Big Fish

bu fılmı epey aradım forumda bulamadım ve olması gerektığını düşünüyorum.eğer daha önce açılmışsa kitlenir artık :!:
bı sıteden alıntı yaparak bılgiler vereceğim sizlere

Edward Bloom Alabama'nın küçük bir bölgesinde yaşayan, gençliği hakkında efsanevi hikayeler anlatılan ve seyahate düşkünlüğüyle tanınan bir adamdır. Edward kansere yakalandığında eşi Sandra ailesini tekrar bir araya getirmeye çalışır. Bu sırada oğulları Will de yanlarına gelecektir. Will, babası hakkında anlatılan hikayeleri araştırmaya başlar ve şaşırtıcı gerçeklerle karşılaşır. Will, artık babasının büyük başarıları ve hayalkırıklıklarıyla karşı karşıyadır.

Batman, Edward Scissorhands gibi filmlerin usta yönetmeni The Big Fish'te yaratıcılığın sınırlarını zorluyor.

Ewan McGregor
-- Edward Bloomun gençliği
Albert Finney
-- Edward Bloomun yaşlılık dönemi
Billy Crudup
-- William Bloom
Jessica Lange
-- Sandy Bloom
Alison Lohman
-- Sandy Bloomun gençliği
Marion Cotillard
-- Josephine
Helena Bonham Carter
-- Jenny (genç ve yaşlı) & Cadı

Yönetmen
Tim Burton

Senarist
John August

Yapımcı
Bruce Cohen
Dan Jinks
Richard Zanuck

Müzik
Danny Elfman

Görüntü Yönetmeni
Phillippe Rousselot

Roman
Daniel Wallace

bu fılmı belki defalarca izlemişimdir her izlediğimde ayrı bir tat bırakır.izlemeyenleriniz varsa kaçırmayın derim

bazı yerlerinde (ilk bölümde) yer yer sıkıcı öğeler barındırsa da ilerleyen bölümlerde kendini başarılı bir şekilde toparlayabilen bir film. fantastik ile gerçekliğin buluşması denilebilir. tim burton'un iyi işlerinden birisi ama ben en çok edward scissorhands'i beğenirim ve üstüne tanımıyorum. yaratıcılık daha had safhadaydı o filmde. birde ed wood var tabii...
big fish'in görüntüleri nefisti bu arada. marion cotillard'ın olması ise ekstra güzellik katmış filme.

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. "V" yerine "W", "bir" yerine "bi", "nasıl" yerine "nası" gibi kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Geri