Prs Se Custom 24 Vs Ltd Ec 1000 Deluxe Hangi Tercih Daha Mantıklı???

'Elektro Gitarlar ve Akseuarları' forumunda geniusxburhan tarafından 10 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba ve iyi günler sayın üyeler... Yine aklımı kurcalayan, sizden yardım ve fikir almak istediğim bir konu aklıma takıldı. Bir süredir gitar almayı planlıyorum . Malum dolar ortada. Tabi bu sebepten ötürü 2. el piyasına yönelme durumum var. Fakat 2.el piyasının en kötü yanı her zaman istediğiniz ürün olmuyor. Her neyse.. Direk konuya geçmek istiyorum. İki ilan radarıma takıldı. Tarzım progressive metal.. Ara ara jazz da çalıyorum. ilanlardan biri prs se custom 24. Daha önce prs i denemiştim. Sapı çok rahat geldi. Tonları da fena değildi. Sap manyetiği güçlü değildi sadece..
  Sizce PRS e dimarzio crunch lab ve liquit fire takmak nasıl fikir?
  Ya da diğer bir seçenek LTD EC 1000 deluxe...
  Normalde aktif manyetik sevmiyorum. Fakat ön yargılarım yıkılabilir bir düzeyde..
  Fikirleriniz çok önemli.. Ekstra tavsiyelere de açığım.
   
 2. Net PRS. Çok versatile gitar. Manyetik değişimi olayı zevk renk. Ben mesela o PRS SE'lerin kore üretimi manyetiklerini çok iyi buluyorum. Ama tabi sevmeyen de var.
  LTD güzel ama işte manyetiklerle verimli olarak sadece metal yapılır. PRS birçok tarza daha iyi hizmet eder.
   
  geniusxburhan bunu beğendi.
 3. PRS. Sorunsuz gitarlar. Birkaç luthier bana fiyat performans olarak da gerçekten kaliteli olduğunu ve tamire en az gelen gitarlar olduğunu söyledi. Madem denedin tonları hakkında bir şey demeye gerek yok. küçük lambalı bir amfiyle seni epeyce memnun edeceğine inanıyorum. Ben mesa mini rectifierla denemiştim ve bayağı hoşuma gitmişti.
   
  geniusxburhan bunu beğendi.
 4. Bende PRS SE Custom 24 mevcut. 25. yıl üretimi. 2010 model.

  Şu anki düşüncem bu gitarımı (olağanüstü bir gelişme olmazsa) satmak aklımın ucundan geçmiyor.
  Köprüde seymour duncan sh4 zebra modifiyesi mevcut. neck pozisyonu stock manyetiği üzerinde, ilerleyen zamanlarda sh2 modifiyesi düşünüyorum.
  Bana Her anlamda yetiyor.
  LTD yi denemedim bilmem ama PRS se custom 24 soranlara tavsiyem gözü kapalı alsınlar.
   
  geniusxburhan bunu beğendi.
 5. İki gitara da sahibim, Ec1000T versiyonu var. Modifiyeli coil split ve phase reverse mevcut. Wilkinson paf taklidi manyetiklerle kullanıyorum. Kalın gövdeli olduğu için bass tepkisi daha iyi , daha dolgun ve yoğun bir tonu var. İstediğimde normal Les Paul tonu istediğimde de single tonları alıyorum çok memnunum. Prs Se Custom 24'e gelirsek öncelikli olarak daha hafif , 24 perdeli bir gitar. 2012 sonrası strat tipi switchli versiyonu var. Ec1000T ye göre daha strata yakın (yanlış anlaşılmasın manyetikler single'a dönüşebilse bile strat single'ı ile alakası yok). Yeri geldiğinde pop, funk, klasik rock ve heavy metal çalarken prs , daha yoğun tonlar için blues, hardcore, hard'n heavy müzik için Ec1000T kullanıyorum (özellikle de drop akortlarla). Bu arada düz alacağınız ec1000 genelde emg set ile geliyor. Gitardan çok farklı ton almak istiyorsanız manyetik ve elektronik modifiyesi şart. Daha önce Gibson Les Paul studio, standard, Jackson dkmg, Fender Meksika, Epiphone Les Pauller kullandım gerçekten bu iki gitar mevcut gitar arayışımı sonlandırdı. Modifiye ettikten sonra eğer klavyeleri ve ergonomisi hoşunuza giderse uzun seneler kullanırsınız. Şu an gözümün gittiği tek gitar Mayones ve benzeri 7 telliler :)
   
  berdin123, geniusxburhan ve Maboula bunu beğendi.
 6. Ben ec1000 kullanıyorum crunch parçalarda gayet güzel ton alıyorum ama cleanleri için aynı şeyi diyemem. Ayrıca çaldığım en rahat klavye şu ana kadar :) Prs kullanmadım yorum yapamam o yüzden ama ec pişman etmez. Gene de denemek lazım
   
  geniusxburhan bunu beğendi.
 7. PRS Se Custom 24'üm vardı, 1 hafta önce sattım. Satma sebebim neredeyse sadece metal çalmam. Gitar gerçekten güzel bir gitardı, fret-buzz sıfıra yakındı teller klavyeye yakın olmasına rağmen. Ton olarak söyleyebileceğimse, her tarza gider. Hatta bir eleman geldi denedi, Jazz, Blues çaldı öttürdü gitarı.
  Ec1000 metalci gitarı, metalin çok dışına çıkamaz diye düşünüyorum. Bir de şuna dikkat et ec1000'de, kısa skala yani 24,75 tel uzunluğuna sahip ama 24 perde. Bu da perde demirleri arasındaki mesafe daha düşük demek. Son perdelere ulaşmak daha zor uzun skala gitarlara göre. Bilmiyorsan önemli bir bilgi olacaktır.
   
  hekofali bunu beğendi.
 8. Yo bildiğim bir bilgiydi de. Benim parmaklar çok da büyük değil. Bu yüzden bir yere kadar benim için avantaj.
   
 9. O eleman dediğim senmişsin Burhan kardeş, ben de Berdin :)
  Ec1000 sana gitmez, metalci gitarı o. Ama dediğin gibi dediğin Ibanez iyi çıksaymış tam senlikmiş. 1800 liralık bir PRS Se Custom 24 ilanı vardı hala duruyor mu bilmiyorum, onu kaçırmamaya çalış. Dolar uçtu fiyatları iyicene artıracaklar.
   
  geniusxburhan bunu beğendi.
 10. burada da karşılaşmak nasipmiş. :D
   
  berdin123 bunu beğendi.
 11. ha bu arada eyvallah Berdin. Güzel çaldığımı senden duymak güzel. Başta ne elemanmış falan dedim. Meğersem benmişim :DDDD
   
  berdin123 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş