xenon(progressive rock)-izmir

xenon un deneme kaydini dinlediniz mi begendiniz mi?

• dinledim,cok guzel olmus

Oylar: 0 0.0%
  • dinledim, guzel olmus

• dinledim, hosuma gitmedi

• dinledim, berbatti

• dinlemedim, ama dinleyecegim

• birak ya ne dinlicem

• Toplam oy veren
    436
izmirli progressive rock grubu, henuz yolun cok basinda, liseli ogrencilerden kurulu
gitar:zafer sernikli
davul:berk sivrikaya
gitar:alp alptekin
klavye:birant goceli
bas:c. efe araci
vokal:cemre mavioglu

grubun kurulusu 5 yil oncesine dayaniyor, berk ve zafer tarafindan kuruldu, 2 yil sonra alp ve efe, sonrasinda birant ve son olarak cemre gruba dahil oldu. 2006 yilinda bir sure opus barda caldi ve stagg in duzenledigi rock muzik yarismasinda 2. oldu.
www.xenon.anatolianrock.com sitesinden dinleyebilir ve daha yakindan taniyabilirsiniz

şarkı genel olarak iyi ama kayıt kötü vokalin sesi çok boğuk geliyor belkide sesini kullanmayı bilmiyor başarılar herşeyin başı çalışmak

ya kayıt mayıt fani i$ler... gerçekten tebrik ve takdir ederim... Gözlerim ya$lı ya$lı dinledim vallahi :) Ba$arılar arkada$lar.

dip not : beste fena değil. Tarzım olmadığı için pek keyifle dinleyemedim. Ama ya$lar grup hakkında vs'yi okuyunca gerçekten çok sevindim. Tebrikler.

grupta kim back vokali yapıyorsa artik yapmasin cunku kotu zaten bi ara duydum back vokali sonra sesi kesildi solo sarkiya ters dusmus gibi geldi bana biraz daha iyi bir solo yazilabilirdi. bateristin 8.30 da falan yaptigi iki bageti birbirine vurmasi kopardi beni hic gerek yoktu onu yapmasina vokal iyi de biraz daha gelistirmesi lazım sesini zaten gelistirir buyuk ihtimal klavye cok on planda belki bu soylediklerimin tek nedeni studyo da olabilir bilmiyorum ve en onemlisi ise grup gothic progressive ile pek alaksı yok gibi geldi bana neyse basarilar

• Konu Sahibi Konu Sahibi
kayit deneme kaydiydi, yani teknik hatalar zaten cok fazla var, baget vurmasi, on planda olma gibi olaylar. zaten kayda tekrar girilecek, ben de yorumlari almak icin koydum kaydi, bu elestirileri goz onune alarak girecegiz tekrar kayda, bu arada bu bizim ilk kaydimiz oldugu icin cok tecrubesisiz, teknik konularda tavsiyelerde bulunacak tecrubeli arkadaslarin da yazacagi yorumlar bizi cok mutlu edecektir, tesekkurler

sitedeki yorumlar icin tesekkurler, dedigim gibi kayit denemeydi, demo degildi, oradaki hatalar ve eksiklere bakilacak ve alinan yorumlara gore tekrar yapilacak, bu arada carsamba gunu basliyor sarkinin asil kaydi, sanirim 1 ay sonra falan hazir gorebilecegiz, gitarlar icin beklememiz gerekecek bir sure, pedal bekliyoruz, o yuzden parcalar gelmeden yapmayacagiz gitar kayitlarini, dinleyenler anlamistir, tonlarimiz berbat otesiydi ekipman sikintimiz sebebiyle, yeni ekipmanlarimizla daha guzel gitar tonlari yakalayacagiz umarim, sarkiyla ilgili yorumlar buraya da yazilabilirse arkadaslar girmeden once fikir edinebilir

sound666 demiş ki:
en onemlisi ise grup gothic progressive ile pek alaksı yok gibi geldi bana

grup gothic progressive yapmiyor, progressive yapiyor, umuda mektup da bizim hafif sarkilarimizdan biridir, tam bir progressive rock sarkisi degildir, ama 1 yil icinde kaydetmeyi dusundugumuz diger sarkilarda progressive rock havasini daha cok bulacaksiniz, daha cesitli melodiler olacak, ama acikcasi tur takintisi da yapmak istemiyoruz, ozellikle de progressive rock icin bu tartismanin yapilmasi biraz anlamsiz geliyor bana, cunku progressive rock, adi ustunde `gelisime acik rock` tir, yani her turlu sey kullanilabilir, dumduz gitse de tur olarak pek itiraz edilmemesi gereken bir turdur, tabi benim dusuncem bu;)

