Müziğe Özendiren Idolünüz Ve Ilk Enstrümanınız ?

13-14 yaşlarında yazın arkadaşımla Gençlik ve spor bakanlığında gitar ögrenmeye başladım .Başlama hikayemde arkadaşımın grup kurma teklifiydi tabi ikimizde billmiyoruz gitar calmayı .Genclik merkezinde @Maboula Muhammet abi vardı bizim klasikleri alıp ötürüyordu ozamanlar özeniyordum bende ama elektro gitar çaldığını billmiyordum.9.Sınıfta lol oynuyordum ordan penta kill diye bir parca vardı hasta olmuştum sonra Sebnem ferah hayranı oldum Orda Metin Türkcanı tanıdım ve hayran oldum ama kilit nokta system of down aerials ti sarkıda bir riff var dinlerken kendimden geciyordum gaza gelip gidip babama söyledim baba bende böyle çalacam diye tabikide karsı çıktılar tam 11 ay gibi bir süre ailemle kavga dövüş bir elektro gitar aldırdım .Babamda benden kurtulmak icin gitar seti aldi ( İbanez ljrg200u bk ) çok net hatırlıyorum kutuyu odama koydum arkadaşıma "Olum benimi bu gitar simdi " demiştim.Sonra gitarı alıp Muhammet abiye götürdüm çaldı felan aldıktan sonra 3 ay gitar evde yattı tabi o ara ben metallica çalmaya çalışıyorum becerememiştim .Günlerden bir gün @koray7 abiyi türkrockta medya bolümünde gördüm ve dedimki bende böyle calacam dedim .Koray abi mesaj atım egzersiz onerdi inanırmısınız ilk defa orda egzersiz yapmam gerektigini ogrendim çalıştım idöl olarak gördüğüm insan kendisi.Sonra Muhammet abi çok yardımcı oldu bana egzersiz verdi calıştırdı hattalarımı gösterdi hallen calışıyorum inanıyorum iyi bir gitarist olacagıma . Allah sizlere daha gümbür gümbür gitarlar nasip etsin :)

Akın Eldes'ti beni gitara başlamamı sağlayan kişi, gitar almadan önce merak sardım gitar markalarına, tabi 13-14 yaşındayım falan, para biriktirmiştim, Fender alıyım dedim, çakma çıktı, zamanın parasıyla 900 TL vermiştim. 10 sene çaldım o gitarı :)

13-14 yaşlarında yazın arkadaşımla Gençlik ve spor bakanlığında gitar ögrenmeye başladım .Başlama hikayemde arkadaşımın grup kurma teklifiydi tabi ikimizde billmiyoruz gitar calmayı .Genclik merkezinde @Maboula Muhammet abi vardı bizim klasikleri alıp ötürüyordu ozamanlar özeniyordum bende ama elektro gitar çaldığını billmiyordum.9.Sınıfta lol oynuyordum ordan penta kill diye bir parca vardı hasta olmuştum sonra Sebnem ferah hayranı oldum Orda Metin Türkcanı tanıdım ve hayran oldum ama kilit nokta system of down aerials ti sarkıda bir riff var dinlerken kendimden geciyordum gaza gelip gidip babama söyledim baba bende böyle çalacam diye tabikide karsı çıktılar tam 11 ay gibi bir süre ailemle kavga dövüş bir elektro gitar aldırdım .Babamda benden kurtulmak icin gitar seti aldi ( İbanez ljrg200u bk ) çok net hatırlıyorum kutuyu odama koydum arkadaşıma "Olum benimi bu gitar simdi " demiştim.Sonra gitarı alıp Muhammet abiye götürdüm çaldı felan aldıktan sonra 3 ay gitar evde yattı tabi o ara ben metallica çalmaya çalışıyorum becerememiştim .Günlerden bir gün @koray7 abiyi türkrockta medya bolümünde gördüm ve dedimki bende böyle calacam dedim .Koray abi mesaj atım egzersiz onerdi inanırmısınız ilk defa orda egzersiz yapmam gerektigini ogrendim çalıştım idöl olarak gördüğüm insan kendisi.Sonra Muhammet abi çok yardımcı oldu bana egzersiz verdi calıştırdı hattalarımı gösterdi hallen calışıyorum inanıyorum iyi bir gitarist olacagıma . Allah sizlere daha gümbür gümbür gitarlar nasip etsin :)

Çok teşekkür ederim Ahmet, hem mutlu ettin hem de utandırdın beni.
Yardımcı olabiliyorsam ne mutlu :)

12-13 yaşıma kadar düğüncü olmak istiyordum, batı ritimli klavyem filan vardı hiç sevmiyordum hep içimde bir korg vardı :D Bi arkadaşım elektro çalıyordu hoşuma gidiyordu. Nasıl oldu hatırlamıyorum (sanırım youtube'da dolanırken) AC/DC, Metallica, GnR vs. dinlemeye başladım. Biraz para biriktirdim ve Cort X-2 aldım. Gel zaman git zaman öğrendik baya, bir gece gitar çalarken babam bastı olanlar oldu. Manyetikleri filan sinirden ben söktüm o sinirle neden yaptım bilmiyorum. Neyse 1-2 ay sonra Annemin de yardımıyla babamdan gizli bir Ibanez RG-350 aldım. Hâlâ çalıyorum, satabilirsem bir epiphone lp alacağım :) Not: Yaş 16 :D

