Boss Me-25 Mi ? Digitech Gnx-1 Mi ?

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba foruma yeni üye oldum benim sizlere sorum şu olacak ilk kez prosesör alıcam ve boss me-25 le digitech gnx-1 arasında kaldım yardımcı olursanız çok sevinirim iyi akşamlar şimdiden teşekkürler :)

ikinci el olarak me 80, gt8, vox, line 6 ve zoom'un üst düzey modellerine paran yetiyor. benim çok bilgim yok ama yazdığın iki modelden çok daha iyi olduklarını ve forumda baya bi başlık açıldığını biliyorum

Önerdiğiniz bi model varmıdır peki hd 300 falan nasıldır bi bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim
Bu Cihazları sıfır almanızı tavsiye etmem. Türkiye de ki sıfır fiyatları kesinlikle ürünlerin hakettiğinden fazla. İllaki tecrübeniz artınca elden çıkaracaksınız ciddi zarar edersiniz. İkinci el temiz ve güvenilir bakmaya çalışın. POD 2.0 bile bahsettiğim diğer moddellerden daha iyi amfi modellemesi sunar, Bir gitariste fazlası ile yeter. Yeni teknoloji ve ayakla kontrol edilebilir olması tercihiniz olacak muhtemelen HD300 Tam size göre. HD500 ise loop , kayıt, daha geniş ve opsiyonlu foot kontroller vb.. ilk aşamada çok gerekli olmayan özelliklere sahip.

merhaba,

Stokta olan bir ürün tercih et derim. Teşhir ürünü pek almamaya çalış.
Aradığın fiyat ve model arası çok fark yoktur hangi marka olursa olsun.
Çok dijital, oyun konsolu sesler diye söylenenler genelde prosesürün hafızasında olan sabit ayarlar ve genelde çok uçuk şeyler.
aletin efekt sınırlarını genişliğini göstermek içindir.

Bu Cihazları sıfır almanızı tavsiye etmem. Türkiye de ki sıfır fiyatları kesinlikle ürünlerin hakettiğinden fazla. İllaki tecrübeniz artınca elden çıkaracaksınız ciddi zarar edersiniz. İkinci el temiz ve güvenilir bakmaya çalışın. POD 2.0 bile bahsettiğim diğer moddellerden daha iyi amfi modellemesi sunar, Bir gitariste fazlası ile yeter. Yeni teknoloji ve ayakla kontrol edilebilir olması tercihiniz olacak muhtemelen HD300 Tam size göre. HD500 ise loop , kayıt, daha geniş ve opsiyonlu foot kontroller vb.. ilk aşamada çok gerekli olmayan özelliklere sahip.
Tesekkür ederim ilginiz için araştırmaya başlıcam ikinci el piyasasını sağolun

merhaba,

Stokta olan bir ürün tercih et derim. Teşhir ürünü pek almamaya çalış.
Aradığın fiyat ve model arası çok fark yoktur hangi marka olursa olsun.
Çok dijital, oyun konsolu sesler diye söylenenler genelde prosesürün hafızasında olan sabit ayarlar ve genelde çok uçuk şeyler.
aletin efekt sınırlarını genişliğini göstermek içindir.
Eyvallah tesekkürler

ikisi de gayet güzel ama şahsi tercihim digitech gnx olur.
ama 1000 tl kesin bu işe ayırdım dersen vox tonelab serisi veya zoom g serisi derim. line6 pod serisini de öven çoktur ama bence ama baya kötü line6 prosesörleri.

Boss, digitech, zoom uzak durun. Yeni başlayanlar için cicili bicili gözüktüğünün farkındayım ancak amfi modellemeleri vasat ötesi. Line6 her türlü ezer.
Hocam neden öyle dediniz aylardır Zoom G5 alma hayali kuruyorum :D Önceden daha alt bir modeli G1Xon kullanıyordum hoşuma gidiyordu, pratik olmadığı için sattım G5 için.

Not: ~2,5 yıldır gitar çalıyorum.

Her markanın iyisi var, kötüsü var; "ondan uzak dur, şuna yaklaşma" gibi tavsiyeler yanıltıcı olabilir. Araştır biraz daha derim ...

Ya da malum sitede Roland GP16 kovala ... 350-400'e bulursun. Distoları yaramaz ama modülasyon ve reverb/delay'leri çok iyidir. Elden çıkartırken de üzülmezsin.

Boss Gt-1

Arkadaşım yakın zamanda aldı evinde mesa mark V, Fender hotrod dlx3 ve işyerinde 1-2 ufak amfileri var. Bu aletler varken ne gerek dersen pratikliği çok işe yarıyor, alet yerde değil masabaşında duruyor çok ufak ve müzikal fikirleri, doğaçlamalarını hemen kaydedebiliyor veya sadece egzersiz yapacaksa gecenin köründe rahat rahat takılıyor. Bunun haricinde sahnede gt100ü olan yurtdışında çok kişinin aldığını okudum, gitarın kılıfına sığdığı için büyük rahatlık.

Amfileri yazdığım gibi (kabin niyetine ev tipi amfi ile kullanımda yorumum biraz daha olumlu olurdu), ama fonksiyonellikte kazanan bir alet ve gelişim çağındakilere çok yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

Kovalayabilirsen, net hatırlıyorum, bundan bir ay önce 900TLye 1 tane, 1000TLye 1 tane line 6 pod hd 500 vardı sahibinden'de. Öyle bişey bulursan line 6 diyorum ben de. Su an kovalamadigim icin hala duruyor mu bilmem. Ayrıca 900TLye line 6 pod xt live satmaya çalışan safsevenler de vardı aynı dönem, aman diyeyim uzak dur.

Ben de zoom markasının eski ürünlerine bildiğimden uzak duruyordum. Fakat Zoom G3/G3X 'i tavsiye ederim.Hali hazırda g3 sahibiyim.Daha çok pedalboard ta send return den efektlerini kullanıyorum.Fakat amfi sim ve kabinleri de bence gayet tatmin edici.
Youtubeta da zaten oldukça fazla inceleme mevcut.
Tavsiye ederim...

Geri