Ltd Ec-1000 Vs Ltd Snakebyte

Merhabalar , uzun zamandır gitar araştırıyorum . En sonunda Esp Ltd markasında karar kıldım ve bu iki model arasında kaldım . Metal ağırlıklı olarak fazlasıyla riff , ritim vs çalıyorum ve sololarda da ilerlemeye çalışıyorum kendimce. Geçenlerde bu iki gitarı ard arda denedim( Ec-1000 in abanoz klavye vintage black olanını) İki gitarın da kendine has güzel özellikleri var , bir karşılaştırma yapayım izlenimlerime göre . Belki siz de bir şeyler eklersiniz görüşünüzü yazarsınız.
Ltd Ec-1000 les paul kasa , alışık olduğum bir kasa. Abanoz klavye hoş , yekpare set thru sap sayesinde 24 perdeye kadar kolay erişim var. Shred için yaratılmış 24 perdeli bir Les Paul gibi.
Snakebyte ın kasasına alışması biraz zaman alabilir. Ancak inanılmaz rahat bir klavyesi var , Ec-1000 den biraz daha rahat. Ayrıca Emg JH set 81 60 a göre daha dinamik ,daha pasif özellikli , daha versatil. Snakebyte ın bir dezavantajı set neck ve 22 perde olması olabilir.

İkisi de 24.75 inch klavyeli . Strat klavyesi tarzı 25.5 a alışık değilim , ikisi de uygun bu açıdan.

Asıl sormak istediğim size şudur:
Snakebyte 1555 dolarken Ec-1000 1219 dolar. Bu fiyat farkının sebebi sizce nedir? Ağaç kalitesi ve işçilik Snakebyte da daha mı yüksek , yoksa sadece bir signature olayı yüzünden oluşan fiyat farkı mıdır? Seçimimde yardımcı olursanız sevinirim.

Bunun en iyi cevabını ESP verebilir fakat bana göre signature olayıdır fiyat farkının nedeni. Kendi fikrimi de beyan edeyim şahsen ben signature gitarlardan pek haz etmiyorum. Başkasının rahat edeceği şekilde yapılmış bir gitarı almak çok mantıklı gelmiyor. Elbette bazı signature lar var gerçekten bambaşka. Ama genel olarak tercih etmem.
Üstelik sizin bahsettiğiniz model signature değil aslında, signature taklidi sadece. Özetle EC 1000 daha mantıklı gibi.

Bende ec-1000 kullanıyorum daha öncede 25,5 scale gitarım vardı 24,75 scale kullanmaya başlayınca 22 perde olsada olurmuş dedim şahsen baya perdeler sıkışık geldi en aşağılarda tabi yukarı perdelerde avantaj bu durum .Bahsettiğin snakebyte'ın fiyatı kasa şeklinin kendine has olması ve signature olmasından ötürü yüksektir yoksa hiç sanmıyorum ağaç kalitesi yada işçiliğinde bi fark olsun.Gerçi işçilik mevzuğu işçinin gününde olmasıyla alakalı olarak aynı gitarda bile değişiyor baya.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende ec-1000 kullanıyorum daha öncede 25,5 scale gitarım vardı 24,75 scale kullanmaya başlayınca 22 perde olsada olurmuş dedim şahsen baya perdeler sıkışık geldi en aşağılarda tabi yukarı perdelerde avantaj bu durum .Bahsettiğin snakebyte'ın fiyatı kasa şeklinin kendine has olması ve signature olmasından ötürü yüksektir yoksa hiç sanmıyorum ağaç kalitesi yada işçiliğinde bi fark olsun.Gerçi işçilik mevzuğu işçinin gününde olmasıyla alakalı olarak aynı gitarda bile değişiyor baya.
parmaklarım küçük olduğu için 24.75 24 perde bana avantajlı bile gelebilir diye düşünüyorum

Yani öyle o scale de 24 perde çalan örnekler var tabi chuck schuldiner yada andy james onda da ec-1000 ile çaldığı bir çok parça görmüştüm.Daha bir çok insan vardır tahminim.Çok bi sorun değil bencede.

Hocam kalite olarak bilemem lakin SnakeByte James Hetfield'a özel üretildiğinden dolayı fiyat farkı var. Şekil olarak SnakeByte daha güzel bence ama karar senin yinede. Riff ritim çalıyorsan ağırlıklı 24 perdeye ihtiyacın yok. 22 perdeyle solo atılmaz diye de bir şey yok lakin bazı sololar 24 perdeyi birden kapsıyor. Ondan dolayı sıkıntın olabilir lakin riff diye üstüne basarak söylediğine göre çok ayrıntılı solo işlerine bulaşmayacaksın sanıyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam kalite olarak bilemem lakin SnakeByte James Hetfield'a özel üretildiğinden dolayı fiyat farkı var. Şekil olarak SnakeByte daha güzel bence ama karar senin yinede. Riff ritim çalıyorsan ağırlıklı 24 perdeye ihtiyacın yok. 22 perdeyle solo atılmaz diye de bir şey yok lakin bazı sololar 24 perdeyi birden kapsıyor.
Benim dediğim Snakebyte Ltd versiyonu , James Esp kullanıyor sahnede . Ona özel üretilme değil de , onun gitarını daha alınabilir fiyattaki versiyonu gibi.

Benim dediğim Snakebyte Ltd versiyonu , James Esp kullanıyor sahnede . Ona özel üretilme değil de , onun gitarını daha alınabilir fiyattaki versiyonu gibi.
Anladım hocam. O zaman parça farkı olabilir. Veya sadece şekli öyle diye olabilir. Çünkü les paul kasa daha yaygın snakebyte explorer gitarın evrim geçirmiş hali. Bence görüntüsünü en çok beğendiğini al. Çünkü insanı çok güzel motive ediyor. Umarım seni tatmin edecek bir alışveriş olur.

bence gitar alırken birinici öncelik rahat çalabilecek olmaktır. Yani rahat çalmanı sağlayan hangisiyse onu al. Fakat snakebtye otururken pek rahat çalınabilecek bir gitar değil daha çok sahne amaçlı bir gitar. Bunu da göz önünde bulundur derim. Yoksa ikisi de güzel gitar.

bence gitar alırken birinici öncelik rahat çalabilecek olmaktır. Yani rahat çalmanı sağlayan hangisiyse onu al. Fakat snakebtye otururken pek rahat çalınabilecek bir gitar değil daha çok sahne amaçlı bir gitar. Bunu da göz önünde bulundur derim. Yoksa ikisi de güzel gitar.
Ben aşırı derecede rahat kullanıyorum Exp,Ml,V gibi kasaları otururken.hatta elimde Explorer,flying v ve superstrat varken en cok Explorer kullanıyorum 3saat ayakta 1 saat oturarak çalıyorum.Kisinin denemesi lazım.Ben olsam snakebyte'dan ziyade ltd ec tercih ederdim ki uzun süredir almak istediğim gitarlardan.

Geri