12-13 yaşıma kadar düğüncü olmak istiyordum, batı ritimli klavyem filan vardı hiç sevmiyordum hep içimde bir korg vardı :D Bi arkadaşım elektro çalıyordu hoşuma gidiyordu. Nasıl oldu hatırlamıyorum (sanırım youtube'da dolanırken) AC/DC, Metallica, GnR vs. dinlemeye başladım. Biraz para biriktirdim ve Cort X-2 aldım. Gel zaman git zaman öğrendik baya, bir gece gitar çalarken babam bastı olanlar oldu. Manyetikleri filan sinirden ben söktüm o sinirle neden yaptım bilmiyorum. Neyse 1-2 ay sonra Annemin de yardımıyla babamdan gizli bir Ibanez RG-350 aldım. Hâlâ çalıyorum, satabilirsem bir epiphone lp alacağım :) Not: Yaş 16 :D
Güzel yerden kırmış tamiri imkansız profesyonel bi kırıcıymış babanın içine kurt cobain kaçmış olabilir bi hocaya gösterin derim

Batuhan mutlugilin sololarından etkilenmiştim ben. Normalde dumanı hiç sevmezdim ama soloda gitarın sesi çok hoşuma gitmişti. Kuzenimin dandik manuel Raymond gitarı vardı direk istedim kuzenimden ama ben bunu pek gitara başlamak olarak kabul etmem kendimce asıl başlangıcımı slash Godfather duyduktan sonra yaptığımı düşünüyorum

Beni Kardeş Türküler itmiştir müziğe. Daha 4 5 yaşında iken ilerde Kardeş Türkulerde çalacağım diye hayal kurardım. :D Sonra babamın bağlaması ilk enstrümanım oldu. Hep içimde uktedir, kıymetini bilmedim. Kaybettim o bağlamayı. Sonraları aaa Erkan Oğur gitar da mı caliyormus, aaa Akın Eldes, vay bee Pink Floyd neymiş, derken bir tane Kırmızı Ibanez grg170dx almıştım. :)

ilk telli enstrümanım 1980'lerden kalma bir mandolindi ve ilk elime aldığımda yaklaşık 4-5 yaşlarındaydım sonra 10 yaşımda rockstar marka bir strat gitar hediye edilmişti daha o zamanlar linkin park, maroon 5, 30stm dinlerdim taa ki vai'ı izleyene dek sonra bütün müzik zevkim müziğe ve müzisyene bakış açım değişti.:rolleyes:

ilk telli enstrümanım 1980'lerden kalma bir mandolindi ve ilk elime aldığımda yaklaşık 4-5 yaşlarındaydım sonra 10 yaşımda rockstar marka bir strat gitar hediye edilmişti daha o zamanlar linkin park, maroon 5, 30stm dinlerdim taa ki vai'ı izleyene dek sonra bütün müzik zevkim müziğe ve müzisyene bakış açım değişti.:rolleyes:
Bence vai müzisyen değil. Barok dönemin, klasik dönemin bir ressamıydı reenkarnasyona uğrayıp virtüöz olarak geldi dünyaya 20. Yüzyılda. Yoksa bi insan notalarla bu kadar kusursuz resimler yapamaz :)

Ha bu arada ilk gitar hevesi black sabbath - iron man şarkısının don lastiği ve damacanalı bas cover videosuyla başladı. Bas gitara ön yargım olduğu için elektrodan başladım. İlk gitarım lisede bursumla aldığım ibanez grgr121ex tir ki hala kullanırım. İşçilik ucuz malzeme ucuz olsa da inanılmaz bir tonu var. Epiphonedur, schecterdir, prs dir elimize geldi gitti ama bu gitar bi türlü yakamdan düşmüyor :D Hayırlısıyla bi jackson dk2 bir de ibanez as bir de imkanım elverirse höfner hct düşünüyorum yanına :)

Kerem Özyeğen, Slash. İlk gitarım da Stagg Les Paul dü. Bu iki arkadaş özellikle lise zamanlarında sabaha kadar şarkıları çıkartmama ve okulda sürekli uyumama sebebiyet vermiştir. Pişman mıyım hayır! Yine olsun yine sabahlarım!

Son düzenleme:
Ben hala yeniyim ama ilk olarak guitar hero oynadım ve dedim ki bu şey çok zevkli ben neden gitar çalıyorum o güne kadar metal müziğe ön yargıyla yaklaşıyordum guitar hero da biraz Metallica çalınca elime geçen ilk parayla ibanez grg170dx aldım

Carlos Santana'nın efsane Supernatural'i çıkana kadar hobisi resim olan bir ergendim. Sonra radyoda tek tük O'nun benzersiz gitar tonunu duymamla Bursa'ya gidip albümü almam (Yalova'da yoktu) ve akabinde gitara başlamam bir oldu.

Geri