Gren (Tarz?)Şehir?

Gren 2003 yilinda, daha önceleri Psycho-half, Flatspin ve X-rated gibi gruplarda çalmakta olan Nedim Zakuto (vokal), Hakan Seremetoglu (gitar), Emir Dökümcü (bas gitar), Can Karamustafaoglu’nun (davul) bir araya gelmesiyle kuruldu. Grup uzun bir süre Ingilizce sözlü Alternatif-Metal tarzda besteler yaparak müzige devam etti ve kendi parçalarindan olusan bir demo kayidi yapti. 2005 yilinda Horizon adli parçayla NokiaSupersound yarismasina katilan Gren, 484 aday arasindan ilk 11’e girerek finale kaldi ve bu vesileyle 25 Aralik 2005 gecesi “Televizyon Makinasi” adli programda canli performans sergiledi. 2006 yilinin baslarinda Türkçe müzik yapmaya karar veren grup, Anima’dan Murat Çopur’un (bas gitar) gruba dahil olmasiyla bugünkü halini aldi.

www.myspace.com/grenband

Süper grup! Geçen aydı yanılmıyosam, Ekşi Limon'da izlemiştik, bi de YTÜ şenliklerinde konserinizin sonlarını izleyebildim, daha çok organizasyonda görmek isteriz. =)

Gren, Ege Turnesi 2007’de Mor ve Ötesi’nin ön grubu!!!

• 21 Agustos Sali Bodrum, Hadigari (Ön Grup: GREN) ,
Kapi Açilis: 21:00
Gren: 21:45

mor ve ötesi: 22:45
18 Yas Sinirlamasi Vardir
Bilet Fiyatlari: 30 YTL / Bilet Satis Noktalari: Biletix, Hadigari Gise, Kale Önü Seyyar Gise
http://www.biletix.com/webbiletix/wtsEvent.do?eventCode=HRAK6

• 22 Agustos Çarsamba- Marmaris, Club Arena (Ön Grup: GREN)
Kapi Açilis: 21:00
Gren: 21:45
mor ve ötesi: 22:45

18 Yas Sinirlamasi Vardir
Bilet Fiyatlari: 25 YTL / Bilet Satis Noktalari: Club Arena Gise, Tansas Önü Seyyar Gise, Levi's Çarsi
http://www.biletix.com/webbiletix/wtsEvent.do?eventCode=HRAK7

• 24 Agustos Cuma - Denizli, Açikhava Tiyatrosu (Ön Grup: GREN
Kapi Açilis: 20:00
Gren: 20:45
mor ve ötesi: 21:45

Yas Sinirlamasi Yoktur
15/20 Bilet Fiyatlari: Ögrenci: 15 YTL / Tam: 20 YTL / Bilet Satis Noktalari: YKM, Café Delicia, Milano Optik

http://www.biletix.com/webbiletix/wtsEvent.do?eventCode=HRAK8

GREN

2000'li yılların başlarında İstanbul'da bir müzik komünitesi içinde farklı gruplarda yer alan dört müzisyenin bir araya gelmesiyle kurulan GREN, müzik hayatına İngilizce sözlü Alternatif-Progresif Metal besteler ile başladı ve dört şarkıdan oluşan bir demo kaydetti.

2005 yılında "Horizon" adlı şarkısıyla NokiaSupersound yarışmasında 484 aday arasından ilk 11'e girerek finale kaldı.

GREN bu vesileyle 25 Aralık gecesi Televizyon Makinası adlı programda sergilediği canlı performans ile ilk defa ekranlarda göründü. 2006 yılının başlarında müziğe Türkçe sözlü bestelerle devam etmeye karar veren grup, Anima'dan tanınan Murat Çopur' un bas gitarist olarak gruba dahil olmasiyla bugünkü kadrosuna kavuştu.

2007 yılında RAKUN ile yapım ve menajerlik anlaşmaları imzalayan GREN, ilk büyük festival performanslarını 2 Temmuz'da RADARLIVE' da, 14 Temmuz'da MASSTIVAL' de ve 5 Ağustos' da ZEYTİNLİ ROCK FESTİVALİ' nde sergiledi. Şarkılarında, duvar gibi sağlam ritim yapıları, entrikalı ve melodik gitar saldırılarına maruz kalıp, canhıraş vokallerle örülüyor.

İçlerindeki elektriği müziklerine yansıtan dört adamdan kurulu GREN, sahnelerimize zımba gibi bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Hakan (gitar)
Nedim (vokal / gitar)
Murat (bas / vokal)
Can (davul)

Daha ayrıntılı bilgi için:

www.myspace.com/grenband

yazıyor biletix de ...

çok iyi bir grup az önce dinledim ilk defa.. mor ve ötesi konseri için geziyordm nette, şarkıları dinledim..gerçekten çok iiler çok sevdim...24 ağustosta görüşürz arkadaşlar süpersiniz ;)

ma
hiç durmayan korkun susmaz
sessizliğin ortasında

aynı tonlar arasında
eşsiz bir renk olsa bir an

dinmek bilmez öfken sızlar
huzursa, bir yol, uzaklarda...

kaçma, yapma, o artık yanında
durmaz sanma, sarıl neden sormaz
baştan başla, yenilsende yapma
durmaz sanma

dinmek bilmez, durmak bilmez