Sahibinden.com Dolandırıldım

Arkadaşlar sahibinden.com aracılığı ile 1 hafta kadar önce 60 tl'lik bir ürün aldım, eft yaptım ürün elime ulaşmadı. Arkadaş kargoya verdiğini söyledi. 3-4 gün geçtikten sonra aradığımda kargonun geri geldiğini ertesi gün tekrar vereceğini söyledi. Bu durumla tekrar karşılaşmamak için takip no istedim fakat arkadaşa o saatten sonra ulaşamadım. 4-5 adet ilanı vardı ve şuan hepsini silmiş ilanlarının. Bu süre zarfında benim gibi havale/eft yapıp benim dışımda insanları da dolandırdığını düşünüyorum. Telefonu var, gönderdiğim hesap bilgileri var. Yasal olarak yapılabilecek bir şey var mı? Ben 60 lirasında değilim, zamanımı çaldı ve güvenimi sarstı bu haysiyetsiz kişilik.

Arkadaşlar sahibinden.com aracılığı ile 1 hafta kadar önce 60 tl'lik bir ürün aldım, eft yaptım ürün elime ulaşmadı. Arkadaş kargoya verdiğini söyledi. 3-4 gün geçtikten sonra aradığımda kargonun geri geldiğini ertesi gün tekrar vereceğini söyledi. Bu durumla tekrar karşılaşmamak için takip no istedim fakat arkadaşa o saatten sonra ulaşamadım. 4-5 adet ilanı vardı ve şuan hepsini silmiş ilanlarının. Bu süre zarfında benim gibi havale/eft yapıp benim dışımda insanları da dolandırdığını düşünüyorum. Telefonu var, gönderdiğim hesap bilgileri var. Yasal olarak yapılabilecek bir şey var mı? Ben 60 lirasında değilim, zamanımı çaldı ve güvenimi sarstı bu haysiyetsiz kişilik.
Yasal olarak uzun bir süreç işlesede ceza alır gerekli yerlere başvurursanız.

Başkasının facebook hesabını. massenger, skype hacklayip arkadaş listesindeki birinden bir paket sigara ya da kontör talep ettiği için 3 yıl ceza alan var.
Hesap hack etmenin cezası yok ama eğer menfaat elde edilmişse 6 aydan başlayan hükümleri mevcut.
Miktar önemli değil. İnternet yolu ile menfeat sağlanmış.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sahibinden.com araciligi ile sikayet ettim. Herifin uyeligini sildiler. Savciliga basvurdugumda istendigi takdirde mesajlari vereceklerini soylediler. Pazartesi gidecegim savciliga. Bende 60 tlde degilim fakat baskasininda csni yanmasin. Bu herif belki 2 yildir boyle gecimini sagliyor ve miktar az diye belki kimse ugrasmamis, pesine dusmemistir.

Geri