Sony Ericsson UniStar Üniversiteliler Arası Müzik Yarışması

Bu oluşan aksaklıkları düzenlenen organizasyoun daha ilk yılı olduğunu düşünerek hepimizn sonuçta anlayışla karşılaması lazım umarım seneye daha oturmuş ve ne yapıalacağı daha iyi bilinne bir organizsyon düzenlenir.

Katılan yarışan eğlenen tüm gruplara teşekkür eder ve finale kalan dostlarımıza başarılar dilerim.
ayrıca bizimle sıkılmadan ilgilenen akay a sonsuz saygı ve teşekkürler

Tamam hadi herşeyi geçtim de niye Ankara'dan İstanbul'dan bir sürü grup seçilirken İzmir'de de bi o kadar iyi grup varken koskoca İzmir'den 1 grup seçildi biz bu şehirde müzik yapamıcak mıyız yani illa bohçayı toplayıp İstanbul'a Ankara'ya mı gitmemiz gerekiyor, yıkamadık bir türlü bu tabuyu İzmir'de..

_DreamofStyks_ demiş ki:
Tamam hadi herşeyi geçtim de niye Ankara'dan İstanbul'dan bir sürü grup seçilirken İzmir'de de bi o kadar iyi grup varken koskoca İzmir'den 1 grup seçildi biz bu şehirde müzik yapamıcak mıyız yani illa bohçayı toplayıp İstanbul'a Ankara'ya mı gitmemiz gerekiyor, yıkamadık bir türlü bu tabuyu İzmir'de..

arkadaşım herşey senin doğruların mı?? lafa bak

"Tamam hadi herşeyi geçtim de niye Ankara'dan İstanbul'dan bir sürü grup seçilirken İzmir'de de bi o kadar iyi grup varken koskoca İzmir'den 1 grup seçildi"

İzmirden birtek sen seçilseydin bunları konuşucakmıydın?? Bırakın bazı şeylere köstek olmayı ya juri senin düşündüklerini beğenmek zorunda değil..

_DreamofStyks_ demiş ki:

serkan neden zorladığını anlamış değilim, yani finalistlerin şehirlere dağılımlarına göre seçildiğine mi inanıyorsun yoksa yapılan müziklerin ve gruplarla ilgili ne bileyim performanstır şudur budur hangi birinin daha ön planda olduğuna bakılarak mı seçildiğine inanıyorsun, keza ilki çok saçma - keza istanbul'dan üç grup var, sivastan da iki -.

izmir'le ilgili de kimsenin sorunu olduğunu sanmıyorum, zira 15 ege ve akdeniz finalistinden 9'u izmirli, izmir'in başarısı da yadsınamaz yani.

sonuçta hiçbirimiz bölge finallerinin 4'ünü de izlemeden şunu seçmek varken bunları yapmak yanlış diyemeyiz değil mi?

Bence artık direk karşı çıkmak için söylediklerimle alakasız karşıt fikirler vermeye başladınız.Ben ne diyorum siz ne diyosunuz...

Ayrıca hala sen seçilseydin konuşmazdın gibi bişeler yazıosunuzda yazdıklarımı adam gibi okumadığınız burdan belli en az 50 kere benim zaten format gereği seçilmiceğim açıkça belliydi kendimle ilgili oalrka konuşmuyorum diyorumda kime anlatıyoz işte.Karşı çıkanlar sadece finalistler olduktan sonra..

Selamm serkan ben ÖZGECAN.Belki grubumuzu hatırlıosundur Aydın canlı performanslardan.Yazdıklarına kısmen katılıyorum.Sadece yalnız olmadığını bil istedimm...

arkadaşlar enderin gruu adına şunu söylemek istedim orda herkes iyi kendine göre ii olmadığını düşünen zaten katılmazdı.Kazananlar olur kaybedenlerde kazananlar bi şekilde kazanır sahne perfomansı ve yahut ses o jüriye bağlı bir şey takdir onlarda unutulmamalı ben ordaki bütün arkadaşların iyi olduğu kanısındayım hepsi birbirinden başarılıydı ama birileri dereceye girmek zorundaydı nasip kısmet arkadaşlar kopmayalım müzikten böyle ufakta olsa büyükte olsa karşılıklı atışmalarla birbirimizi kıracak şeyler söylemeyleim ;)

Bizde solo atarken vokal-gitar sanatçımız fırat tam performans olamadı ufak bi sorunu vardı istanbulda asıl performansı görmeniz dileğiyle bol müzikli günler....

Hep sorarlar Ankara'dan albüm yaparak çıkan gruplara; neden hep Ankara'dan çıkıyor diye. hatta sanırım yukarıda bir arkadaşımız bunu tabu olarak görmüş. efendim hemen cevaplayayım: Ankara'da müzikten öte bir şey var.. o gün eskişehirde sahneye çıkan grubu alkışladık, indiklerinde tebrik ettik, ekipman eksikse paylaştık hatta eleman eksikse bile paylaştık, sound alırken gruplar birbirine yardım etti. hiç bir zaman fenerbahce galatasaray derbisi olmadı orası. hiç birimiz rakip degildik, eğlenmeye geldik ve eğlendik. işte bu müzikten öte birşey ve bence müzikten daha çok samimiyet kazandı. takip edebildiğim kadarı ile bu samimiyet birde sivasta yaşanmış. eğer siz hala olayı bir derbi mücadelesi gruplarıda rakip olarak görüyorsanız, o tabu diye tasvir ettiğiniz şeyi yıkamazsınız. İşte Ankara'da farklı olan şey bu. umarım bu mesajım bir şeyler düşündürmüştür sizde. herşey sadece müzik değil.

yazılan mesajlara şöle bi baktım sadece can sıkmak isteyen yarışmadan elendiği için çirkeflik yapan bi kaç insan var o arkadaşalrın müzik hayatı sadce bu yarışmaya bağlı değildir ankaradan neden bukadar fazla grup alınmış geçmişe bi bak kaliteli müzik yapan türkiye piyasasına yön veren müzik gruplarının çoğu ankaradn çıkış yapmıştır ben çok il gezdim çok konser izledim ama ankaradaki gibi rock müzik ruhunu yaşayan seven destekleyen kitle ve gruplara rastlamadım ankara bu konuda çok farklı görmek yetmez yaşamak gerekir ankarada bu piyasanın içinde olmak benim açımdan çok eylenceli polemiğe gerek yok bence gruplar birbirlerine destek olsun köstek olmasın yine bizi biz biyerlere getircez

Re: Sony Ericsson UniStar TR Finalistleri Belli Oldu

aktifkedi demiş ki:
cihanyum demiş ki:
aktifkedi demiş ki:
ama 7 grup finale kalıyor nasıl iş bu çözemedim.

finale kaln tüm arkdaşlara başarılar dilerim.

hangi 7 grup ?

51 Promil
Doxan
Kaotik
Kılçık
Nükleer Başlıklı Kız
Sertsessiz
Zirzop

hepsi iç anadolu elemesinden çıkma yeterince açıkmı hangi 7 grup olduğunu sormuşsun bunlardır o 7 grup

finaldeki herkese başarılar.

abi ben sordum ama sonra yazamadım pardon orda bir karışıklık olmuş biz aydındaki finale sınavlarımızdan dolayı katılamadık ilk başlarda da mesajım var biz katılamıyoruz diye sonra nasıl olur diye düşündük.. sonuçta biz geldik eskişehirde çaldık ama bizi iç anadoluya değerlendirmeye sokmadılar kimsenin hakkı yenmesin diye yani o sayılarda yanlışlık var ve zannedersem yine bizim gibi bir kaç grup daha vardı kendi bölgesinde katılamayan ve eskişehirde çalan.. organizasyonda sorun yok yani bizi akdeniz ege olarak seçtile iç anadolu diye değil.

