Amfi Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda fpyz tarafından 2 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

 1. Ht5r güzel amfidir, kafa kabin olarak 1500'e almıştım ben kabin de ht-112.
  Şuan tek sorun aldığım sesin biraz kapalı karakterli olması. Sanıyorum ki bu da kabinden kaynaklanıyor. Yani tiz potansım sürekli en sonda oluyor, daha düşüğe alınca çalasım gelmiyor :)
  Bugün bir arkadaş geldi gitarını denettirmek için o da fark etmiş hemen tondaki kapalılığı. Boss Mt-2 ile clean kanalda kullanıp pedaldan tizleri biraz açtığımda bu kapalılık gidiyor. Ama pedalın karakterini genel olarak çok sevmiyorum.
  Ht5r kafa alıp üstüne bir de güzel bir kabin almak lazım, gönül ister mesa kabin alıp metalin dibine vuralım.
   

 2. Gönül ister ki Mesa kafa da olsun:D Neyse, hocam o sorun pedaldan mı yoksa kabinden mi? Yoksa amfiden mi? Ben HT1 in videolarına falan baktım tiz gayet iyi.
   
 3. Kabinden büyük ihtimal, tiz hep sonda çalıyorum sıkıntı yok şuanlık ama benim çaldığım şarkılarda genel olarak tizler hep çok yüksek zaten :) Whiplash, seek and destroy tarzı kill em all şarkıları için yeterli olmuyor mesela tizler ama senin de onları çalmak isteyeceğinden çok emin değilim. Çalacağın şeylere göre böyle bir sıkıntın olmaz gibi.
   
 4. Metallica severim. Black album falan. Ama ağırlıkla GNR çalarım diye düşünüyorum:) Birde Swanthewhitepig diyw bir adam var. Metallica da onun tonunu seviyorum. GNR de ise Niko Slash denen adamın tonunu seviyorum.
   
  cavalera bunu beğendi.
 5. HT1'de eq pedalı alacak olman beni düşündürüyor. Thomann'a bakıyorum, en uygun Bugera V5 görünüyor, onda da eq olarak bir tane tone potu var.

  Diğer opsiyonlar daha pahalı duruyor. Nereden baksan 400 €'yu zorlaman gerek. Bu durumda bir tane HT1, sololar için de Ts tabanlı bir pedal başlangıç için iyidir.
   

 6. Sağolun. O zaman sorunu çözdük. Efekt içinde telefondan alabilirim belki. Ama şimdilik gerek yok. Bu arada güzelde konuyu açan arkadaş nerede? :D
  Eğer alırsam bir inceleme yapayım mı? :)
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 7. İnceleme için yazı diline iyi hakim olup, metin planlamasını da iyi yapman lazım ama.

  Konuyu açan arkadaş muhtemelen tavsiyeler doğrultusunda araştırma yapmakta hatta belki de başka alternatiflere de bakmakta tahminimce. Bir iki güne zuhur eder.
   
 8. Herkese teşekkür ederim.
   

 9. O iş bende sorun yok. Birde bir bakıyoruz dükkanda HT1 kalmamış:D Çok şükür Meşrutiyet Caddesi nde çok seçenek var.
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 10. Merhaba arkadaşlar. Hazır bu başlık altında ben de sorayım. Arkadaşıma amfi bakıyoruz. Meksika strat'ı var. Temiz ve hacimli clean ton ve tok drive tonları alabileceği bir amfi arıyoruz. Thomann' dan alacağız. Fender Blues Jr III ve HoT Rod deluxe baktık. Apartmanda çalacak, sahne felan görmeyecek f/p güzel bir cihaz ne tavsiye edersiniz? Hot Rod Deluxe apartmana fazla kaçacağını düşünüyorum. Blues Jr' a alternatif ne tavsiye edersiniz? Thomann'Dan 650 EUR luk bir bütçemiz var. Tabi bir de amfinin yanına Tube Screamer, Xotic BB veya Suhr Riot gibi bir pedal da alınacak.
   
 11. Lambalı olsun çamurdan olsun. Ben olsam Vox, Laney, Fender veya Marshall alırdım.
   
  Gitarı Olmayan Gitarist bunu beğendi.

 12. Laney lere pek kanım ısınmadı. Vox güzel aslında ama Dore de yok. Fender bütçeyi aşar. Marshall da o fiyatta hoş değil.
   
 13. Sen buralarda yenisin galiba kardeş?! Bu alemde Laney'e laf edeni hacamat ederler! Hele Marshall demişsin, fermanını imzalamışsın :D:D

  Var mı Plexi gibi amfi?

  Abi teorik olarak BJ da evde kullanması zor bir amfi. Millet onunla sahneye çıkıyor. Hani almadan önce bir deneme sürüşü yapması fena olmaz. Lambalı amfiye evde hakim olmak biraz tecrübe istiyor.
   
 14. Başlık lambalılara uçmuş, sen bana modelleyici amfilerle geliyorsun. Oldu mu şimdi? Böyle gelme bana. Bak esprim de boşa gidiyor sonra :)
   
  berdin123 bunu beğendi.

 15. :) Hocam öyle de Türkiye de bulmak zor ise ne anlamı var:D Neyse hocam HT1 metal nasıldır? İSF var hani adam Metallica tonunu şak diye tutturdu.
   
 16. Öyle şak diye olmaz o işler. Metal versiyonu farklı. Normal HT1 daha versatil bence.

  Burada yoksa Thomann'da var. Sound Thomann'da da Andertons'ta da olsa gidiniz alınız :)
   
  Son düzenleme: 5 Ocak 2017
  Gitarı Olmayan Gitarist bunu beğendi.

 17. Normal HT1 daha hassas yani:) Aslında denemek lazım eq ne kadar işe yarıyor:)
   
 18. Gitarı Olmayan Gitarist bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş