Şarkı Kaydetmek Hakkında Sorular

''aşırı gereksiz ve agresif'' bulurken bir yandan da örnek alınması gerektiğini söylüyorsun cümlen de anlatım bozukluğu var.Gereksiz bulduğunuz şeylere cevap yetiştiriyorsanız sizde gereksiz hareket etmiş olursunuz.''Agresif'' bulup tahrik olup gereksiz yazma ihtiyacı duydunuz heralde.
ne demek istediğimin anlaşıldığına eminim yaptığım alıntı yı refere ederek "bu" demiştim ama sizin için birdaha yazayım; lisanslı ürün kullanımının örnek bir davranış olduğunu düşünüyorum. Tahrik olma konusuna gelirsek eğer evet buraya kayıt teknolojileri hakkında bilgi almak için gelip böyle korkunç bir tutum ile karşılaşınca insanın yazası ve rapor edesi geliyor.

Kullanıma izin veriyorlar diye hiç birşeye para vermem aga bilmem kimin oyunları bunlar lafları inanın ki daha gereksiz...

Valla isteyen istediği gibi düşünür. İlla da benim yaptığımı yap demiyorum, sadece konuların iç yüzleri bazen bize kaktırılandan daha değişik olabiliyor diyorum. Gereksiz buluyorsan okumazsın, keyfinin bileceği şey.

Bu arada nette Morgan'ı seyrettim; beleş. Fena film değildi ama para verip gider misin desen, gitmem.

ne demek istediğimin anlaşıldığına eminim yaptığım alıntı yı refere ederek "bu" demiştim ama sizin için birdaha yazayım; lisanslı ürün kullanımının örnek bir davranış olduğunu düşünüyorum. Tahrik olma konusuna gelirsek eğer evet buraya kayıt teknolojileri hakkında bilgi almak için gelip böyle korkunç bir tutum ile karşılaşınca insanın yazası ve rapor edesi geliyor.
Ne demek istediğin sen anlaşılır Türkçe kullandığında anlaşılır, bu bunu demek istedi heralde ile iletişim kurmuyoruz.Artık burada yazılanlardan nasıl bir travmatik durum çıkardıysan kendine yok ''böyle korkunç bir tutum'' yok ''rapor edesi'' gelmeler nereye rapor edecen kadıköy zabıta amirliğine mi....Anladık tahrik olmuşsun gereksiz gereksiz yazacağım illa diyorsun.

Arkadaşlar,

Forum kural;

11) Sitemizde TC Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Sinema, Video ve Müzik Eserleri Kanunu ve diğer yasalara göre alınması, bulundurulması, çoğaltılması ve satılması suç teşkil eden korsan yazılımların ve dijital medyaların paylaşımına, satışına, talep edilmesine veya bu faaliyetleri yürüten başka sayfalara ait linklerin yayınlanmasına izin verilmez.

Ayrıca alım-satım kural;

2 ) TC Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Sinema, Video ve Müzik Eserleri Kanunu ve diğer yasalara göre alınması, bulundurulması, çoğaltılması ve satılması suç teşkil eden, telif ve kayıt sahibinden izinsiz üretilmiş "korsan" müzik CDsi, kasetleri, videolar, DVD'ler, kitaplar, dergiler ve yazılımlar içeren materyallerin yanı sıra gıda, tekel ürünleri ve genel ahlaka aykırı ürünler için ilan açılmasına izin verilmez.

Kullanırsınız, kullanmazsınız ancak korsan ürünlerle ile ilgili forum olarak duruşumuz bu şekilde, bundan sonra konuya buna uygun olarak devam edelim lütfen...

Sevgiler ve saygılar...

Hocam merhabalar,
Davul konusunda iki çift laf edeyim dedim. Kendi davul setini yapmaya uğraşman, emek vermen çok güzel. Biz de lise zamanımızda yapmıştık aynısını provalarda kullanmak için :) Ama kayıt konusunda sıkıntı yaratacaktır sana. Kayıtta güzel bir davul sound'u elde etmek zor bir iş.

Benim tavsiyem şu olacaktır. Eğer guitar pro kullanmayı biliyorsan (bilmiyorsan da öğrenebilirsin hemen, gayet kolaydır), şarkıların davul partisyonlarını bu programda hazırladıktan sonra kullanacağın kayıt programının içine atıp, plug-in'ler ile gerçeğe yakın davul sesi elde edebilirsin. Bedava olanları da var bildiğim kadarıyla bu plug-in'lerin.

Bir araştır, istersen daha da yardımcı olurum bu konuda. Kolay gelsin :)

Hocam merhabalar,
Davul konusunda iki çift laf edeyim dedim. Kendi davul setini yapmaya uğraşman, emek vermen çok güzel. Biz de lise zamanımızda yapmıştık aynısını provalarda kullanmak için :) Ama kayıt konusunda sıkıntı yaratacaktır sana. Kayıtta güzel bir davul sound'u elde etmek zor bir iş.

Benim tavsiyem şu olacaktır. Eğer guitar pro kullanmayı biliyorsan (bilmiyorsan da öğrenebilirsin hemen, gayet kolaydır), şarkıların davul partisyonlarını bu programda hazırladıktan sonra kullanacağın kayıt programının içine atıp, plug-in'ler ile gerçeğe yakın davul sesi elde edebilirsin. Bedava olanları da var bildiğim kadarıyla bu plug-in'lerin.

Bir araştır, istersen daha da yardımcı olurum bu konuda. Kolay gelsin :)
Teşekkürler. Davul sesi almak için de programlar varmış, onlarada bakıcam hocam.

Arkadaşlar,

Forum kural;

11) Sitemizde TC Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Sinema, Video ve Müzik Eserleri Kanunu ve diğer yasalara göre alınması, bulundurulması, çoğaltılması ve satılması suç teşkil eden korsan yazılımların ve dijital medyaların paylaşımına, satışına, talep edilmesine veya bu faaliyetleri yürüten başka sayfalara ait linklerin yayınlanmasına izin verilmez.

Ayrıca alım-satım kural;

2 ) TC Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Sinema, Video ve Müzik Eserleri Kanunu ve diğer yasalara göre alınması, bulundurulması, çoğaltılması ve satılması suç teşkil eden, telif ve kayıt sahibinden izinsiz üretilmiş "korsan" müzik CDsi, kasetleri, videolar, DVD'ler, kitaplar, dergiler ve yazılımlar içeren materyallerin yanı sıra gıda, tekel ürünleri ve genel ahlaka aykırı ürünler için ilan açılmasına izin verilmez.

Kullanırsınız, kullanmazsınız ancak korsan ürünlerle ile ilgili forum olarak duruşumuz bu şekilde, bundan sonra konuya buna uygun olarak devam edelim lütfen...

Sevgiler ve saygılar...
Ekte bulunayım ben de izninizle,
Türkiye Cumhuriyeti Anayasası

MADDE 25. – Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.

Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Sevgiler ve saygılar...

Anayasa elbette açık, ama o anayasan da erk'in inisiyatifinde.. Bakarsın bazen iktidar bağırır muhaliflerine anayasaya aykırısınız diye, bazen muhalefet iktidara bağırır aynı şekilde.. @songlessbird uyarı babında yanlış bilgilendirmeyi düzeltmiş, moral ile ilgili cümle ise birine ait hakkı (patent), onun müsade ettiğini aşacak şekilde izinsiz kullanırken bunun iç hesaplaşmasında ne kadar rahat olduğunla alakalı demiş, ben böyle yorumladım.. Benim param yoktur ve programdan memnunumdur, yahu ne olacak derim vermem veya param vardır ama vermesem de olur, yahu ne olacak derim vermem.. Temelde hukuken her ikisi de hırsızlıktır eğer umursarsan, yok umursamazsan da sen bilirsin.. ben mesela umursamam böyle yazılım mevzularını ama düşününce de benim yazdığım bir yazılım veya patentli bir hakkım istismar edilse üzülürüm muhtemelen, bunu istismar edenlerin de morallerini bozacak şeyler geçiririm aklımdan, hukuken de hakkımı ararım.. Birisi bana bu "doğru" düzeltmeyi ve uyarıyı yaptığında da ona sen naber ayarında cevap vermem, sanki senin herşeyin lisanslı filan hiç demem, direkt ona saldırır gibi şeyler yazmam.. Rahatsız olduğunuz bir üslûp varsa söylersiniz, karşınızdaki belki lâfın o kadar sert yere gittiğini düşünmemiştir, ya da yazım dili ile konuşma dili farkı nedeniyle yanlış anlaşılmıştır, latif bir sözünüze "ben böyle düşünsem de sert tarif oldu, kusura bakmayın" gibi bir cevap ta alabilirdiniz belki.. @ichi ben de mesela sizin dikte eder gibi üslûbunuzdan, anafikir yerine aradan iki kelime çekip yorumlamanızdan hoşlanmadım. Ama sıkıntı değil, fikrimi "anayasal hak "olarak yazar, anlayamadığınız veya yeterince açık bulamadığınız birşey varsa "gerekirse" açıklar, tercihiniz bu der geçerim.. saygılar..

