Fiyat Belirlemesi

Arkadaşlar hepinize merhaba. Bir konuda çok canım sıkıldı ve bunu sizlerin fikrine sunmak istiyorum. 0 kondisyonda bi schecter blackjack sls gitarın floyd olan modeli. 2. El fiyatı sizce ortalama kaç tl arasındadır? Birde bu gitarın yanında gayet kaliteli ibanez gigbag ve vox marka jack kablosunu da eklerseniz??? Ki gitarın stok manyetiklerini değiştirip 650 tl ye nazgul sentient takmışken?? Piyasanın ve ülkenin durumu da göz önüne aldığımızda bu özellikte bi gitara 1500 tl fiyat belirlemem gayet normal. Beni alışveriş yaptığım insanlar az çok tanır. Yardımcı olmaya çalışırım herkese. Gelelim konuya dediğim gibi bu özellikteki gitara 1500 tl üzerinden son kaç olur denmesi sizce normal mi??? Nolur dostlar bana bi akıl verin?? Haksızsam haksızsın diye söyleyin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu şekilde pazarlıklardan sıkıldığım için gitarımı satıştan çektim. Çürüsün ölsün yansın ama hak etmeyen adama gitmesin

Sıkıntı yapma kardeşim, deve bir akçe deve bin akçe diye bir laf vardır. Bugünkü gibi sıkıntılı zamanlarda normaldir bu tür şeyler. Koy bi kenara, değeri azalmaz, çoğalır ...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
S
Sıkıntı yapma kardeşim, deve bir akçe deve bin akçe diye bir laf vardır. Bugünkü gibi sıkıntılı zamanlarda normaldir bu tür şeyler. Koy bi kenara, değeri azalmaz, çoğalır ...
sıkıntıdan değil:) kalsın kenarda nolcak:) ama insan az düşünür değil mi?? Fiyat uygun bu adamın hakkını da yemeyelim der:) sağlık olsun eyv:)

Böyledir bu işler, takma ... sıkıntılı zamanlar, herkes domuzdan kıl koparayım derdinde ... ben de öyleyim şahsen, pazarcıların başına bela oluyorum ... :cool:

Aynı dert Blackjack SLS sabit köprü için bende var. Nakit fiyatı 3.066,62 TL. Gitarım kesinlikle sıfır ayarında, bakımları düzgün yapıldı ve düzgün ayarlı. Normalde benim klasik mantığım şu:

Açtım denedim 0.8x
Sıfır kondisyonda 0.7x
İyi bakımlı 1-2 yıllık 0.6x
İyi bakımlı 2+ yıllık 0.5x
Hafif kozmetik dışında kusurlu 0.3x
Ağır kusurlu 0.2x

Benim mantığım bu gitar 1800 TL etmeli ama ben durumlar yüzünden 1600 TL istedim. Bugün GET olursa 1400 TL verebilirim gibi bir teklif geldi. Çok düşük olduğu için kabul etmedim.

Piyasada acayip durdunluk var. Normalde gitarlar bu kadar kalmaz. Birileri alır satar takas eder. Yaprak kıpırdamıyor sanki. Herkes gardını almış...

Hakkaten sıfır fiyatının yarısına veya daha altına falan kesinlikle satmamak lazım. Çünkü "Abi öğrenciyim, gitarı çok istiyorum, şu kadar param var, sende halden anlarsın" ayağı yapan kişiye piyasasına gçre çok uygun olacak şekilde 2000'e sattığınız gitarı 1-2 ay sonra sahibindende 3000 TL'den görüp enayi yerine koyulduğunuzu anlıyorsunuz... Benim başıma 2 kere geldi 3. gelmez artık. Piyasası ne kadarsa aşağı yukarı o kadar istiycen, satılmıyorsada çok aşırı bi parayada sıkışmadıysan satmıycan...

Şöyle bir durum var seneler önce ilk satışa koyduğum ürünlerim hakkında çok acayip profiller deki insanlardan çok acayip mesajlar gelirdi.Sonradan tüm ürün açıklamalarımın sonuna not olarak ''pazarlık ve takasa kapalıdır'' ı düştüm.Buna rağmen pazarlık ve takasa teklif de bulunan olursa da ''fiyat(veya takas) ilanda belirtildiği gibidir'' fiks cevap veriyorum.He hala 3. bir mesaj daha alıyorsam zaten karşı taraf ya troll yada ruh hastasıdır.