sound666 demiş ki:
en onemlisi ise grup gothic progressive ile pek alaksı yok gibi geldi bana

grup gothic progressive yapmiyor, progressive yapiyor, umuda mektup da bizim hafif sarkilarimizdan biridir, tam bir progressive rock sarkisi degildir, ama 1 yil icinde kaydetmeyi dusundugumuz diger sarkilarda progressive rock havasini daha cok bulacaksiniz, daha cesitli melodiler olacak, ama acikcasi tur takintisi da yapmak istemiyoruz, ozellikle de progressive rock icin bu tartismanin yapilmasi biraz anlamsiz geliyor bana, cunku progressive rock, adi ustunde `gelisime acik rock` tir, yani her turlu sey kullanilabilir, dumduz gitse de tur olarak pek itiraz edilmemesi gereken bir turdur, tabi benim dusuncem bu;)

yanlış anlamışsın tabi bu benden kaynaklanıyor
en onemlisi ise grup gothic. Progressive ile pek alaksı yok gibi geldi bana

hah sanırım şimdi olmuştur. benim kendi yorumum bu daha cok grup gotic yapiyomus gibi geldi bana basarilar

anladim simdi, diger sarkilarimiz progressive rock havasina daha yakin dedigim gibi, ama tur tartismasi da ozellikle progressive rock catisi altinda olmamali, neyse ben haberlere geceyim

17mayis gunun bornova anadolu lisesi ayran gununde sahne alacagiz, 1 yildir sahneye cikmiyoruz, bir de kendi bestlerimizi calacagimiz ilk konserimiz olacak, bu yuzden heyecanliyiz=) dinlemek isteyen herkes gelebilir, okul disindan katilim serbest, ayrica 2 okul grubu daha ve portecho sahnede olacak, 20 ytl verip de portecho konserine gidecek olan arkadaslara da burdan duyurmus olayim=)

sound666 demiş ki:
bateristin 8.30 da falan yaptigi iki bageti birbirine vurmasi kopardi beni hic gerek yoktu onu yapmasina

piyano kaydi gercek piyanoda yapildi, o duydugun ses pedal gicirdamasi, bu kadar mi amatordu kayit dersen, evet amatordu ama o sesler fazil say in idil biret in albumlerinde de vardir

arkadaslar opus 2. rock muzik yarismasi kapsaminda cumartesi gunu opusta sahnedeyiz, herkesi bekleriz, gecen seneki yarismada ikinci olmustuk, umariz bu sene 1. olacagiz, desteginizle;)

xenon, opus 2. rock muzik yarismasinin son haftasinda 55 puanla 1.lige yerlesti, haftaya 16 haziran cumartesi gunu finallerde yarisacak, herkesi bekliyoruz

arkadaşlar demonuzu dinledim,lise çağındaki gençlerin böyle üzerinde çok çalışıldığı belli,"profesyonel olmayı hedefliyoruz" emaresi taşıyan bir çalışma yapması,hem de bu çalışmanın progressive'e yatkın olması çok güzel.her zaman destek bulacaksınız böyle devam ettiğiniz sürece.gittiğiniz yol sağlam.hiç bozmayın,devamını getirin.
iyi çalışmalar,daha nice 10 dk. lık besteler.

bestelerimizin uzunlugu 8-12 dakika arasi genellikle, yakin olmasa da 5-6 ay icerisinde onlari da kaydedip sitemize koyacagiz umarim, ama canli performans vidyolarini yakin zamanda sitede bulabileceksiniz, diger bestelerimiz hakkinda elestirilerinizi de alacagiz o zaman,

tesekkur ederim tuncdogukan, umarim diger bestelerimizi de begenirsin, umuda mektup bizim en hafif sarkimiz diyebilirim, ama nerdeyse butun sarkilarimiz inisli cikisli, yani aradiginiz bir cok turu bulabilirsiniz sarkilarimizda, neyse fazla uzun oldu, zaten vidyolari koydugumuz zaman daha acik bir sekilde anlatilmis olur, benden ziyade muzik konusur;)

Geri