Esp Horizon Vs Eclipse

E-ii ismini Gibson'dan dolayı vermediler. 4 pot modellerini Gibson'dan dolayı üretimden kaldırır gibi yaptılar. Hala E2 4 potlu Eclipse'ler var. Ama çok çok az. Hangi müzik markete baksan out of stock durumu var.
Full thickness Eclipse'ler evet ağır. Ama benim gibi Slim model kullananlar için gayet güzel. Thummy cut'ları da oluyor. Gayet sahneye yönelik aletler. Ve ince saplı shred yapman için kayıyor klavye.
Tonda epey eksikleri var. Cılız bir tonu var. Esp Gitarların FT haricindeki modellerde genelde gördüğüm bir ton yetersizliği var lead'de. Aletler genel anlamda al high gain gümbür gümbür çal üzerine tasarlanmış. Ama FT'ler cennetten bir parça sanki. Tam tersine dolgun tonları var. Pasif manyetik ile hayvan gibi tatlı lead, clean, crunch işler çıkarabilir. Ama kalas gibiler çok ağır ve kalınlar.

2500 dolarlık esp horizonun tonu cılız mı ? ben mi yanlış anladım ?

Parasına bakmaz bu işler. Dene gör karşılaştır.

Çoğu kişinin hayali olan, metal için yaratılmış, özellikle tok ve sert tonlar için yapılmış, deneyen herkesin aşık olduğu bu gitarın tonunun cılız olacağına inanmıyorum. Ayrıca daha önce denedim ve cılızlıkla alakası yoktu. Belki sana cılız gelmiş olabilir ama bu tarz yorumlar insanı gitardan soğutur.

Çoğu kişinin hayali olan, metal için yaratılmış, özellikle tok ve sert tonlar için yapılmış, deneyen herkesin aşık olduğu bu gitarın tonunun cılız olacağına inanmıyorum. Ayrıca daha önce denedim ve cılızlıkla alakası yoktu. Belki sana cılız gelmiş olabilir ama bu tarz yorumlar insanı gitardan soğutur.
Öyle Horizon'a deneyen herkesin aşık olduğu bi dünya yok. Fanboy'luk yapmayalım o zaman gitardan da soğumazsın.
Ben de Esp kullanıcısıyım bu arada. Eclipse var. 7 telli Horizon baritone alma planım da var. Neden, çünkü tarzıma uyuyor. İşçiliğini seviyorum. Konforu güzel. Nihayetinde bu eksiklerini dile getirmeyeceğimiz anlamına gelmez. İş hayatında yükseldikçe de Gibson LPC, Fender Strat dizicem. Vurucam kırbacı ;). Alacaksan bunları da göz önünde bulundur diye yazdım. Niye alındın soğudun ki :)

Öyle Horizon'a deneyen herkesin aşık olduğu bi dünya yok. Fanboy'luk yapmayalım o zaman gitardan da soğumazsın.
Ben de Esp kullanıcısıyım bu arada. Eclipse var. 7 telli Horizon baritone alma planım da var. Neden, çünkü tarzıma uyuyor. İşçiliğini seviyorum. Konforu güzel. Nihayetinde bu eksiklerini dile getirmeyeceğimiz anlamına gelmez. İş hayatında yükseldikçe de Gibson LPC, Fender Strat dizicem. Vurucam kırbacı ;). Alacaksan bunları da göz önünde bulundur diye yazdım. Niye alındın soğudun ki :)

Alındığımdan değil ben takıntılı bir insanım. Almak istediğim bir gitar hakkında biri kötü yorum yaparsa hemen o gitardan soğuyorum aklımda hep ''cılız mı değil mi, kaliteli mi kalitesiz mi'' diye sorular oluyor ve en son bıkıyorum hiç bir şey almıyorum. 1 yıldır esp horizonu mükemmel olarak görüyordum ama şimdi senin yorumundan sonra kafamda soru oluştu.

Alındığımdan değil ben takıntılı bir insanım. Almak istediğim bir gitar hakkında biri kötü yorum yaparsa hemen o gitardan soğuyorum aklımda hep ''cılız mı değil mi, kaliteli mi kalitesiz mi'' diye sorular oluyor ve en son bıkıyorum hiç bir şey almıyorum. 1 yıldır esp horizonu mükemmel olarak görüyordum ama şimdi senin yorumundan sonra kafamda soru oluştu.

