Kredi Kartı Dolandırıcılığı

İnternetten alışveriş için sadece paypal da kullandığım kredi kartım Amerikada klonlanıp 2.500 usd ye yakın alışveriş yapıldıktan sonra banka tarafından farkedilerek kapatıldı.Konu şu; bu kartın sadece paypal kayıtlarında olduğunu biliyorum ve bu servis Türkiyeden defolup gittikten sonra hesabıma girip kart bilgilerimi silip hesabımı kapatmadığımı farkettim ve dün bu işlemi yaptım.Kart bilgilerimi başka bir kuruluş veya kişilerce klonlanmasının imkansız olduğu düşüncesinden yola çıkarak size şayet hala paypal hesabınız açıksa ve o hesapta aktif kredi kartınız varsa bir an önce kapatmanızı ve hatta yurtdışı alışverişlere sınır koymanızı tavsiye ediyorum
sağlıcakla kalın

Ben hesabı kapatamıyorum, "Bir sorun var tekrar deneyiniz " diyor ve k.kartı bilgimi de aynı şekilde silmemi engelliyor. (n)
Bence iptal ettirin....Yenisi çok kısa sürede geliyor...Geçen yaz darbe nedeni ile yurtdışı otel rezervasyonumu iptal etmek istedim..Otel ve booking oyaladı..İki k.kartımı iptal ettirdim.İyi ki etmişim otel gitmediğim tatil parasını çekemeyince beni arayıp Yeni kart numaramı istedi...Bende vermedim...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
peki şunu anlamadım
ben bir harcama yapmak istesem bankadan telefonuma onay kodu geliyor
sizinkini nasıl bu şekilde kullanmış olabilirler ki?
@aumit
Amerikada 3D security olayı yok heryerde şifresiz alışveriş yapabilirsiniz adam miami beach de dominos pizzada yemek yemiş,üstüne bir şeyler almış sonra hızını alamayıp Bestbuydan 500 usd lik alışveriş yapmış.Neyse büyük bir ihtimalle banka parayı geri ödeyecek fakat 3 ayı buluyormuş

Benim paypal hesabıma da girmeye çalışmışlar .Paypal dayı sağolsun ,farkettik engelledik gibilerinden birşey yazmış hemen sildim kart bilgilerini .Uyarı için teşekkürler ,aman dikkat !

Geri