Standart B Akoru Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar internetten araştırdım fakat bir tülü bulamadım nasıl yapmam gerekiyor? Telefon da bi uygulama olarak ne olabilir ve de youtube dan dinleyerek yapamıyorum şimdiden sağ olun (amon amarth çalmak istiyorum)

Ucretsiz app ler sadece standard tuning yapiyo diye biliyorum.Ama standard E kullanarak B yapabilirsiniz.Cunku ayni sesler sadece teller degisiyor.Yani en ust B den basliyo ve devam ediyo.Bir tek F# biraz yorucu olabilir sizin icin ama cok zor degil.Ilk F# referans alip standard B telini(Si teli) degistirin.Gerisi Herhangi bir app de standard E tunning ile yapilabilir.

Son düzenleme:
Yaparsın her şeyi app'dan bekleme :D kromatik tuner veya kromatik çalışabilen bir tuner aplikasyonu lazım, gStrings kromatik çalışıyor onla da olmazsa artık yapacak bir şey yok :D

Guitar Tuna diye bir uygulama var. Onda akorların basılışı var. Tuner kesimine geldiğinde en altta bir ayar yeri var ingiliz anahtarı şeklinde:) Ona basınca zaten bir kısımda chord library yazıyor. Ona basınca çıkar.

Hazıra alışmayın arkadaşlar, mazallah internet bağlantınız kopar, telefonunuzun şarjı falan biter, öğrenin şunu düzgün, sırf bu değil her konuda bu söylediğim geçerli, koskoca bir jenerasyon ağzında la düdüğü ile yaptı bu işi :D yapamıyom ya, olmadı yu, app yokmu yaw, böyle olmaz arkadaşlar :D

Ben gitara basladigimda evlerde degil internet bilgisayar yoktu.O nerdeyse amfi buyuklugundeki tunerlar bile lukstu.Herseyi kulaktan yapardik.O yuzden kulak cok gelisirdi.

Tam bir yasli konusmasi oldu bu da :)

Ben gitara basladigimda evlerde degil internet bilgisayar yoktu.O nerdeyse amfi buyuklugundeki tunerlar bile lukstu.Herseyi kulaktan yapardik.O yuzden kulak cok gelisirdi.

Tam bir yasli konusmasi oldu bu da :)

:LOL::LOL::LOL::LOL::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Bizim zamanımızda tuner acaip lükstü, babam bi İsviçre'ye gitmişti 10 tane pedal bi de tuner ısmarlamıştım, bi pedal (Ibanez Super Tube) alıp dönmüştü de çok içerlemiştim. :sick: Sonra Amerika'dan Korg tuner getirtmiştim, param ona yetmişti, herkeste Boss TU12 vardı, ben acaip kıskanırdım.

Neyse, abi tuner yok, diapazon uyuz bi alet, ev telefonundan yapmayı keşfetmiştik :nailbiting:

Gençler, bizim yaştakilere dikkatle bakın, kulağı büyük ve kaslı olanların hepsi eski gitarist :cool:

:LOL::LOL::LOL::LOL::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Bizim zamanımızda tuner acaip lükstü, babam bi İsviçre'ye gitmişti 10 tane pedal bi de tuner ısmarlamıştım, bi pedal (Ibanez Super Tube) alıp dönmüştü de çok içerlemiştim. :sick: Sonra Amerika'dan Korg tuner getirtmiştim, param ona yetmişti, herkeste Boss TU12 vardı, ben acaip kıskanırdım.

Neyse, abi tuner yok, diapazon uyuz bi alet, ev telefonundan yapmayı keşfetmiştik :nailbiting:

Gençler, bizim yaştakilere dikkatle bakın, kulağı büyük ve kaslı olanların hepsi eski gitarist :cool:
Bizim evde piyano vardi La'yi hep ordan alirdim.sonra fark ettim piyanonunda akordu bozuk.Aylarca Flat La ile calmisim gitari.

Geri