Son düzenleme:
Anayasa elbette açık, ama o anayasan da erk'in inisiyatifinde.. Bakarsın bazen iktidar bağırır muhaliflerine anayasaya aykırısınız diye, bazen muhalefet iktidara bağırır aynı şekilde.. @songlessbird uyarı babında yanlış bilgilendirmeyi düzeltmiş, moral ile ilgili cümle ise birine ait hakkı (patent), onun müsade ettiğini aşacak şekilde izinsiz kullanırken bunun iç hesaplaşmasında ne kadar rahat olduğunla alakalı demiş, ben böyle yorumladım.. Benim param yoktur ve programdan memnunumdur, yahu ne olacak derim vermem veya param vardır ama vermesem de olur, yahu ne olacak derim vermem.. Temelde hukuken her ikisi de hırsızlıktır eğer umursarsan, yok umursamazsan da sen bilirsin.. ben mesela umursamam böyle yazılım mevzularını ama düşününce de benim yazdığım bir yazılım veya patentli bir hakkım istismar edilse üzülürüm muhtemelen, bunu istismar edenlerin de morallerini bozacak şeyler geçiririm aklımdan, hukuken de hakkımı ararım.. Birisi bana bu "doğru" düzeltmeyi ve uyarıyı yaptığında da ona sen naber ayarında cevap vermem, sanki senin herşeyin lisanslı filan hiç demem, direkt ona saldırır gibi şeyler yazmam.. Rahatsız olduğunuz bir üslûp varsa söylersiniz, karşınızdaki belki lâfın o kadar sert yere gittiğini düşünmemiştir, ya da yazım dili ile konuşma dili farkı nedeniyle yanlış anlaşılmıştır, latif bir sözünüze "ben böyle düşünsem de sert tarif oldu, kusura bakmayın" gibi bir cevap ta alabilirdiniz belki.. @ichi ben de mesela sizin dikte eder gibi üslûbunuzdan, anafikir yerine aradan iki kelime çekip yorumlamanızdan hoşlanmadım. Ama sıkıntı değil, fikrimi "anayasal hak "olarak yazar, anlayamadığınız veya yeterince açık bulamadığınız birşey varsa "gerekirse" açıklar, tercihiniz bu der geçerim.. saygılar..
Benim üslubumu dikte eder bulduğunuza göre anlayamadığınız çok şey olmuş...Sizin neden hoşlanıp hoşlanmadığınız neden umurunda olsun ki birinin.Forum kuralları belli zaten ve belli ki hiçbir kuralı ihlal etmeden fikir beyan ediyorum.Sıkıldım yeminle saçma sapan sataşmalardan...

