Line 6 Dl4

Merhabalar arkadaşlar. Ben forumdan line6 dl4 almayı düşünüyorum ancak bende t rex fuel tank chameleon power suppleyı mevcut. Line 6 DL4 9w AC 1200 mA ile çalışmaktayken, bendeki power suppleydeki 9w girişlerinin hepsi 9w DC. Tek 1 tane AC çıkışım var oda 12w. Bu konu hakkında bilgisi olan daha önce kullanan arkadaşlar varsa bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler...

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Selanik Pasajı, Karaköy, Koçyiğit Adaptör. En üst kata çıkın, 9 V AC (-) merkezli regüleli 2 Amper adaptör isteyin. 10 dakikada yapıyorlar. Fiyatı da 40 Lira.

bazı serilerinde çok büyük problemler oluyor. eski serilerini arayanlar vardı hatta bu yüzden ama son durum nedir açıkcası ben de bilemiyorum. gearpage forumlarında dl4 ile ilgili baya konu var bakabilirsin.

carbon copy ile dl4 cidden bambaşka pedallar. boss dd20, flasback x4 yada eventide timefactor (bu en iyisi ama çok pahalı) gibi pedallar dl4 gibidir. boss'un da çok güzel analog delay pedalları var .

Beni aslında dl4 de cezbeden carbon copy sound'una yakın olması ve tap tempo olmasıydı. O yüzden dl4 alternatifi olarak söyledim. Gönül ister tabi ki eventide ya da strymon ama malum fiyatlar ortada :)

Çok uzun süre DL4 kullanmış biri olarak avatantaj & dezavantaj sıralayayım.

Avantaj
-------
*Amfinin input'undan girilerek alınabilecek en güzel tonları bu pedal ile aldım. Pedal input'a göre dizayn edildiği için amfi hafif kirli bile olsa son derece doğal ve güzel tonlar alınıyor
*İnanılmaz esnek bir pedal, tam bir ton makinası. En abuk subuk tonları bile son derece doğal. O kadar ünlü ismin neden kullandığına şaşırmıyor insan.
*Analog pedal gibi knob'ları çevirince saturasyona sokabiliyorsunuz pedalı. Dijital bir pedal için inanılmaz bir özellik bence.
*Rengi ve tipini çok severdim ben
*Kanal switch ederken latency yok.

Dezavantaj
----------
*Her adaptör olmuyor. Piyasada yaygın olan DC değil AC adaptör kullanılmış. Amper de çok yüksek gerektiriyor. Dolayısıyla ülkede bulunursa bir dünya para verip orjinal adaptörünü almak, ya da yaptırmak gerekiyor. En kötüsü de günün sonunda 2. priz ihtiyacı doğuruyor. Bazı güç kaynakları ile çalışıyorMUŞ.
*Sinyal kaybı bayağı duyulabilir bir seviyede. Gitardan gelen sinyali bayağı bir kırpıyor. Kırparken sadece volume anlamında değil, bazı dinamiklerini de beraberinde götürüyor. En önemli sorunu bu bence.
*FX Loop'da doğru düzgün kullanılamıyor, inanılmaz bir ses düşüşü (Volume Drop) yaşanıyor. Çünkü pedal 2000 yılında inputtan kullanılmak üzere dizayn edilmiş.
*Looper 'ı kötü, hem süresi yetmediği oluyor, hem de loop edilen ses kalitesi kötü geliyor.
*Switch hissiyatı çok ucuz. Switchleri sanki bozulacakmış gibi geliyor ama benimki yıllarca bozulmadı.

Sonuç
-------
Yeni bir versiyonu çıkartsalar ve bu dezavantajları düzeltseler, gider direk alırım.

Yeni bir versiyonu çıkartsalar ve bu dezavantajları düzeltseler, gider direk alırım.

O lo-fi'lık yüzünden ama işte sıcaklık, toparlasalar direk DD500 tınlar.

evet forumlara baktım ve sanırım vazgeçicem. Carbon copy sıcak geliyor şu anda

Bir arkadaşımda DI4 var alalı gerçi çok olmadı henüz problem farketmedim ama ilk kullanımda ne kadar zevkli olsa da ek özellikleri (daha uçuk yapabildikleri diyelim) pek sık kullanılacak şeyler değil gibi geldi bana tabii zaman gösterecek. Aynı değil elbette ama TC electronic alterego x4 incelenebilir bir alternatif bir araştırın derim.

Son düzenleme:
O lo-fi'lık yüzünden ama işte sıcaklık, toparlasalar direk DD500 tınlar.

Bir arkadaşımda DI4 var alalı gerçi çok olmadı henüz problem farketmedim ama ilk kullanımda ne kadar zevkli olsa da ek özellikleri (daha uçuk yapabildikleri diyelim) pek sık kullanılacak şeyler değil gibi geldi bana tabii zaman gösterecek. Aynı değil elbette ama TC electronic alterego x4 incelenebilir bir alternatif bir araştırın derim.

Aynen öyle, JHS firması hem lofi 'dan vazgeçmeden hem de bahsettiğim sıkıntıları düzelttiği bir versiyonu var.
İncelenmeli bence.
Line 6 DL4 Mods

Geri