ohhh bea sonunda sivas tan başka bi şehirde sahne alacağız finalist bütün gruplarla kaynaşma dileğiyle istanbulda görüşürüz saygılar... bedbinde olsaydı çok iyi olacaktı sahnede soundla ilgili bir kaç aksilik dışında süperlerdi ...

arkadaşlar aydından bugün yüzümüz gülerek döndük herkese çok teşekkürler çok güzel bi ortam wardı yeni arkadaşlar kazandık organizasyonun bu yönlerini ele almak hepsinden keyifli bence.bu arada osiysf arkadaşımıza çok teşekkür ederz bizden fazla bizle ilgilendiği için:) saol osi herzaman yanımızda olduunu bilmek çok güzel kardeşim istanbul finallerinde yanımızda olman dileğimle.kardeş gruplarımıza sewgi,saygı ve başarılar..(onlar kendilerini bilio:) )

arkadaşlar burda organizasyonu kötülemektense finallere katılmaya hak kazanan bütün gruplara başarılar dilemek lazım..benim gönlüm paranoyadan yana buna inanıyorum

neyse arkdaşalar finalde eskişehir gruplarını canlı dinleyebildim sadece ve benim favorim nükleer başlıklı kız açıkcası tüm gruplara finalde başaırlar diliyorum eğeer ayarlayabilirsem finalede gelip eskişehirdeki dostlarımızla tekrar oturup muhabbet etmek eğlenmek isterim tabi diğer bölgelerdeki arkadaşlarlada :D

Re: Sony Ericsson UniStar TR Finalistleri Belli Oldu

sinek demiş ki:
Herşeyden önce 4 farklı gün,4 farklı mekan 60 farklı grup ve yaptığı şeye, bütün sıkıntılara rağmen saygı ve sevgiyle; bir o kadar azimle (bknz. aşılan yollar, taşınan enstrümanlar, çekilen maddi-manevi sıkıntılar, vb.) sıkıca tutunmuş müzisyen dostlar. Umarım bir an için olsun hepiniz yarışma mantığından kendinizi sıyırıp; o "an"ı yaşayabilmişinizdir. Bu noktada katılan ve performans gösteren, sadece güleryüz gösteren ve ortaya konan iyi,kötü,acı,tatlı bir çok şeye saygı gösteren herkese çok teşekkür ederim.

Hepiniz benden önce yazmışsınız gerçi, ben anca vakit ve müsait bir bilgisayar bulabildim. Tamamen Juri üyelerinin takdirleri sonucunda ortaya çıkan final tablosu aşağıdaki gibidir. Tekrar etme ihtiyacı duyuyorum: finalde performans gösterecek bütün katılımcılar sadece juri üyelerinin takdiriyle belirlenmiştir.

51 Promil, A Due Carmen, Akawa Project, Bade, Deprem, Doxan, Enderin, Grup Bütünleme, Kaotik, Kılçık, Kolpa, Nükleer Başlıklı Kız, Paranoya, Serbest Bölge, Sertsessiz, Zirzop

Türkiye Finali konusunda: ortada birden fazla proje olduğu için final programı tarih olarak henüz belirlenmedi. Sizden ricam bu konuda birazcık sabırlı olmanız. Bize de birazcık dinlenmemiz için zaman tanımanız, keza ciddi yorucu oldu :D

Bir iki gün içerisinde bu konudaki gelişmeleri burdan takip edebilirsiniz. Hepinize teşekkür eder, görüşmek üzro derim, ve gider belki biraz uyurum 8O

akay
MottoPS

Uzun sure sonunda ilk defa nete girme şansım oldugu için simdi yazabiliyorum , oncelikle Akay arkadasımıza ve Sony Ericsson ekibine (yaşadıkları ve yaşadıgımız tum aksilikler bir yana ) , bize güzel bir dostluk ve muzik ortamı kurdukları için teşekkürlerimi sunuyorum , finale kalan bütün gruplara da tek tek başarılar diliyorum iç anadolu bölgesi gruplarına daha cok basarılar diliyor ve torpil geçiyorum :D

Geri