Amfi Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda fpyz tarafından 2 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

 1. Merabalar.Elektroya yeni başladım Fender standart strat için clean ton hangi amfileri önerebilirsiniz tecrübeli cevaplarınız için teşekkürler şimdiden bütçe max:700
   
 2. Aslında en iyisi sıradan da olsa bir lambalı amfi. Bu bütçeye kombo, minik bir Blackstar HT1 düşürme ihtimalini göz önünde tut.
   
 3. Saol tavsiyen için ama Amfiden hiç anlamadığım soruyorum bu amfi Fender tonlarındamı verir sesi ? Ve müzikle beraber çalma şansım var aynı amfiden ?
   
 4. "Fender Tonları" kısmını biraz açıver. Bundan maksadın Fender Amfilerin tonları ise zor. Ama gitarının tonunu iyi yansıtır mı diye soruyorsan, yansıtır.

  Müzikle beraber dediğin, amfiden aynı anda alt yapı çalmak mı? Öyle ise bir tane mp3 girişi var bunlarda.

  Blackstar HT-1 1 Watt Guitar Amp | Blackstar Amplification
   
 5. Benim tarzım soft rock Eric Clapton falan clean tonlarını çok iyi almak istiyorum böyle sert müzik asla yapmam. O yüzden Fender Champion 20 buldum az önce forumdan bir arkadaştan 300tl dedi konuştuk ama cevap yazmadı hala. Bu tarzda alabileceğiminde bütçeme göre en iyisini almak istiyorum
   
 6. Clean ile ne kastettiğini yazmamışsın ama bunun fender clean'i olduğunu var sayarsak, bütçeyi biraz daha arttırıp tech21 tm30 veya tm60 bakmanı tavsiye ederim
   
  The_Nebula bunu beğendi.
 7. Aynen Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Fender clean tonu ben ritim çalıyorum daha çok Türkçe batı müzikleri falan. Ev ortamında kullanıcağım için Fender championu önerirmsiniz peki fiyatı çok uygun 300tl?
   
 8. Clapton dersen işin içine Bassman, Tweed Fender amfiler hatta yerine göre Soldano SLO100 girer, biz de çıkamayız :) Ama tın canlılığı açısından Blackstar'ı tavsiye ederim.

  Ne alırsan al, clean boost modunda kullanmak için bir tane de Ibanez Tube Screamer TS9 tarzı bir pedal da gerekecek ama sana. En ucuzu Joyo Vintage Overdrive pedalıdır.

  Champion amfiyi ben hiç denemedim. Fikir belirtemem bu yüzden. Mümkünse alırken deneyerek al.
   
  The_Nebula ve Argetlam bunu beğendi.
 9. Eyvallah saol tavsiyen için pedallarla ilgili 0 ım şuanda ona ihtiyacım yok galiba ne iş görür tam olarak onlarıda bilmiyorum Blackstar da clean tonlarda Fender kadar çeşitlilik yok baktımda şimdi hep metal çalıyo çocuk soğudum
   
 10. O amfi iki kanaldır. Biri clean, biri de drive. Drive tarafı ile metal çalınır, doğru. Ama clean tarafı da aradığın işlere gayet yatkın. Zamanında kullandığım için biliyorum. Benden demesi.

  Bu arada boost, clean boost meselesini bir araştırmanı tavsiye ederim. TS sololarda clean booster olarak çok yaygın kullanılan bir pedaldır. Onsuz solo tonunda standartı yakalamak pek mümkün değildir.
   
  The_Nebula bunu beğendi.
 11. Eyvallah anladım senin gibi deneyimli abilerden burda öğreneceğim çok şey var araştırıcam. Bunu buldum tek ikinci el. https://www.sahibinden.com/ilan/iki...aletleri-blackstar-ht-1-combo-363200107/detay
   
 12. Aslında güzel fırsat. Ama nerede yaşadığını bilmediğim için "Biraz sabır" deme zorunluluğu hissediyorum. Çünkü elden deneyerek alma veya bir dükkanda deneme imkanın yoksa bu konularda kumar oynamayı kimseye tavsiye etmem. Bu işler büyük oranda zevk renk. Benim için zirve olan bir alet veya ton senin için çöp olabilir.
   
  The_Nebula bunu beğendi.
 13. Aynen abi haklısın Gaziantepte öğrenciğim deneme şansımda yok aslında. Ben birazda gitar hocamdan tavsiye alayım deneyerek bulurum bişeyler. Çok teşekkür ederim abi ilgilendiğin için iyi akşamlar
   
 14. Yurtta mı kalıyorsun? Gürültü olayında kısıtlı isen başka tavsiyeler de düşünülebilir.
   
 15. Yok hayır kendim evde tek kalıyorum. Gürültü problemim fazla yok bizim sitede herkes kendi kafadan
   
 16. O zaman o Blackstar'ı alabilirsin. Hoparlörü de küçük olduğu için sessiz çalışma imkanı da verir sana. Zaman içinde yanına bir tane de ucuz TS tarzı overdrive alır, sololarda da keyfine bakarsın.

  İyice bir kurcaladıktan sonra beğenmeme ihtimalin zayıf. Ama beğenmesen de garantisi devam eden alet. Satman zor olmaz aynı fiyata.
   
  The_Nebula bunu beğendi.
 17. Peki hocam yarın görüşürüm satan arkadaşla. Ama işte nasıl güvenebileceğim bugüne kadar intertten ikici el hiçbirşey almadım. Bozuk çıkarsa fişe taktığımda hiç çalışmazsa gibi sorunlar olursa nasıl olacak?
   
 18. Çocuk clean diyor sen ht1 ve ts öneriyorsun hoca, alet düşük volümde kamyon gibi drive için yapılmış 1 watt lambalı, clean de bile volüme açınca kırılmaya başlıyor :)
   
  Bopcat bunu beğendi.
 19. Clean konusunda takintili biri olarak asla HT-1 onermem. Transistorlu amfilere yonel.
   
 20. Tech21 trademarkları bir araştır, biraz para harcarsın ama adam gibi fender clean'i alabileceğin amfilerdir, lambalı olsun dersen (şart değil) H&K tubemeister - egnater tweaker vs. gibi 15 watt civarı birşeylere yönelebilirsin, ama fender cleaan'i alabileceğin az paraya çok amfi dersen tech21 tm serisi güzel olur.
   
  Blackstar35 ve The_Nebula bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş