Metrekare 2016 Progressive/djent Album

mmmmm ....

Genel kanı, güzel olmuş, üretenlerin eline sağlık.

Progressive tamam ... djent nedir bilmiyorum ... too old to rock'n'roll? Maybe ...

Genel olarak başarılı buldum ama ... parçaların tamamında söz-bridge-nakarat, bölümlerin aralarında geçişler daha doğal olmalı, biraz zorlama olmuş. Müzikal olarak ok ama kulağı tırmalıyor.

Türkçe söz zorunluluğu yok ama Türkçe olacaksa anlam ve prozedeye uygun olmak daha çok dinleyiciye ulaşmanızı sağlar derim. Mesela "Herşey Barış Olsa" ... her şey yeşil olabilir ama herşey barış olamaz. Bence "Herşey Güzel Olsa" gibi bi güfte daha isabetli olurmuş. Ama tabi bunu yazınca "Affet Ve Yola Devam Et" parçasındaki "guzaıl" kelimesine takıldım.

Solist Amerikalı da Türkçesi kıt desem değil,Türk ama Amerikada 30 sene yaşamış desem o da değil. Lütfen prozedeye dikkat. Guzaıl değil, güzel ...

Başarılı çalışma, aynen değil ama (Türkçeye özel dikkat arkadaşlar) yola devam ... kutlarım.

Her şey ayrı yazılır, ayrı söylenir, ayrı çalınır. Bir şeyi yaptığında en azından kendin için en iyisini yapmadıkça, hele hele albüm çıkarma ciddiyetinde bir konuysa kendini de aşmadıkça böyle önümüze sunarsan, müziğine de ön yargılı davranılır. Prog/Djent işi zor iş, dinleyeceğim :)

Geri