Ses Kartı Latency Sorunu

Selamlar arkadaşlar. focusrite 2i2 ses kartım 21/30 ms in altına düşmüyor. Asio seçili vaziyette olmasına rağmen. KAyıt konusunda tecrübesizim nelere dikkat etmem gerekir acaba? bilenler yeşillendiirirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Screenshot attım ekte ama sorduğpunuz sorunun cevabı mıdır pek bilmiyorum açıkcası

Dosyalar

• focu.jpg
    focu.jpg
    130.5 KB · Gösterim: 543
Cevaplar için teşekkürler.
Reaperın değilde asionun ayarlar ekranında bi ss atabilir misin? Ordaki buffer size yüksek olabilir...
Ekledim ek bölümüne benim bu driver arayüzüm @ichi nin paylaştığı gibi değil sanırım bir hata var benimkinde. focu12 olan ekteki dosya sağ üstte görünen kısımda 21/30 ms yazıyor

Reaper da gösterilen toplam giriş-çıkış değeridir.

doğrudur açıkcası çok hakim değilim kayıt arayüzlerine. Ancak bariz bir gecikme olmakta kayıt esnasında.

2. Jenerasyon mu kart
Açıkcası bilmiyorum kaçıncı nesil olduğunu Fransadan almıştım bu senenin başında neresinde yazdığını söylerseniz bakıp söylerim hemen.

21,-30ms gördüğünüz ekranın görüntüsünü atarmısınız? sanırım asio ayarlarında bir sıkıntınız var. bir de bilgisayar donanım özellikleriniz nedir ? ram cpu vb...
32 Gb ram ve AMD 9590 5.0 GHZ işlemcim var . bilgisayardan değildir sanıyorum zira bir çok arkadaşım hesap makinesi tadında bilgisayarlarla çalışıyorlar ve çok güzel sonuçlar alıyorlar. :(

Dosyalar

• focu12.jpg
    focu12.jpg
    88.8 KB · Gösterim: 384
  • focu11.jpg
    focu11.jpg
    125.3 KB · Gösterim: 362
Şu an farkettiğim yeni bir şey ise yine ichi'nin attığı Screenshotı referans alarak benim kartımda" USB asio " seçince herşey gidiyor "USB 2.0 Audio driver" seçmek gerekiyor.

Dosyalar

• focu13.jpg
    focu13.jpg
    116.2 KB · Gösterim: 430
En üstteki "Audio system" > ASIO dışında başka seçilebilir bir opsiyon var mı?
üstteki mesajdaki sorduğum 20-30ms karşılığını gördüğünüz ekranı paylaşmadınız.

Son düzenleme:
Şu an farkettiğim yeni bir şey ise yine ichi'nin attığı Screenshotı referans alarak benim kartımda" USB asio " seçince herşey gidiyor "USB 2.0 Audio driver" seçmek gerekiyor.
Reaper'ı 10 dk kullanıp sildiğim için hatırlamıyorum ayar menüsünü.Cihazın kaçıncı versiyon olduğu arka sol altta yazar 2gn yazmıyor ise değildir yada en kolay yolu ''focusrite'' yazısı siyah ise ilk nesildir beyaz ise ikinci.Donanım yada cihaz ile ilgili bir sorun olması ihtimal dışı büyük olasılık.Focusrite'ın kendi sitesinden asio driverı tekrar indirip deneyin 2gn için yeni asio driver güncellemesi gelmişti alakası olacağını sanmıyorum ama deneyin.Birebir sorunu incelemediğim için fiks çözümleri öneriyorum.

Reaper'ı 10 dk kullanıp sildiğim için hatırlamıyorum ayar menüsünü.Cihazın kaçıncı versiyon olduğu arka sol altta yazar 2gn yazmıyor ise değildir yada en kolay yolu ''focusrite'' yazısı siyah ise ilk nesildir beyaz ise ikinci.Donanım yada cihaz ile ilgili bir sorun olması ihtimal dışı büyük olasılık.Focusrite'ın kendi sitesinden asio driverı tekrar indirip deneyin 2gn için yeni asio driver güncellemesi gelmişti alakası olacağını sanmıyorum ama deneyin.Birebir sorunu incelemediğim için fiks çözümleri öneriyorum.
YAzılar Beyaz ile yazıyor ama arka sol altta GN2 yazmıyor. 1. nesil sanırım bilemedim. ben bi driverları silip tekrar kurayım o halde

Driveri kur sonra Bilgisayarımdan C den kurulu olduğu dizinden aç driverı küçük bir ekranda sadece buffer size ayarı gösterecek sana onu 3 4 falan yap makul seviyelerde olması gerekiyor ms'nin

Geri