Ses Kartı Konusunda Yardım

İyi günler . Gitarlarımı kaydetmek için ve geç saatlerde gitar çalışmak için ses kartı arıyorum . Focusrite Solo MK2 , Steinberg UR12 , Line 6 POD Studio GX ve Roland UA-33 bütçeme uygun geldi ( Bütçem 500 TL ) . Kullananlar görüşlerini yazarsa sevinirim .

Steinberg UR12 clipping sorunu var diyorlar yüksek çıkışlı manyetiklerde ama yine ince ayarla düzeltiliyor falan deniyor.Benim tavsiyem Focusrite 'nın 2. nesilleri çıktı daha az gecikme 1. versiyonda olan yüksek çıkışlı manyetiklerde olan clipping sorunu halledilmiş olarak.Ben Focusrite Scarlett 2i4 2nd kullanıyorum üzerinde pad ve midi girişi var diye aldım ama pad e şu ana kadar hiç ihtiyacım olmadı clipping sorununa rastlamadığım için.Kartın preamp'ından bahsedecek olursam gerçekten kristal berraklığında kayıtlar.
İnceleme: Roland Quad Capture ve Steinberg UR22
Focusrite Scarlett Solo 2nd Gen

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Steinberg UR12 clipping sorunu var diyorlar yüksek çıkışlı manyetiklerde ama yine ince ayarla düzeltiliyor falan deniyor.Benim tavsiyem Focusrite 'nın 2. nesilleri çıktı daha az gecikme 1. versiyonda olan yüksek çıkışlı manyetiklerde olan clipping sorunu halledilmiş olarak.Ben Focusrite Scarlett 2i4 2nd kullanıyorum üzerinde pad ve midi girişi var diye aldım ama pad e şu ana kadar hiç ihtiyacım olmadı clipping sorununa rastlamadığım için.Kartın preamp'ından bahsedecek olursam gerçekten kristal berraklığında kayıtlar.
İnceleme: Roland Quad Capture ve Steinberg UR22
Focusrite Scarlett Solo 2nd Gen
Teşekkürler. Kafam Focusrite' a yattı. Birazdan büyük ihtimalle sipariş vereceğim Solo modelini . Dediğim gibi sadece gitar kaydedeceğim yeterli olur değil mi ?

Mikrofon ve enstruman girişi mevcut kulaklık çıkışı var bundan fazlasına da ihtiyaç yok ise kesinlikle pişman etmez benim fikrimce.

1 aydır studio gx kullanıyorum. Sadece pod farm arayüzü ile sağlıklı sonuç veriyor. pod farm da fazlasıyla işini görecektir. Gerçekten ses dijital değilde gerçek gitar sesiymişcesine güçlü geliyor. Tavsiyem bias fx ve benzeri programlara para vermeden ücretsiz pod farm ile 2.el bir gx alıp deneyim yaşaman. Ben sadece 100 liraya aldım 2.eli. Belki seni tatmin etmez o yüzden hüsrana uğramaman için 2.ele yönelmeni tavsiye ederim. Ayrıca pc ile birlikte çalacaksan bir 5+1 sistem de lazım gx in çıkışına.
Ben söyle bir yol izledim 2 tane 5+1 sistemin birini pc ye birine de gx e bağladım böylece guitar proyu açıp aynı anda birlikte çalıyoruz.

Aklıma takılan bir soruyu burada sormak istiyorum,windows tabanlı fire wire girişi olan dizüstü bilgisayarlarda fire wire girişili kartların problem yarattığını forumlarda okudum kullanan yada sorun yaşayan arkadaş varmı?Ses kartı alma araştırma ve alma aşamasındayım.Teşekkürler

Geri