Yan Flüt Çalanlar Buraya

slmlar

merhaba.ben yan flute başlamak istiyorum.1 yıldır elektrik ve klasik gitar çalıyorum.acaba yan flute başladığımda ne gibi zorluklarla karşılaşırım.izmirde oturuyorum.sanat merkezi gibi yerlerden hoca bulmakta zorluk çekermiyim?ne kadar zamanda yeterli hale gelirim?sadece hobi olarak düşünüyorum yan flütü.şimdiden teşekkürler

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bır çok metotta yan flut olarak geciyor herkes tarafından boyle bılınıyor oyuzden baslıga yan flut yazdım normalde bende flut kelimesini kullanırım..lordturk, flute baslarken parmaklarının ,dudak yapısının duzgun olması gerektıgı soylenır.Ama çok önemli oldugunu düşünmüyorum parmakların eksiksizse tabi..baslangıçta her enstrüman gibi zorlukları vardır ama flutunu sevıp zaman ayırabılırsen kısa surede öğrenebilirsin..

Re: slmlar

lordturk demiş ki:
merhaba.ben yan flute başlamak istiyorum.1 yıldır elektrik ve klasik gitar çalıyorum.acaba yan flute başladığımda ne gibi zorluklarla karşılaşırım.izmirde oturuyorum.sanat merkezi gibi yerlerden hoca bulmakta zorluk çekermiyim?ne kadar zamanda yeterli hale gelirim?sadece hobi olarak düşünüyorum yan flütü.şimdiden teşekkürler

selam..

ilk önce yanflüt harika bir enstruman. fiyatıyla da el yakıyor. yamahalar önden gelir flutlerde herkesin bildiği üzere. ama çok pahalı.normal başlangıç için 211 kullanır müzik bölümü öğrencileri. güzel flüttür. ama 1500 ytl civarında olması lazım.. bu gerçekten büyük miktar özellikle bir hobi için . ama daha ucuza çin malı flutler var gerçekten güzel sesi var ama dayanıklı değil. bizim flütçümüz 311 modelini aldı. kendisi feridun düzağaçla birlikte çalışıyordu bi ara. eğer gerçekten istiyorsan seni tanıştırayım sana ancak o yardımcı olur.
son olarak gerçekten ses çıkarmak kabiliyet istiyor nefesin yetmeye bilir özellikle sigara içiyosan..
kısaca böyle. özel mesaj atabilirsin..

ayrıca arkadaşlar fazla kale almamışlar sanırım..

Bu aleti tutması biraz zor geldi bana.Kolları ve boynu yorar gibi geliyo.Bir de Steve Hackett'in(Budapeşte konseri kaydında izlediğim) kardeşinin çaldığı şekli farklı metal bi flüt var.Nasıl anlatsam ,hani klavyesi yana doğru değilde aşağı doğru tutuluyo.Üflenen yerin(headjoint) şeklide bas flütünki gibi;düz değil kıvrımlı,tonu çok hoş.Bu flütün adını bilen, çalan ya da deneyen, İstanbul'da bi yerlerde görenler fikirlerini forumda paylaşırsa sevinirim

var tabi olmaz mı ben Senfoni Müziğin (Tuna Çakmaklı) Flüt Metodunu kullanıyorum...
kurs flan almadan kısa sürede parça çalmaya başladım.. birkaç kez şiir dinletilerinde fon müziği yaptım..
flütün insana huzur veren çok güzel bir sesi var özellikle kaliteli bir markaysa...
sesinin güzelliği yapımında kullanılan malzemeye göre değişir... sizde tahmin edersiniz ki altından yapılmış bir flüt nikelden yapılmış bir flütten daha güzel bir ses verir...
flütle ilgili sorusu olan özel mesaj atabilir..
yardımcı olmaya çalışırım

Geri