Bass Gitarı Laptopa Bağlamak

Arkadaşlar öncelikle merhabalar.. Dün taksime gidip güzel bir bass gitar aldım. amatörüm çok. ama amfiye param yetmedi tabi..jak kablosu aldım birtane leptoba bağnalabilen.. ama ne yazıkki kabloyu pcye ve gitara bağlıyorum ama ses gelmiyor çıldırıcam ya.. İnternette bu sorunu yaşayan çok adam var ama tam çözümünü bulabilen yok ne yazık ki.
attığım fotoda ki kutucuk kapalı tıklayamıyorum :(.. yardımlarınızı esirgemeyin bilen birileri varsa el atarsa sevinirim :D

Dosyalar

• 20161208_150605.jpg
    20161208_150605.jpg
    83.4 KB · Gösterim: 464
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Başlıktaki, "Lebtob"u "Laptop" olarak düzelttim...

Acaba bir ses kartına ihtiyacınız olabilir mi, bunu düşündünüz mü? o_O
laptop'un içinde ki kendi ses kartı olayı kurtarmıyor mu ? sizi bulmuşken şunu da sorayım bari.. Bir hoparlör alsam şimdi gidip jak kablosunu gitarla hoparlöre bağlasam ses gelir mi acaba yoksa yine dediğiniz gibi ses kartı olayı şart mı anlamadım..Laptop'un kendi ses kartı fayda etmiyor mu acaba ?

Kardeş guitar rig ile ses kartına ihtiyaç duymadan kullanabilirsin.Asio4all yükleyip ayar çekmek gerekiyor biraz gecikmeyi azaltmak için,fakat detaylı bilmiyorum.Araştırabilirsin bu konuyu.
O seviyede bas amfisi tavsiye etmiyorum.Bana da en son aldığım bas ile şunu: Boston GB15 Bass Gitar Amplisi Kombo Amfiler Boston hediye verdiler.İki kez denedim ama hoşuma gitmedi,çok kötü soundlar alıp da soğuyabilirsin.Ben şahsen ses kartı-pc-cubase-amplitube 3 şeklinde kullanıyorum.Çok daha güzel oluyor.

laptop'un içinde ki kendi ses kartı olayı kurtarmıyor mu ? sizi bulmuşken şunu da sorayım bari.. Bir hoparlör alsam şimdi gidip jak kablosunu gitarla hoparlöre bağlasam ses gelir mi acaba yoksa yine dediğiniz gibi ses kartı olayı şart mı anlamadım..Laptop'un kendi ses kartı fayda etmiyor mu acaba ?

2+1 gibi bir hoparlör sistemi ile bilgisayar ve ses kartına ihtiyaç duymadan ses alabilirsin. Ancak software lerin sunduğu effect lerden mahrum kalacaksın ilk etapta..

Geri