Emg Manyetiklerin Imal Tarihleri

Merhabalar,
Biliyorum çok enteresan belki de saçma bir soru olacak ,daha önce hiç soruldu mu bilmiyorum ama yakın zamanda emg manyetik almak isteyen biri olarak birşeyi merak ediyorum. Manyetiklerin arkasında imal tarihleri yazıyor ve genelde imal tarihleri birbirinden farklı olabiliyor. İmal edildiği tarih dikkate alındığında , atıyorum 2008'de üretilen manyetik ile yakın tarihte üretilen manyetik arasında ton bakımından farklılık var mıdır? Yıllar geçtikçe üretimdeki teknolojik farklılaşmalar yada ar-ge çalışmaları düşünüldüğünde belki bir takım değişmeler olmuştur diye düşündüm. Bu konu hakkında bilgisi olan yada tecrübe etmiş arkadaşlar var ise bildiklerini paylaşması halinde memnuniyet duyarım.

Tamamen hardwire olanlar quick connect olanlara göre daha organik bir tona sahip diyebiliriz. Bunun dışında aynı modeli devamlı değiştirme gibi bir durum yok, bu tür şeylerde geliştirme diye bir şey söz konusu değildir, değiştirme gerçekleşir ancak, sevilen, kullanılan bir ürün üzerinde devamlı oynama yapıp bozmanın bir mantığı yok, yeni bir model çıkarırlar eskisi aynen kalır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tamamen hardwire olanlar quick connect olanlara göre daha organik bir tona sahip diyebiliriz. Bunun dışında aynı modeli devamlı değiştirme gibi bir durum yok, bu tür şeylerde geliştirme diye bir şey söz konusu değildir, değiştirme gerçekleşir ancak, sevilen, kullanılan bir ürün üzerinde devamlı oynama yapıp bozmanın bir mantığı yok, yeni bir model çıkarırlar eskisi aynen kalır.
Belki bazı geliştirtirmelere tabi tutulduğu fikri aklıma geldiğinden yeni üretimler daha iyi olur diye düşünüyordum fakat boşuna takılmışım bu konuya demek ki :) Yararı oldu, çok teşekkür ederim (y)

Eğer yararı olacak bir gelişme olsa emin olun her yerde reklamını yaparlar. Eski modeli geliştirip aynısını çıkarmaktansa eski modeli modifiye edip, ufak değişiklikler yapıp yeni isimle piyasaya sunmak hem markanın piyasada tanınırlığını güncel tutar, hem de olası kafa karışıklıklarını kaldırır. Örneğin 2008 emg A manyetiği ya da 2011 emg A manyetiği yerine emg B manyetiği sunmak daha stratejiktir.
Geri dönüşlere bağlı olarak malzeme değişimine gidilebilir ya da daha ucuz bir malzeme geliştirilirse ona geçilebilir. Konunun bu kısmında pek fikrim yok malesef.

Eğer yararı olacak bir gelişme olsa emin olun her yerde reklamını yaparlar. Eski modeli geliştirip aynısını çıkarmaktansa eski modeli modifiye edip, ufak değişiklikler yapıp yeni isimle piyasaya sunmak hem markanın piyasada tanınırlığını güncel tutar, hem de olası kafa karışıklıklarını kaldırır. Örneğin 2008 emg A manyetiği ya da 2011 emg A manyetiği yerine emg B manyetiği sunmak daha stratejiktir.
Geri dönüşlere bağlı olarak malzeme değişimine gidilebilir ya da daha ucuz bir malzeme geliştirilirse ona geçilebilir. Konunun bu kısmında pek fikrim yok malesef.

Aynen dediğiniz gibide yapıyorlar zaten örneğin SA, SAV, SAX bunların hepsi aktif alnico single manyetikler, bu kadarlada sınırlı değil bu üç modeli sadece örnek olarak yazıyorum. Ben EMG'lerde tam tersine eskilerini bulursam kaçırmamaya çalışıyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi

Aynen dediğiniz gibide yapıyorlar zaten örneğin SA, SAV, SAX bunların hepsi aktif alnico single manyetikler, bu kadarlada sınırlı değil bu üç modeli sadece örnek olarak yazıyorum. Ben EMG'lerde tam tersine eskilerini bulursam kaçırmamaya çalışıyorum.
Söyledikleriniz çok mantıklı geldi bana da ve haklısınız. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için (y) Birkaç gün önce bununla ilgili emg firmasına mail atmıştım dönüş yapmışlar. Dediğiniz gibi değişiklik yokmuş. Yapılan tek değişikliğin yeni emg logosu olduğunu söylediler.

Geri