Son düzenleme:
Benim üslubumu dikte eder bulduğunuza göre anlayamadığınız çok şey olmuş...Sizin neden hoşlanıp hoşlanmadığınız neden umurunda olsun ki birinin.Forum kuralları belli zaten ve belli ki hiçbir kuralı ihlal etmeden fikir beyan ediyorum.Sıkıldım yeminle saçma sapan sataşmalardan...
Oysa sizin verdiğiniz cevaptan herşeyi anladığınız çok açık.. hoşlanmak kısmı umursanmakla ilgili değildi, hakaret etmeden forum kurallarına uygun olarak anayasal hakkın kullanımıydı gerçi ama olsun, o kadar çatlak su kaçırmaz, yanlışta olsa birşey anlamışsınız.. umursamak veya umursamamak ta tercihiniz işte.. hem ayrıca kim umrunda olması için sebep olmayan birinin kendisini umursayıp umursamamasını takar ki değil mi !.. Bir sonraki tespitimi umrunuzda olsun diye yazmıyorum emin olun, hemfikiriz, ben de sıkılıyorum insanların gıcıklık olsun diye saçmasapan üslûplarla konuşmasından.. ben had bildirmeyi de sevmem, had bildirmek haddime değil, bakarım diyalog kurabiliyor muyum diye... saygılar..

Son düzenleme:
Oysa sizin verdiğiniz cevaptan herşeyi anladığınız çok açık.. hoşlanmak kısmı umursanmakla ilgili değildi, hakaret etmeden forum kurallarına uygun olarak anayasal hakkın kullanımıydı gerçi ama olsun, o kadar çatlak su kaçırmaz, yanlışta olsa birşey anlamışsınız.. umursamak veya umursamamak ta tercihiniz işte.. hem ayrıca kim umrunda olması için sebep olmayan birinin kendisini umursayıp umursamamasını takar ki değil mi !.. Bir sonraki tespitimi umrunuzda olsun diye yazmıyorum emin olun, hemfikiriz, ben de sıkılıyorum insanların gıcıklık olsun diye saçmasapan üslûplarla konuşmasından.. ben had bildirmeyi sevmem, had bildirmek haddime değil, bakarım diyalog kurabiliyor muyum diye... saygılar..
Ya ben senin neyinle neyin diyaloğunu kuracağım saçma sapan itaflar da bulunup hala diyalog bekliyor.Bu hadsizlikle neyi kendin de had bulacaksın zaten.Hala blabla, bide eküri yapmış kendine mahalle baskısı yapacak aklı sıra..

Gerek yok ki şikayete.. ben gerçekten sizinle diyalog denedim, gerçi siz onu da anlamışsınızdır.. ilk verdiğiniz cevapla da tercihinizi gördüm.. herşeyi anladığınız gibi hadsiz olduğumu da, troll olduğumu da, şark kurnazı olduğumu da hemen anladınız. Bu dediklerinizi yüzüme söyleseniz hakaret sayar gerekeni yaparım ama şikayet etmeyecegim sizi, belki ilk mesajımda yazdıklarımı tekrar okur başka birşeyler anlarsınız.. size daha fazla cevap yazmak niyetinde de değilim.. ama gerekirse buralardayım.. saygılar..

Son düzenleme:
Gerek yok ki şikayete.. ben gerçekten sizinle diyalog denedim, gerçi siz onu da anlamışsınızdır.. ilk verdiğiniz cevapla da tercihinizi gördüm.. herşeyi anladığınız gibi hadsiz olduğumu da, troll olduğumu da, şark kurnazı olduğumu da hemen anladınız. Bu dediklerinizi yüzüme söyleseniz hakaret sayarım ama şikayet etmeyecegim sizi, belki yazdıklarımı okur başka birşeyler anlarsınız.. size daha fazla cevap yazmak niyetinde de değilim.. ama gerekirse buralardayım.. saygılar..
Yukarı yazdığın mesaj dururken ben diyalog denedim demen ne kadar inandırıcı bir düşün bence.Yok dikte eder üslup kullanıyormuşum yok yazılanları cımbızlıyor muşum yok anlamadığım şeyler varmış.Tüm bunları yazıp, haksızlığı ortaya çıkınca ben diyalog denedim falanlar...

