Distortion Pedal Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Denoboi tarafından 18 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. O simülatörle sert tonları alabilir miyim? O yüzden şüpheliyim sadece. High gain bi şey olsun ki şimdilik zaten overdrive var. Ayrıca overdrive her yerde :D illa değiştireceğim od yenisini alacağım falan. Ama high gain için evladiyelik bi şey bakıyorum

2. metal muff kullanıyorum piyasası var. birlikte büyüdüğünüz aşina olduğunuz metal tonunu gayet alabiliyosunuz. alın beğenmezseniz rahat satarsınız.

Denoboi bunu beğendi.
  3. Sansamp gt2 ile her turlu tona ulasirsin. Uzerinde clean high gain ve hot wired secenekleri ile fender vari clean tonlardan mesa marshall vari tonlara kadar herseyi alirsin. Bence su piyasad hakki ve degeri yenmis pedallardan biridir. Sifiri pahalidir ama ikinci el denk gelirse uygun fiyatlara bulabilirsin. Youtubeda inceleme videolari var

Denoboi bunu beğendi.
  4. İzledim o yüzden sert gelmedi 400 liraya da bi ikinci eli var aslında gidip deneyebilirim

5. Tekrar selamlar arkadaşlar, konu soğudu gitti ama herhangi bir şekilde başlık ile ilgilenen ve okumak isteyen arkadaşlar olursa diye feedback vermek isterim :) Yazdıklarım tamamen şahsi fikirlerimdir;
    Mesa Throttle box eq yu aldım.
    İlk başta büyük hayal kırıklığı oldu. Tek başına o pedaldan çıkan ses çok enteresan. Overdrive denilemeyecek kadar boğuk, koyu bir tonu var. Distortion denilemeyecek kadar da düşük gain. EQ ayarlarından ne yaparsam yapayım düzgün bir ton yakalayamadım.
    Saçma bir boğukluk var; bridge manyetiğinde çalıyorum, neck te gibi bir ton çıkıyor. Neckte çaldığımda ise isyan :D
    Allah belamı vermesin gaza geldim bok gibi para verdim bu pedaldan cacık olmaz diye düşünmeye başlamışken tam,
    lan dedim şunu bi boostlayayım. Önüne bir overdrive pedalı koydum. Gaini baya kıstım, volumu baya yükselttim, ton tuşunuda saat 3 seviyelerine kadar açtım.

İşte o zaman gerçekten bir mesa amfiyi ts9 ile boostlamışsın gibisinden bir ses vermeye başladı ve herşey değişti.
    Özetle, mesa boogie throttle box eq pedalı tek başına traş arkadaşlar. Ama güzelce boostlandığı zaman çok yüksek gainli ve sıcak tonlar veriyor. Dark matter yada blackstar lt metal gibi çok yüksek gainli olmayan, daha karanlık karakterli drive pedalları ile boostlandığı zaman da güzel metal tonları çıkıyor.

Saygılar

cato, SilverSky ve Denoboi bunu beğendi.
  6. Birde distortiondaki amfiyi onunla boostlamayı deneyin.

Buried bunu beğendi.
  7. koray7 ve Denoboi bunu beğendi.
  8. Şimdiye kadar kullandığım distortion/overdrive pedalları içinde en memnun kaldığım Rothwell Hellbender oldu. Uygun fiyata ($170-200) bulabilirsen kaçırma derim.

Onun dışında al bir Ibanez TS7 (100-150 TL), Keeley mod yap devam et, mükemmeldir ...

Denoboi bunu beğendi.
  9. Merhaba forum
    2. elden distortion pedalı almak istiyorum. Marshall amfim bu durumda yetersiz kalıyor.Hacimli tonları olan, viking karakterli olmayan,old school ve moderne hitap eden ton yelpazesi geniş olması temennim. Boss, mxr, metall muff olabilir. Cahiiliğimi maruz görün bişeyde sormak istiyorum.mesela metal muff ı kullanırken aynı zamanda amfinin delay ve reverbünü de kullanabiliyormuyuz?

10. Evet kullanabilirsin.

Distortion pedal için bütçene göre Ibanez Tube King HT999TK tavsiye ederim; aynı zamnada mükemmel bir noise gate'e sahip. Onun dışında Metal Muff biraz serttir ama iyidir, güzel boost ve eq var.

Çok iyi bir başka disto da Ibanez Jemini derim.

11. teşekkürler

12. MXR EVH 5150 OVERDRİVE pedal

İkinci el bulursan kesinlikle almanı tavsiye ederim denediğim çoğu pedaldan daha doyurucu bir ses aldım

13. Benim de arastirdigim zamandan referans aldigim videolar yardimci olabilir. En azindan karakteristikleri hakkkinda. Bir de eger sansiniz olursa almadan once bir yerde deneyebilirseniz cok daha iyi olur

Bu Sayfayı Paylaş