Sevgili @tahaure

Bence temelde haklısınız (y), ancak nihai tepkiniz bence biraz fazla, en nihayetinde olan size oluyor, "Lose-lose" durumu, ürününüzü satamıyorsunuz :(...Sonuç olarak, pazarlık yapabilmek için, size sorulana benzer bir soru sorulması gerekiyor...Bazı örnekler vermem gerekirse, bir ürün satıyordum, çok sevdiğim bir arkadaş, "benzer ürünün makina müzikte çok daha ucuz olduğu ama benzer fiyat olursa, benden almak istediğini" iletti, o fiyatın da altına kendisine sattım...Yeni sattığım, canım amplim (aahh ahhh :( ) için satın alan arkadaş "Fiyatta ne gibi kolaylık yapabilirsiniz" diye sormuştu, kendisine "Maalesef pazarlık yapmıyorum, bu kadar temiz bir ürün için gayet yerinde bir fiyat istediğimi düşünüyorum..." şeklinde cevap verdim...

Şöyle bir durum var seneler önce ilk satışa koyduğum ürünlerim hakkında çok acayip profiller deki insanlardan çok acayip mesajlar gelirdi.Sonradan tüm ürün açıklamalarımın sonuna not olarak ''pazarlık ve takasa kapalıdır'' ı düştüm.Buna rağmen pazarlık ve takasa teklif de bulunan olursa da ''fiyat(veya takas) ilanda belirtildiği gibidir'' fiks cevap veriyorum.He hala 3. bir mesaj daha alıyorsam zaten karşı taraf ya troll yada ruh hastasıdır.

Aslında, ben bu yaklaşımı epey beğeniyorum, "Eğer pazarlık teklif edilmesi" sizi rahatsız ediyorsa, bunu belirtmenizde fayda olur diye değerlendiriyorum...Ki, belirtilse bile gelen pazarlık teklifini nazikçe reddetmek gerektiğini düşünüyorum...

Sevgiler ve saygılar...

Sevgili @tahaure

Bence temelde haklısınız (y), ancak nihai tepkiniz bence biraz fazla, en nihayetinde olan size oluyor, "Lose-lose" durumu, ürününüzü satamıyorsunuz :(...Sonuç olarak, pazarlık yapabilmek için, size sorulana benzer bir soru sorulması gerekiyor...Bazı örnekler vermem gerekirse, bir ürün satıyordum, çok sevdiğim bir arkadaş, "benzer ürünün makina müzikte çok daha ucuz olduğu ama benzer fiyat olursa, benden almak istediğini" iletti, o fiyatın da altına kendisine sattım...Yeni sattığım, canım amplim (aahh ahhh :( ) için satın alan arkadaş "Fiyatta ne gibi kolaylık yapabilirsiniz" diye sormuştu, kendisine "Maalesef pazarlık yapmıyorum, bu kadar temiz bir ürün için gayet yerinde bir fiyat istediğimi düşünüyorum..." şeklinde cevap verdim...

Aslında, ben bu yaklaşımı epey beğeniyorum, "Eğer pazarlık teklif edilmesi" sizi rahatsız ediyorsa, bunu belirtmenizde fayda olur diye değerlendiriyorum...Ki, belirtilse bile gelen pazarlık teklifini nazikçe reddetmek gerektiğini düşünüyorum...

Sevgiler ve saygılar...
Teşekkür ederim. Tepkimi birebir şekilde hiçbir arkadaşıma göstermedim. Kibar bi şekilde reddettim ama bir sorun olduğunu biliyordum hep. Bunu da burada değerli dostlarımla sorgulamak istedim.

Sizin dediğiniz şekilde aynen. Son fiyat takas düşünmüyorum yazarım genelde. Ama gel gelelim arkadaşımızın dediği gibi ne yaptım ne indirim yaptırdım kârdır diyen çok maalesef.

Valla benim görüşüm bu konuda katı ve nettir. Bir ürünün ederi neyse o fiyattan satışa koyarım. ister satılsın ister satılmasın. Çünkü bunu bazen suistimal edildiğni gördüm. İyi niyetle indirim yaptığım sahıs , bir kaç gün sonra benden aldığı malı daha yuksek fıyata satısa koydu. O yüzden bana indirim talebiyle gelenleri geri çeviriyorum. Ben alırken dünya para vermişim neden yok pahasına satayım ki? Öyle satılacağına kalsın kenarda daha iyi :)

Valla benim görüşüm bu konuda katı ve nettir. Bir ürünün ederi neyse o fiyattan satışa koyarım. ister satılsın ister satılmasın. Çünkü bunu bazen suistimal edildiğni gördüm. İyi niyetle indirim yaptığım sahıs , bir kaç gün sonra benden aldığı malı daha yuksek fıyata satısa koydu. O yüzden bana indirim talebiyle gelenleri geri çeviriyorum. Ben alırken dünya para vermişim neden yok pahasına satayım ki? Öyle satılacağına kalsın kenarda daha iyi :)
Aynen de öyle bide bana ne dedi biliyomusun ilanı kaldrısana satacağım kişi o fiyatı görmesin dedi

Geri