Son düzenleme:
Bizim bu konu hakkında anlaşamayacağımız ortada.
Anlaşmak zorunda da değiliz. Bu sizin hakkınızda olumsuz düşünceler beslememe neden olmuyor. Ama birbirimize karşı üslubumuz seviyeli olmalı. Ayrıca haksız da olabilirim, ne güzel sayenizde bir yanlışımı düzeltirim. Maalesef bu başlıktaki üslûbunuz hoşuma gitmedi. Bazı kelimeleri kullanmadan da hakaret edilebilmesi forum kurallarına uyduğunuz anlamına gelebilir, ama insanları saf ! yerine koyduğunuz anlamına da gelir.. Size karşı ne art niyetim var ki hiç alakam olmayan bir konuda uzun uzun cümleler kurayım.. Neyse uzadıkça cevap yazacağınız şeyler olacak ama bu başlık için bu kadarı yeter, başlıgın maksadına uygun değil.. Anladığınız üzere ben hadsizlik ederek kurnazca size uyarı verdirmek için uğraşan bir troll'üm.. Tamam, sizin umurunuzda olmasın ve yazdıklarımı canınızın istediği gibi anlayabilirsiniz.. Saygılar..

Bizim bu konu hakkında anlaşamayacağımız ortada.
Anlaşmak zorunda da değiliz. Bu sizin hakkınızda olumsuz düşünceler beslememe neden olmuyor. Ama birbirimize karşı üslubumuz seviyeli olmalı. Ayrıca haksız da olabilirim, ne güzel sayenizde bir yanlışımı düzeltirim. Maalesef bu başlıktaki üslûbunuz hoşuma gitmedi. Bazı kelimeleri kullanmadan da hakaret edilebilmesi forum kurallarına uyduğunuz anlamına gelebilir, ama insanları saf ! yerine koyduğunuz anlamına da gelir.. Size karşı ne art niyetim var ki hiç alakam olmayan bir konuda uzun uzun cümleler kurayım.. Neyse uzadıkça cevap yazacağınız şeyler olacak ama bu başlık için bu kadarı yeter, başlıgın maksadına uygun değil.. Anladığınız üzere ben hadsizlik ederek kurnazca size uyarı verdirmek için uğraşan bir troll'üm.. Tamam, sizin umurunuzda olmasın ve yazdıklarımı canınızın istediği gibi anlayabilirsiniz.. Saygılar..
Başından beri pasif-agresif yöntemlerle forum kurallarının çevresinden dolaşıp hakaretamiz kelime ve söylemlerde bulunan siz ,muhabbeti başlatan ve dahil olanlar oldu.''Ahlaksız'' bir hakaret iken bunu ''moral seviyesi'' diye yazıp sistemi saf yerine koyan da buna devam edenlerde belli.Daha fazla uzatmanın manası yok benimle tartışmak isteyen var ise özelden yazsın, yukarıda ne için ne dediğim belli illa her gelen beni alıntılamak zorunda değil yazılmış olanlardan istifade etsin başlık iyice amacından ve çığırından çıkarıldı...

Gerek yok ki şikayete.. ben gerçekten sizinle diyalog denedim, gerçi siz onu da anlamışsınızdır.. ilk verdiğiniz cevapla da tercihinizi gördüm.. herşeyi anladığınız gibi hadsiz olduğumu da, troll olduğumu da, şark kurnazı olduğumu da hemen anladınız. Bu dediklerinizi yüzüme söyleseniz hakaret sayar gerekeni yaparım ama şikayet etmeyecegim sizi, belki ilk mesajımda yazdıklarımı tekrar okur başka birşeyler anlarsınız.. size daha fazla cevap yazmak niyetinde de değilim.. ama gerekirse buralardayım.. saygılar..

Bu mesajım biraz havada kalmış, arkadaşın bana yazdığı troll, şark kurnazı, git şikayet et filan gibi ifadeleri olan bir mesajı vardı bundan önce, alıntılamadan cevap yazdığım ve kendisi de sildiği için gözükmüyor.. Yani o ifadeleri ben kendime yakıştırmadım, bana yazıldı.. Mesajın muhatabı tarafından okunduğunu gördükten ve cevabını aldıktan sonra silinmesi hoş olmamış..

Geri