Disenchant

Benim bir eleştirim olacak geç oldu ama yazayım dedim...Sizi ODTÜ'de izledim...Bence bestelerinizde biraz daha özgün olmalısınız...Dikkate alırsanız sevinirim...Onun dışında diyebileceklerim İzmir'den bu tip grupların çıkması gerçekten iyi...Orada da hareketlilik istiyoruz!!!6-7 sene önce daha çok grup vardı çünkü...O zamanlar gerçi Black cennetiydi :)= Fuardaki Sarmaşık konserlerini hala unutmam :)=

Çok güzel geçen 3 seneden sonra grubumuzun vokalistliğini yapan Aykut Bozalan işi nedeniyle gruptan ayrılma kararı aldı.Kendisine yaşanılan tüm güzel günler için teşekkür ediyor yeni vokalistimiz Umut'a Hoşgeldin diyoruz...
Ayrıntılar www.disenchant.net te

haklısın galiba özgür yaa..neyse onun gitmesine üzüldüm ama işallah umutla daha başarılı olursunuz...
bu arada hep lafta kalıyoz be abi konserlerden kafamızı kaldıramıyoz :)
bizim 20 sinde varmış..sizin ondan sonra konser yoksa artık çalışalım be..hatta ben sana programları çekip getireyim fln..

Selam disenchant'ta 2 yeni haber var. Birincisi, haziran'ın 19 veya 20'sinde (kesinleşince yazarım tekrar) rock istanbul'da sahne alacak disenchant. Ve de 21 haziran p.tesi günü eskişehir'de rağbet bar'da büyük ihtimalle saat 8-9 gibi bir konser daha verecek. gelebilecek herkesi bekleriz. iki konserde de öncelikle besteleri çalacağız ama eskişehir konserinde daha cover ağırlıklı bir konser olabilir neyse gelin görün işte. gelişmeleri siteden ve buralardan takip edebilirsiniz.

haberlerde ve programda bi değişiklik oldu. eskişehir konseri gruptaki aksaklıklar yüzünden iptal edildi fakat rock istanbul'da sahne alacağız hem de eski vokalistimiz aykut ile. siteden duyuracağız günü.

rock ist.da çıkmışsınız tebrikler...D.T hastasıyım progressive yaptığınızı duydum ve atladım..besteleriniz veya D.T. coverlarınız varsa dinlemek isterim.nerden indirebilirim?

Özellikle Rock Istanbul dan sonra bestelerimizin artık size ulaşması gerektiğini düşündük ve böle taleplerde artmaya başladı.Bizde henuz ham olarak evde kaydedilmis bestelerimizden 1 tanesini sitemize upload ettik... Grubun calismlarindan tadimlik da olsa dinlemeniz icin sitemizden sarkiyi indirebilirsiniz...
http://www.disenchantband.net/webtr/pg/index.htm
Yakın zamanda bir çok konser görüntüsü , ses kaydı , rock istanbul fotolarına ulaşabiliceksiniz.

Web sitemizin ingilizce bölümüde yakın zamana aktif hale gelecektir haberiniz ola:)

arkadaşlar ii niyetli yorum yapmak istiyorum bestenize,biliyorum ki her grubun buna ihtiyacı vardır.

öncelikle bestenizi beğendim,gayet iyi.ancak bazı yerlerde d.t.ye çok benzer yerler vardı,tabi özgün bi beste olmuş... şunu da ekliyim progressive yapıyosanız d.t.den etkilenmemek mümkün deil zaten...beste genel olarak çok iyi,tebrik ederim :)

ayrıca davulcu da çok iyi..

Rock istanbulda dinledim disenchantı. Progresif müziği hiç sevmem. Ama gerçekten güzel bir performanslarını izleme şansı buldum. Tebrik ediyorum kendilerini. Şarkılarında biraz daha bağımsız olmalarını bekliyorum. Dream theater a benziyor diyerek kesip atmak yerine, birazcık başka tarzları da müziklerine katsalar daha iyi olucak diyorum. Fazla benzerlik olursa pek hoş karşılanmayabilir. Hepsi yetenekli enstrumanistler.
Dediğm gibi progresif müzikle aram iyi olmamasına rağmen izledim ve hoşuma gitti. Biraz da sahnelerini geliştirseler daha iyi olabilir. Biraz donuklar gibi geldi bana. Sonuç olarak tebrik ediyorum ve Rock istanbuldaki en iyi amatör gruptu diyorum. Ellerinize sağlık.

Teşekkürler yorumlar için. Dream theater grup olarak çok beğendiğimiz ve dinlediğimiz bi grup fakat dream theater'a benzemeye çalışmıyoruz ayrıca bi özgün olma çabamız da yok sır dream theater'dan farklı olmak için sadece içimizden gelen müziği yapmaya çalışıyoruz sanırım doğrusu da bu olsa gerek. Grupta ilginç gelişmeler olmakta belki gruba bi klavyeci alımı söz konusu ve müziğe bakış açımız da yavaş yavaş değişmekte yeni dönemda daha sert bi disenchant dinleyeceksiniz sanırım. Tam olarak ne çıkacağını biz de bilmiyoruz fakat demo yakın bi zamanda çıkacak ve yeni besteler de yolda diyebilirim. Biz de heyecanla bekliyoruz...

heh:) bana da progresifi sevdirdiler eskiden bende dinlemezdim...
beste çok güzel gerçi benim favorim hala diğer bi şarkıları var o ama bu şarkı bide profesyonelce kaydedilirse çok sağlam olucak mesela sweep'in olduğu yerlerde ritmin sesi çok gelmiş ve sweepi boğmuş..

özetle, DT kokuyo belki şarkı ama tadı kesinlikle Disenchant...

Alınmayın ama sanki rockstar havasına erkenden kapılmışsınız gibi. Rockistanbul'da yanınıza geldiğimde konuşmak için, beni direk grubun web sitesine yönlendirmenizi hiç beğenmedim açıkçası. Hiç sıcak insanlar değilsiniz. Ben orda sizle konuşmaya gelmişim belki müzik dışı sohbet fln da ederiz diye sizin yaptığınız hoş olmadı. Enstruman hakimiyetinize lafım yok ama bestelerinizle dream theater parçasını ayıramadım ben orda sahnede izlerken sizi.

Neyse bu yazıyı ciddiye alıp almamak size kalmış. Aklı olan bu yazıdan bir ders çıkarır...

Geri