Gitarı kargolamak..

arkadaşalar kelly ksalı gitarı kargolamam gerekiyor..
öncelikle kargodakiler sorun çıkarıyorlar, bir koliye koymam gerektiğini söylüyorlar.. gitarı kılıfıyla verse mbi zarar görürmü?? birde hangi kargolar kolisiz alır.. mng,yurtiçi ve aras almıyor.. yardımlarınız bekliyorum

dringildekDNA demiş ki:
arkadaşalar kelly ksalı gitarı kargolamam gerekiyor..
öncelikle kargodakiler sorun çıkarıyorlar, bir koliye koymam gerektiğini söylüyorlar.. gitarı kılıfıyla verse mbi zarar görürmü?? birde hangi kargolar kolisiz alır.. mng,yurtiçi ve aras almıyor.. yardımlarınız bekliyorum
1-kargodakiler sorun çıkarmıyorlar,senin iyiliğin için söylüyorlar.
2-koliye koyman gerektiğini söylüyorlarsa çok haklılar.

bak arkadaşım ben çok kez gitar kargoladım.biraz tecrübem var.kolisiz alan bi kargo aramayı boşver ve hangi şehirdeysen müzik evlerininin olduğu yere git ve boş gitar kolisi iste.orda bulamazsan beyaz eşyacıları tavsiye ederim ben bi keresinde aspiratör kolisine koymuştum gitarı.sadece koliye koymakla kalma.kolinin içine gitarı koyduktan sonra strafor köpükle doldur,köpük bulamam dersen kılıfı eski bi battaniyeyle filan sarabilirsin.hiç olmadı bol bol gazete kağıdı vb şeyle doldur.kargoda kolinin üstüne dikkat kırılır çıkartmasını yapıştırtmayı unutma.kolay gelsin dediklerimi aynen veya fazlasıyla uygularsan gitarın sapasağlam gideceği yere ulaşacaktır.benimkiler ulaştı en azından :) kolay gelsin... :)

kesinlikle kutuyla gönder,ayrıca kutunun içini gazete ,sünger gibi şeylerle destekle,hatta baya doldur her tarafını ,gaztelerle süngerlerle,söylyiim cok zarar görür kılıfsız,sap ayarı vs bırak,zaten atar da,daha kötü şeylerde gelebilir başına mazallah
.
ke-3 falanmı kelly kasa dediğin ?

ben ist den eskişehire bi gitar göndermiştim.yaptıklarım..

1-Nalburdan hani sıkınca patlayan koruyucu naylonlar varya..he ondan aldım uzunca..
2-Önce gitarı bi güzel sarıp bantladım açıkta biyeri kalmadı..
3-Sonra kılfına koydum ardından kılıfıda sardım o naylonla ve güzelce bantladım..sapa sağlam oldu..
4-Verdim kargoya gitti..Yurtiçi kargoyla gönderdim hatta...sapasağlam olarak adrese ulaştı..birazda tembih ettim zaten..

Veya içine karton gibi şeyler yerleştir kalıp olsun yine o patlayan naylon şeyle sıkıca kapla..çift kat yap hem gitarı hem kılıfı...kolay gelsin ;)

telleri gevşetin, mutlaka kutuya koyun, içini dürülmüş gazeteyle doldurun. kutunun dışını naylonla sarın bir kaç kat, üzerine de kırılacak eşya amblemi yapıştırtın.

ben eskden trabzona otobusle gonderdim gitarla amfiyi
muavine rica ettim onemli dige oda saolsun on taraftaki kucuk bagaja koydu normal case ile bisorun olmadi.10ytl de muavine verdim yurticinde 40istediler.

Geri