörü görüyorsa sorun yok demektir. Pedalın arkasındaki output kısmından amfine çıkış yapacaksın veya kulaklık kullanacaksın.

Direkt olarak bilgisayarından ses çıkışı bekleme. Pedalı bilgisayarına yeni bir ses kartı gibi tanıtmış oldun, gerçek zamanlı ses alabilmen için pedalın outputuna bir hoparlör girmen gerekiyor.
Yani bir ses sistemi olması gerekiyor gitar amfisi dışında doğru mu anladım hocam?

Yani bir ses sistemi olması gerekiyor gitar amfisi dışında doğru mu anladım hocam?
Hayır canım, hoparlör derken amfi de olabilir. Pedalın arkasındaki output çıkışından amfinin inputuna direkt bir kablo koyacaksın araya, tıpkı gitarını bağlarmış gibi. O kadar.
Kayıt için de tek kanal olarak Audacity de test yapabilirsin: Audacity®
Daha sonra da istediğin daw programına.. Cubase LE iyidir ayrıca

Hayır canım, hoparlör derken amfi de olabilir. Pedalın arkasındaki output çıkışından amfinin inputuna direkt bir kablo koyacaksın araya, tıpkı gitarını bağlarmış gibi. O kadar.
Kayıt için de tek kanal olarak Audacity de test yapabilirsin: Audacity®
Daha sonra da istediğin daw programına.. Cubase LE iyidir ayrıca
Tamamdır.Yardımların için çok teşekkür ederim.

Geri