Gitar Boya Ve Cila

hocam merhaba ibanez ıhlamur gövde gitarın marangozda boyasını söktürdüm üstüne biraz daha koyu tonlu vernik ve cila atmak istiyorum ama boya sökülmesine rağmen bi tabaka var üzerinde sanırım cila gibi. bunu da sökmem gerekiyor mu ya da zımpara makinesi ile bu neden çıkmadı merak ediyorum. nereden anladın derseniz cam kırıığı gibi eskiden vurduğum bir kaç nokta da iz var görselde koyduğum gibi ve fazladan zımparalanan köşe yerler normal ağaç hissi geri kalanı üstünde bi cila varmış hissi veriyor.
Ben gitarın çok açık renkli olmasından dolayı ceviz vernik yapmak istiyordum ama bu durum kafamı karıştırdı. Bilginize danışmak istedim

ayrıca gitara bir kaç kez boya sökücü jel sürüp ıspatula ile sökmek istedim ama olmadı sonradan marangoza götürdüm.

Dosyalar

• IMG-7346.jpg
    IMG-7346.jpg
    152.2 KB · Gösterim: 181
  • e2e61624-4072-4534-b69b-3f2a7fc539f5.jpg
    e2e61624-4072-4534-b69b-3f2a7fc539f5.jpg
    153.1 KB · Gösterim: 188
Son düzenleme:
hocam merhaba ibanez ıhlamur gövde gitarın marangozda boyasını söktürdüm üstüne biraz daha koyu tonlu vernik ve cila atmak istiyorum ama boya sökülmesine rağmen bi tabaka var üzerinde sanırım cila gibi. bunu da sökmem gerekiyor mu ya da zımpara makinesi ile bu neden çıkmadı merak ediyorum. nereden anladın derseniz cam kırıığı gibi eskiden vurduğum bir kaç nokta da iz var görselde koyduğum gibi ve fazladan zımparalanan köşe yerler normal ağaç hissi geri kalanı üstünde bi cila varmış hissi veriyor.
Ben gitarın çok açık renkli olmasından dolayı ceviz vernik yapmak istiyordum ama bu durum kafamı karıştırdı. Bilginize danışmak istedim

ayrıca gitara bir kaç kez boya sökücü jel sürüp ıspatula ile sökmek istedim ama olmadı sonradan marangoza götürdüm.
Merhabalar,
Bahsettiginiz vernik gibi olan şey polyester ve Ibanez,cort gibi markalarda ciddi oranda kalın atılmış oluyor zımpara yaptığınızda çıkıyor aslında fakat kalın olduğu için epey uğraşmak gerek köşelerde ağacın meydana çıkması ve çatlama şeklindeki hasarlarli yerlerin daha sonra problem çıkarma ihtimalini ortadan kaldırmak için komple ağaca inmenizi tavsiye ederim.

Gerçekten başarınızın devamını dilerim. Çok hoş görünüyorlar.
Dayanıklı malzemeden yapıp uzun uzun yıllar ahengini kaybetmeyen boyalar kullanıyorsanız, yaptığınız işçilik tadından yenmez.
Hayırlı kazançlar dilerim.

Geri