Fender Stratimdaki Çat Sesi

Iyi gunler forumda yeniyim
Fender 50s road worn strat gitara sahibim bu aralar elimi tellere deydirdigimde çat çat tarzi rahatsiz edici bir ses geliyor 2 3 amfide denedim sikinti devam ediyordu tamire zuhal muzige goturdum gitarin sesi yapmayacagi tuttu napacagimi bilemedim bi bilgisi olan varmidir?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Baska kablolarlada denedim sadece bi muzik markette calisan kisi alternatörü degistirirsen duzelir gibi birsey soyledi ancak tam anlayamadim

Iyi gunler forumda yeniyim
Fender 50s road worn strat gitara sahibim bu aralar elimi tellere deydirdigimde çat çat tarzi rahatsiz edici bir ses geliyor 2 3 amfide denedim sikinti devam ediyordu tamire zuhal muzige goturdum gitarin sesi yapmayacagi tuttu napacagimi bilemedim bi bilgisi olan varmidir?
Sorunu, tarifinizden anlamak mümkün değil, ama bence manyetikleriz çok yüksek...Sağ elinizi tellere dayayınca, teller manyetik pole'larına dokunuyor...Önce elinizle tellere bastırarak gerçekten sorunun bu olup olmadığını kontrol edin, sonra çözüm basit, manyetikleri alçaltmak...

Sevgiler ve saygılar...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Il
Sorunu, tarifinizden anlamak mümkün değil, ama bence manyetikleriz çok yüksek...Sağ elinizi tellere dayayınca, teller manyetik pole'larına dokunuyor...Önce elinizle tellere bastırarak gerçekten sorunun bu olup olmadığını kontrol edin, sonra çözüm basit, manyetikleri alçaltmak...

Sevgiler ve saygılar...
Ilgilendiginiz icin hepinize tesekkurler simdi amfiyi evdeki bir fise takip denedim orda sıkintı yapmadi baska bir fise taktim orda sıkıntiyı yapti 4 farkli mekanda denedim 3 unde sikintiyi yapti 1 inde yapmadi aklim ermedi bu ise video ekleme seçenegi varmi goremedim ama varsa video ekleyebilirim

Gitarın arka kapağını açarsan bir kablonun yayların olduğu demire lehimli olduğunu görürsün. Eğer lehim kırıldıysa topraklama bazen temazsızlık yapıyor olabilir gitarda. Kontrol etmekte fayda var.

Statik elektirik birikmesi olma ihtimali yüksek. Ara ara benim de başıma gelir. Tellere değil de pickguard'a dokununca "çıt çıt" diye ses gelir. Elektrostatik toz bezi ve spray ikilisiyle silince geçiyor.

Sökmeye gerek yok üstten silince de işe yarıyor.

Geri