Cılızlık falan ekipmanla, amfi ile de ilgilidir. Ton oluştururken tüm parametreleri düşünmek lazım. Kaliteli bir gitarı vasat bir ekipman ile kullanırsan bütün keyfin kaçar, gitarı yanlış değerlendirebilirsin.

Jackson Sl2 pro soloist gitarları hakkında düşüncen nedir ? fiyat yarı yarıya daha az

Fr diye diretmezsen bi Horizon bulabilirim. Istanbul'da da deneyebilirsin @gitargitargitar
IMG-20160805-WA0003.jpg

Son düzenleme:
Ben de üşenmeyip cole rolland denen çocuğun videolarina şöyle bir baktım. Bir kere çaldığı tarz ve müzik kesinlikle bana göre değil ama floydu cok iyi kullaniyor. Yiğidi öldür hakkini yeme. Her gitaristin bir calis sekli var. Kimisi hic floyd kullanmiyor. Ben de floyd kullanmayi sevmiyorum. Önceki gitarlarim sabit köprülüydü ve vibratoya alistim. Onun icin cok hakim degilim ama gel gör ki gitarim Jackson SL1 :)
Bu arada arkadaşların önerdiği gibi HH manyetik olsun istiyorsanız Jackson SL2 öneririm. Bence Espden cok daha yakışıklı bir gitar.

Cangöz'e git. Orda bakarsın. İlgili insanlar. Yardımcı olurlar. E2 Horizon bulursun orda. Ama tam senin istediğin model olmayabilir. Git bi okşa, dene. Ordan çık başka markalar için tam karşıda Zuhal'e gir. Üst katta takıl. Hatta DoRe'ye de gir. Zuhal outlet'e bile uğra. Gez yani.

Cangözde horizon kalmamış sadece e-ii m2 modeli vardı bide eclipseler vardı 7 telli. Neyse e-ii m2 yi denedim şahsen çok hoşuma gitti. Horizonun ne zaman geliceğini bilmiyolarmış. e-ii m2 nasıl sence ? Yani horizonu deneyemediğim için karşılaştıramıyorum. Eğer aralarındaki tek fark sapın şekliyse m2 de alabilirim

Cangözde horizon kalmamış sadece e-ii m2 modeli vardı bide eclipseler vardı 7 telli. Neyse e-ii m2 yi denedim şahsen çok hoşuma gitti. Horizonun ne zaman geliceğini bilmiyolarmış. e-ii m2 nasıl sence ? Yani horizonu deneyemediğim için karşılaştıramıyorum. Eğer aralarındaki tek fark sapın şekliyse m2 de alabilirim
O gitar benim de dikkatimi çekti. Reverse headstock bence gayet şık duruyor. Horizon'a çok benziyor. Hiç denemedim bu arada. Ama 25.5 skala 24 perde abanoz klavye bence harika bir seçenek olabilir. Tonları da beğendi isen düşün derim. Ama horizon da al eline. Aklın kalmasın. Dene gör okşa abicim. Öyle al. Gelmesini bekle zaten. Bu arada M2 ye ne fiyat verdiler ? Merak ettim. Ben de Horizon N7 Baritone için fiyat bekliyorum onlardan. Sipariş vercem bu aralar Cangöz'e.

O gitar benim de dikkatimi çekti. Reverse headstock bence gayet şık duruyor. Horizon'a çok benziyor. Hiç denemedim bu arada. Ama 25.5 skala 24 perde abanoz klavye bence harika bir seçenek olabilir. Tonları da beğendi isen düşün derim. Ama horizon da al eline. Aklın kalmasın. Dene gör okşa abicim. Öyle al. Gelmesini bekle zaten. Bu arada M2 ye ne fiyat verdiler ? Merak ettim. Ben de Horizon N7 Baritone için fiyat bekliyorum onlardan. Sipariş vercem bu aralar Cangöz'e.

8200 lira fiyat çektiler. Fiyatı çok uygun buldum şahsen hatta fazla derece de uygun buldum çünkü normalde 12 13 milyara yakın bu gitarların fiyatı yani horizonların ve horizon ile m2 arasında çok fark yoktur diye düşünüyorum. Reverse headstocka bence çok karakteristik duruyor daha şık duruyor sanki çalan kişiyle özellikle. Horizonuda denicem ikisinden birini seçicem

Son düzenleme:
Geri